• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ponad 100 tys. ludzi na lodowiskach w Trójmieście. Sezon powoli się kończy

Damian Konwent
2 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (30)
To ostatni gwizdek, aby pojeździć na łyżwach jeszcze w tym sezonie. To ostatni gwizdek, aby pojeździć na łyżwach jeszcze w tym sezonie.

Około 80 tys. i ok. 20 tys. ludzi zgromadziły odpowiednio lodowiska na placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka i w GdyniMapka w tym sezonie zimowym. Z tego pierwszego można korzystać jeszcze do 5 marca, a z drugiego do 12 marca. Z kolei w hali "Olivia"Mapka będzie czynne jeszcze w każdy weekend do końca miesiąca. Natomiast z końcem lutego zakończył się sezon w SopocieMapka, jednak tutaj przeliczane są jeszcze dane co do frekwencji.

Czy odwiedziłe(a)ś lodowisko w tym sezonie?

Lodowisko na placu Zebrań LudowychTo ostatni gwizdek, aby pojeździć na łyżwach na placu Zebrań Ludowych. Lodowisko będzie otwarte jeszcze tylko do niedzieli, 5 marca.

 • Wstęp kosztuje 20 zł za godzinę. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 60 zł. Wypożyczenie lub ostrzenie łyżew - 15 zł. Raz w roku z Kartą Mieszkańca wejście na lodowisko jest bezpłatne.
 • Czynne od wtorku do piątku, od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30. Ostatnie godziny wejścia na taflę planowane są o godz. 20:30.Przypomnijmy, że ślizgawka działa od 9 grudnia. Początkowo przez długi czas zastanawiano się, czy wobec wysokich cen mediów jest w ogóle sens je otwierać. Jednak z perspektywy czasu miniony sezon można uznać za sukces.

- Jak najbardziej był sens. Gdańskie lodowisko odwiedziło około 80 tys. mieszkańców Gdańska i okolic. Największa frekwencja była podczas ferii zimowych. Zainteresowanie było ogromne, co widać również po liczbie wiadomości i maili, które otrzymywaliśmy przez ostatnie tygodnie. Już szykujemy się na kolejny sezon - informuje nas zespół komunikacji Gdańskiego Archipelagu Kultury odpowiedzialnego za lodowisko.

Zobacz, jak wyglądały Walentynki na lodowisku w GdańskuLodowisko w GdyniDziała także jeszcze lodowisko w Gdyni, które będzie czynne tydzień dłużej niż w Gdańsku, czyli do 12 marca.

 • Bilet ulgowy kosztuje 8 zł, normalny - 14 zł. Taniej o 2 zł kupią go osoby posiadające ważną Kartę Mieszkańca z uprawnieniami Karty Gdynia Rodzinna lub Karty Gdynia Senior Plus. Wypożyczenie łyżew - 12 zł, ostrzenie łyżew - 10 zł.
 • Czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 14-21 oraz w weekendy od 9 do 21.


Singiel wśród zakochanych szukał zwycięzców. Przeczytaj relację z Walentynek na lodowiskuTutaj również można mówić o powodach do zadowolenia, choć przypomnijmy, że ślizgawka zmieniła swoją lokalizację. W tym sezonie było umiejscowione na parkingu między Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Riviera.

- Sezonowy obiekt doskonale wpisał się w potrzeby mieszkańców miasta. Od otwarcia, które miało miejsce 16 grudnia, do końca lutego z jego usług skorzystano 22 125 razy. W ramach zajęć WF odbyło się blisko 2,4 tys. wejść, zaś ogółem dzieci i młodzież użytkowały taflę 15 217 razy, co stanowi 69 proc. wszystkich uczestników. Największym zainteresowaniem lodowisko cieszyło się w weekendy i dni wolne od zajęć, zaś rekordowy okazał się okres ferii, podczas którego odnotowaliśmy ponad 7 tys. wejść. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej ślizgawki w ostatnich dwóch tygodniach jej dostępności - komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Kolejki na lodowisko w Gdyni były od początku sezonu:Lodowisko w "Olivii"Z kolei w hali "Olivia" lodowisko jest czynne jeszcze przez cały marzec. Pamiętajmy jednak, że tutaj działa tylko w weekendy.

 • Bilety w cenie 22 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć łyżwy (12 zł) oraz kask (5 zł), naostrzyć łyżwy (15 zł) oraz wypożyczyć pingwinka do nauki jazdy dla najmłodszych (15 zł).
 • Czynne w soboty i niedziele, w godz. 10:30-20:30.


Zobacz, jakim zainteresowaniem cieszyły się trójmiejskie lodowiska na początku sezonu:Lodowisko w SopocieNatomiast lodowisko w Sopocie, które było położone obok mola, jest już nieczynne.

- Umowa obowiązywała do końca lutego, więc czekamy na kolejny sezon. Jeśli chodzi o dokładne dane, czyli frekwencję czy bilans finansowy, to są one dopiero w fazie ustalania - słyszymy od administatora obiektu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane