Ponad 100 drużyn grało w streetball w Gdyni

18 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Cieniasy Kołobrzeg (w środku ze złotymi medalami) zwyciężyli w mistrzostwach Polski i awansowali na turniej kontynentalny serii World Tour w Pradze. Cieniasy Kołobrzeg (w środku ze złotymi medalami) zwyciężyli w mistrzostwach Polski i awansowali na turniej kontynentalny serii World Tour w Pradze.

Drużyna Cieniasy Kołobrzeg triumfowała w rozgrywanych w Gdyni mistrzostwach Polski koszykówki ulicznej 3x3. Wśród pań najlepszy okazał się zespół Modo Gdańsk. Rozgrywkom towarzyszyła rywalizacja w 12 kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży. W sumie przez dwa dni na Skwerze Kościuszki i w halach sportowych GOSiR i ZSSO rywalizowało ponad 100 zespołów. Wielu z nim nie brakowało inwencji zarówno na boisku jak i poza nim. "Oddajcie Krym, weźcie Sosnowiec" czy "Bonus luj na rejonie"to tylko przykłady oryginalnych nazw pod jakimi zgłaszały się drużyny.

Wśród pań mistrzostwo Polski wywalczył zespół Modo Gdańsk  (w środku w białych strojach). Wśród pań mistrzostwo Polski wywalczył zespół Modo Gdańsk  (w środku w białych strojach).
Dwudniowy turniej w Gdyni rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych. Eliminacje grupowe mężczyzn rozgrywano w halach sportowych GOSiR i ZSSO z uwagi na opady deszczu. Drugiego dnia wszystkie mecze udało się zorganizować już planowo, na Skwerze Kościuszki.

W rywalizacji o mistrzostwo Polski triumfował zespół Cieniasy Kołobrzeg w składzie: Kamil Rduch, Szymon Rduch, Przemysław RduchSzymon Janiewski. Zwycięzcom przypadł w nagrodę awans na turniej kontynentalny do Pragi z serii World Tour. Wśród pań najlepszy okazał się zespół Modo Gdańsk, którego przedstawicielka Justyna Wróbel wygrała także konkurs rzutów za 3 punkty.

Oprócz mistrzostw Polski seniorów i seniorek turniej toczył się w 12 kategoriach towarzyszących dla dzieci i młodzieży. W kategorii U-12 dziewcząt najlepszy okazał się zespół "Faworytki do złota" z Katowic w składzie Magdalena Kita, Hanna Oleksy, Zuzanna SkawińskaWeronika Zelik. Druga lokata przypadła zespołowi "Trzymające formę", a trzecia ekipie "Smoki i Pluszaki".

Wśród chłopców do lat 12 najlepsi byli zawodnicy TSK Roś Pisz (Damian Mielnicki, Konrad Mielnicki, Szymon ZalewskiPatryk Zapert). Druga lokata przypadła GLC 2002 Team Gdynia, a trzecia ONKK Sopot.

W kategorii U14 dziewcząt najlepszy był Zespół ostatniej szansy Katowice w składzie Emilia Koziara, Małgorzata Pisarska, Renata WesołowskaMarta Zielonka. Drugie miejsce zajęły zawodniczki "Dill Bryza" Kolbudy, a trzecie "Kapusty" Gdynia.

Wśród chłopców do lat 14 najlepsi byli zawodnicy z zespołu "Smak Twych ust" Katowice w składzie Hazar Ahmetoglu, Alan DelatreKamil Swoboda. Druga lokata dla "Oddajcie Krym weźcie Sosnowiec" Katowice, a trzecia dla "Borówek" z Katowic.

W kategorii U-16 dziewcząt triumfowała "Banda Świrów" Żyrardów (Marta Marcinkowska, Weronika Nowakowska, Karolina OmelanDominika Skrocka) przed "Bryzą" Pruszcz Gdański i "Pozdro 600 znów nagrywa Pruszcz Gdański". Wśród chłopców do lat 16 triumfowali "Puzel, Śledź i Górnicy", drugie miejsce zajęli "Betoniarze", trzecie "Bonus luj na rejonie".

W kategorii chłopców do lat 18 najlepsi okazali się zawodnicy z ekipy "Mariusz, Kuba, Jędrek, Paweł" przed ekipą "For the Win" i "Young Blood". Rozegrano również Puchar Pomorza seniorów, który pojechał do Warszawy z zespołem Planet Cash Warszawa, drugie miejsce dla Gry i zabawy Gdynia, a trzecie dla Streetball4 Mrągowo. W kategorii +35 mężczyzn najlepsza okazała się ekipa Jedzie Jadzia Gdańsk, drugie miejsce zajął gdański zespół "Stosunkowo Dobry" a trzecie również gdański "Widmobasket".