wiadomości

Pietrzak wygrał wszystko

Piotr Pietrzak triumfował w klasyfikacji generalnej wakacyjnych rozgrywek MOSiR Gdańsk w piłce siatkowej plażowej młodzieżowców. W ostatni turnieju zwyciężył on w parze z bratem Szymonem. Rywalizacji patronował prezydent Gdańska.

Do czwartych, ostatnich w tym sezonie zawodów na plaży w Brzeźnie przystąpiło 16 par. Najlepszym przyszło walczyć w deszczu, bo ulewa rozpoczęła się po zakończeniu eliminacji. Jeszcze raz potwierdziło się, że kto jest w formie, to żadne warunki atmosferyczne nie przeszkadzają. W finale bracia Pietrzakowie pokonali Andrzeja Guta i Mateusza Zarudzkiego 2:1. Potem wszyscy zgodnie odebrali nagrody nie tylko za najwyższe miejsca w tym turnieju, ale również w całym cyklu. Trzecią pozycję zajęła para Jan Krasiński/Michał Kulpiński.

- Najlepsi w poszczególnych zawodach otrzymywali pamiątkowe koszulki, a najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu nagrodziliśmy medalami oraz profesjonalnym sprzętem sportowym. Rozgrywki można uznać za udany, choć pogoda nie była łaskawa. Zawodnicy musieli często zmagać się z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem. Jednak ambitna postawa młodzieży zaowocowała wieloma zaciętymi spotkaniami stojącymi na wysokim poziomie - ocenił Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

Czołówka klasyfikacji końcowej cyklu:
1. Piotr Pietrzak 19 punktów
2. Andrzej Gut i Mateusz Zarudzki po 15
4. Szymon Pietrzak 12
5. Jan Krasiński 10
6. Michał Kulpiński 8
7. Łukasz Stempin, Adrian Łokietek, Michał Domaradzki po 7
10. Piotr Bajger, Paweł Szostak po 6

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl