wiadomości

Pierwszy aktywny weekend wiosny

Jedną z głównych atrakcji weekendu będą imprezy na orientację.
Jedną z głównych atrakcji weekendu będą imprezy na orientację. fot. mat. pras./ Rajd Pierwiosnki

Pierwszy wiosenny weekend zapowiada się słonecznie. Mimo że śnieg jeszcze leży, nie ma co siedzieć w domu. Lepiej wybrać się na jedną z licznie odbywających się imprez sportowo-rekreacyjnych.Która impreza najbardziej cię zainteresowała?

aktywny weekend w Kolibkach 13%
imprezy na orientację 34%
warsztaty jogi 4%
warsztaty taneczne 11%
zumba party 6%
trening MTB 13%
squash 6%
brydż 13%
zakończona Łącznie głosów: 53
Jak wiosenna okaże się impreza pod hasłem "Pierwszy Aktywny Wiosenny Weekend w Adventure Park" będzie można sprawdzić 23 i 24 marca. Mimo śniegu po kolana w Kolibkach na chętnych czekać będzie zaklinacz koni, bieg na orientację z psem lub bez, wędrówki po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz wiele innych atrakcji.

Wiosenne wędrówki po kostki w śniegu będzie można uprawiać też na jednej z dwóch imprez na orientację. Gdyński Spiros rozpocznie się w sobotę, 23 marca. Zgłaszać się można w bazie zawodów, która znajdować się będzie w szkole podstawowej przy ul. Chabrowej w Gdyni, w godz. 18-21:30. Gdańskie Pierwiosnki rozpoczną się w sobotę rano. Zgłoszenia przyjmowane będą w barze na plaży przy ul. Wydmy 1, w godz. 9:30-10:30.

Dla tych, którzy po lesie wolą poruszać się rowerem startują pierwsze treningi przygotowujące do MTB Bike Tour Gdańsk. Każdy kto ma chęć popracować nad wytrzymałością może przyjść na darmowe spotkanie z braćmi Banach 24 marca o godz. 10, na skrzyżowaniu ul. Bytowskiej i Kościerskiej zobacz na mapie Gdańska. Tempo będzie dostosowane do możliwości uczestników, a trening ma przygotować do bardziej wymagających ćwiczeń.

Zobacz jak wygląda trening z braćmi Bamach. FILM ARCHIWALNY

Zobacz jak wygląda trening z braćmi Bamach. FILM ARCHIWALNY

Po zimowej przerwie wraca akcja "Biegam bo lubię". Cotygodniowe spotkania z trenerami mają za zadanie przekonać tych mało ruchliwych, że bieganie jest przyjemne i pożyteczne, a tym którzy biegać lubią pomóc w osiągnięciu jeszcze lepszej formy. Do zajęć można dołączyć bezpłatnie. Odbywają się co sobotę o godz. 9:30 na stadionie lekkoatletycznym AWFiS zobacz na mapie Gdańska oraz na Stadionie Leśnym w Sopocie zobacz na mapie Sopotu.

Zobacz jak wyglądają treningi Biegam bo lubię. FILM ARCHIWALNY

Zobacz jak wyglądają treningi Biegam bo lubię. FILM ARCHIWALNY

Weekend będzie obfitował w warsztaty. Jeden z nich poświęcony będzie jodze. Odbędzie się w gdańskim Gimnazjum nr 9, a poprowadzi go dyplomowana nauczycielka jogi, Katarzyna Pilorz. Zajęcia przeznaczone są dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od minimum 1,5 roku. Cena za dwudniowy warsztat to 250 zł.

Zobacz jak wygląda taniec orientalny. FILM ARCHIWALNY

Zobacz jak wygląda taniec orientalny. FILM ARCHIWALNY

W szkole tańca orientalnego Artorient odbędą się warsztaty uwrażliwiające tancerki na bodźce słuchowe. Będzie można się tam nauczyć rozpoznawać poszczególne dźwięki wydobywane z bębna arabskiego oraz nauczyć się form komunikacji z bębniarzem oraz publicznością. Informacja o wolnych miejscach pod numerem 503 090 826.

