wiadomości

Pomysły na aktywną majówkę

W rajdzie przygodowym wykazać się trzeba sprawnością w wielu dyscyplinach, w tym MTB, kajakarstwie, czy wędrówce z kompasem.
W rajdzie przygodowym wykazać się trzeba sprawnością w wielu dyscyplinach, w tym MTB, kajakarstwie, czy wędrówce z kompasem. fot. Krzysztof Kochanowicz/Trojmiasto.pl

Przed nami długi majowy weekend. Osoby planujące wyjazd zapewne już siedzą na walizkach, ale i dla tych zostających w Trójmieście znajdzie się kilka ciekawych imprez, na które warto się wybrać.Która impreza najbardziej cię zainteresowała?

bieganie 22%
rajd przygodowy 33%
mistrzostwa szybowcowe 18%
warsztaty tanecze 9%
joga 6%
kręgle 12%
zakończona Łącznie głosów: 120
Na nudę nie będą narzekać biegacze. Dla nich przygotowano dwa ciekawe wydarzenia. Gdynia Trail Running, czyli przełajowy bieg po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, zapewne skusi fanów nieco dłuższych dystansów. Trasa liczy 10 km i rozpoczyna się w okolicy Leśniczówki Witomino. Zawody odbywają się 27 kwietnia. Wpisowe w dniu imprezy to 30 zł. Start o godz. 9. Imprezie towarzyszą również biegi młodzieżowe i marsze nordic walking.

Ci, którzy chcą potrenować przed startem w kolejnych zawodach, 30 kwietnia będą mieli okazję skorzystać z doświadczenia prof. Wojciecha Ratkowskiego, wykładowcy akademickiego, maratończyka i Mistrza Polski z 1984 r. Zbiórka o godz. 19.30 przy restauracji Chilly Willy. Darmowy trening jest częścią akcji Pomorze Biega.

W dniach 26-28 kwietnia w okolicach Bytowa bawić się będą osoby lubiące terenowe rajdy przygodowe. W trakcie Navigatoria Adventure Race trzeba będzie wykazać się w takich dyscyplinach jak MTB, kajakarstwo, rolki, bieg na orientację, oraz wędrówka. Tras przygotowano kilka, w tym rodzinną, dla osób po raz pierwszy biorących udział w tego typu wydarzeniu, oraz taką, która będzie wyzwaniem nawet dla starych wyjadaczy. Więcej o rajdzie przeczytać można tutaj.

Tak wyglądały zeszłoroczne Mistrzostwa Szybowcowe. Film archiwalny

Tak wyglądały zeszłoroczne Mistrzostwa Szybowcowe. Film archiwalny

W majowy weekend można również przeżyć przygodę podniebną. W Kornem koło Kościerzyny odbywają się Szybowcowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Zawodnicy przywieźli ze sobą 10 szybowców, które codziennie będą pokonywać trasę kilkuset kilometrów. Żeby obejrzeć najbardziej widowiskową część, czyli starty, na lądowisku zjawić się trzeba ok. godz. 9. Po zakończonej rywalizacji będzie można z bliska zapoznać się z szybownictwem. Zawody trwają od 27 kwietnia do 5 maja.

28 kwietnia zaszaleć będą mogły fanki salsy. Od godz. 13 w Dance Fusion trwać będą warsztaty, w ramach których uczestniczki pracować będą nad izolacją ruchu oraz siłą. Nie zabraknie również zajęć footwork i ladies styling. Tego samego dnia o godz. 14:30 zaczną się warsztaty street dance, hip-hop oraz afro dancehall. Zapisy w recepcji klubu.

Osoby regularnie praktykujące jogę mogą wziąć udział w warsztacie organizowanym przez Centrum Jogi Gdańsk oraz Joga na Zaspie. Poprowadzi je Rober Spica, który z jogą związany jest już od 20 lat. Warsztat potrwa od 27 do 28 kwietnia. Koszt uczestnictwa to 245 zł. Zapisy telefonicznie pod nr 666-262-204 lub 510-051-028.

Jeśli majówkowa pogoda nie dopisze, można wybrać się do U7. Tam od 27 kwietnia do 5 maja rozgrywać się będą turnieje bowlingowe.

Opinie (28)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl