Rodzinnie na rowerze z Sopotu do Kielc

7 czerwca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

MOSiR Sopot przeprowadził pomorskie eliminacje do XVI mistrzostw Polski amatorów Family Cup 2011 w kolarstwie górskim. Najlepsi z blisko 200 uczestników wywalczyli prawo startu w finale, który 3 września odbędzie się w Kielcach

.

- Pogoda dopisała i na starcie umiejscowionym przy Chacie Góralskiej "Harnaś" stanęła blisko 200 cyklistów w wieku od pięciu do ponad sześćdziesięciu lat. Liczną i bardzo dobrze zorganizowaną grupę stanowili goście z Rosji - z Kaliningradu, którzy rywalizowali poza konkurencją z kolarzami - amatorami z naszego województwa - relacjonuje Marcin Wargin, dyrektor sopockiego MOSiR.

Najmłodsi mieli do pokonania dystans dwóch km, a grupa zaawansowana - ponad dwudziestu. Zawody rozegrane zostały na trzech trasach o różnym stopniu trudności. Różnica wzniesień w wyścigu wynosiła blisko czterdzieści metrów i nie wszyscy poradzili sobie z pokonaniem dystansu.

Na mecie czekał na uczestników ciepły posiłek. Najlepsi w piętnastu kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji rodzinnej nagrodzeni zostali pucharami, a wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody - niespodzianki. Pełna klasyfikacja zamieszczona będzie na stronie www.familycup.com.pl.