wiadomości

stat

Kończy się budowa basenu AMW. Skorzystają też mieszkańcy

Kończą się prace przy budowie dwóch basenów przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To druga część rozpoczętej w 2014 roku inwestycji na terenie uczelni. Jesienią ma także ruszyć budowa boiska wielofunkcyjnego przy akademikach. W planach jest również stworzenie stadionu lekkoatletycznego.Podejmujesz regularnie aktywność fizyczną?

tak, przez cały rok 54%
owszem, ale tylko w cieplejszych miesiącach 20%
nie, w ogóle nie ćwiczę 26%
zakończona Łącznie głosów: 480
Przypomnijmy: W styczniu 2016 roku na powierzchni ponad 4 tys. m kw. został oddany do użytku kompleks sportowy o kubaturze przekraczającej 28 tys. m sześc.

Co powstało?


  • nowa arena główna z boiskiem o wymiarach 22 na 44 m,

  • składana trybuna na 200 osób, wielofunkcyjna sala o wymiarach 18 na 31 m,

  • siłownia i szatnie,

  • sala do walki w bliskim kontakcie i zespół saun,

  • sala wykładowa, pomieszczenia kadry i trenerów.


Jesienią 2017 roku rozpoczęła się budowa drugiej części kompleksu. W ramach inwestycji powstaje kryta pływalnia z 8-torowym basenem pływackim oraz basenem szkoleniowym z ruchomym dnem.

- Powstają dwa baseny: jeden 8-torowy, o wymiarach 25 na 21 m i szerokości toru 2,5 m oraz głębokości 1,80-2,20 m z widownią na 170 miejsc. Drugi, z podnoszonym dnem przeznaczony dla kursów nurkowych ITR oraz nauki pływania dla dzieci o wymiarach 15x8 m i głębokości od 5 m do 50 cm. Obiekty będą wyposażone również w gabinety masażu, sauny i kawiarnię - informują przedstawiciele uczelni.

Przebudowie uległ także hol - zmieniła się lokalizacja pokoi instruktorów (z zapleczem sanitarnym) oraz pomieszczenia odnowy biologicznej, które docelowo zostały zaprojektowane na poziomie piętra.

Koszt budowy to 26,5 mln zł. Pieniądze w większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej, część z nich dokłada uczelnia.

- Chcielibyśmy, żeby obiekt został otwarty w lipcu i mogli już korzystać z niego uczestnicy Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które rozpoczną się 27 lipca - informuje kmdr Dariusz Sapiejka, dyrektor Akademickiego Centrum Sportowego AMW.
Przedstawiciele uczelni zapewniają jednocześnie, że pływalnia w częściowym zakresie zostanie udostępniona mieszkańcom, gdy nie będą z niej korzystać studenci i pracownicy uczelni. Zakres nie jest jeszcze znany, ale niewykluczone, że będą to godziny wieczorne i weekendy.


Jednocześnie informują o kolejnych planach budowy obiektów sportowych na uczelni.

- Jesienią powinna ruszyć budowa boiska wielofunkcyjnego przy akademikach. Przymierzamy się też do budowy stadionu lekkoatletycznego, z którego docelowo mogliby podobnie jak z pływalni korzystać także mieszkańcy Gdyni. Być może w przyszłym roku uda się ruszyć z pracami - dodaje Dariusz Sapiejka.

Opinie (55)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.