Dla początkujących fanek tańca orientalnego 23 marca odbędzie się dzień otwarty w szkole tańca Isis. Bezpłatne zajęcia trwać będą w godz. 10-19. Zajęcia przeznaczone są wyłącznie dla kobiet i dziewcząt, a poziom nie nastręczy problemów nawet osobom, które wcześniej niewiele się ruszały i nie zetknęły się nigdy z tańcem orientalnym. Informacje o wolnych miejscach pod numerem 503 810 268.

Zobacz jak gra się w squasha. FILM ARCHIWALNY

Zobacz jak gra się w squasha. FILM ARCHIWALNY

Dla dziewczyn, które lubią zumbę fajną propozycją jest trzygodzinny maratonAkademosie, który odbędzie się 23 marca. Początek o godz. 17. Po zajęciach wspólna sauna ze świecami i owocowym poczęstunkiem. Posiadaczki karnetu do klubu Akademos, kart Benefit, OK System oraz FitProfit wchodzą za darmo, pozostałe osoby za 19 zł.

24 marca w Arkon Park będzie można spróbować swoich sił w squashu. Za niewygórowaną cenę 5 zł wykwalifikowani trenerzy prowadzić będą 45 minutowe lekcje, na których szczególnie mile widziane są osoby po raz pierwszy stykające się z tym sportem. Zapisy pod numerem: 58 731 55 55.

W sobotę Sekcja Brydża Sportowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni zaprasza na turniej charytatywny będący jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski Par. Część pieniędzy zebranych w ramach opłaty wpisowej, wysokości 30 zł od osoby, zostanie przekazana na rzecz rehabilitacji małej Ani Rutkiewicz.

Opinie (10)

 • wiosny??? (1)

  chce sobie jeszcze na biegówkach pośmigać więc o wiośnie nie chce słyszeć

  • 5 4

  • sobota -12, niedziela -13 poniedziałek -11 (wieczorami) także wiosna pełnym ...

   • 0 1

 • pani redaktorka się pospieszyła z artykułem

  przygotowała i co miała zrobić? nie przewidziała,że w pierwszy weekend wiosny będzie jeszcze zima

  proponuję nurkowanie w zaspach

  • 6 6

 • Zobacz jak wygląda trening z braćmi Bamach. FILM ARCHIWALNY

  Braćmi BaNach!!

  • 1 2

 • Czarny humor...

  Hehehe, to chyba ponury żart - w nocy ziąb -10 stopni, arktyczny wicher oraz zwały śniegu - doprawdy, w tym przypadku chyba lepiej jednak zostać w domu. Może drugi weekend tej tak zwanej ,,wiosny'' w zimowym na razie wydaniu będzie lepszy. Ten zdecydowanie lepiej spędzić w domowych pieleszach :).

  • 2 5

 • Harpaaagan już się zbliiiża, już puuuka do twych drzwi...

  łyknę kolejną setkę, przed startem :P

  • 2 3

 • Orientuj się...

  Porozwieszają kartki na drzewach, ale żeby je później sprzątnąć to nie... Po co... Niech sie walają po lesie...

  • 1 2

 • na miniaturce tego zdjecia

  wygląda to tak ze ten gościu po prawej wciąga na sznurku przez bloczek biały talerz z kiełbasami

  • 0 2

 • Ja pobiegłem w Parkranie bulwarem,teraz na spacer po obiedzie i jest ok.

  • 1 1

 • Szkoda że nie było was na festiwalu rowerowym

  Super impreza. Dzieciaki obładowane prezentami. Stoiska firm rowerowych profesjonalne. A wy zapraszacie nic nie ujmując na taniec orientalny. Gdzie porównanie. Trochę przytomności w polecaniu chyba że sami tańczycie "brzucha".
  Mam nadzieję że następnym razem się postaracie;) i polecicie to co naprawdę warto zobaczyć w 3 city. :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl