• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sauna tekstylna czy nietekstylna? Którą wybierasz i dlaczego?

Damian Konwent
26 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Saunowanie w samych ręczniku czy w stroju kąpielowym? Który wariant wybierasz? Saunowanie w samych ręczniku czy w stroju kąpielowym? Który wariant wybierasz?

Sauna tekstylna czy nietekstylna? W większości miejsc jest zalecenie, by korzystać jedynie w ręczniku. Są jednak tacy, którzy wchodzą w strojach kąpielowych.Gdzie na saunę w Trójmieście? Sprawdź w Gdańsku, Sopocie i GdyniZ jakiej sauny korzystasz?

Kultura saunowania to temat, który wciąż wywołuje dyskusje. Wejść do sauny w stroju kąpielowym? A może wystarczy sam ręcznik? I choć to kwestia indywidualna, to jednak coraz częściej spotyka się takie, do których nie wejdziesz w materiałach tekstylnych.

- W naszych obiektach stosujemy się do dobrych praktyk poprawnego saunowania, obowiązuje więc nakaz korzystania z sauny bez tekstyliów. Każdy informowany jest o potrzebie posiadania dwóch ręczników, które można też u nas wypożyczyć. Ręczniki te służą komfortowi osób w saunie - jeżeli ktoś nie czuje się komfortowo w negliżu, jednym ręcznikiem może się owinąć, a na drugim usiąść lub się położyć. Na ogół ludzie nie mają z tym problemu. Cały czas uczymy ich kultury saunowania i zazwyczaj są tego świadomi - - mówi nam Natalia ZłochGood Luck Club.

Zobacz, jak poprawnie korzystać z saunyNie wszędzie obowiązuje taki nakaz. I mimo że go nie ma, to jednak ludzie są świadomi, że stroje kąpielowe nie do końca są dobrym rozwiązaniem.

- Zawsze powtarzamy, że do sauny należy wejść z ręcznikiem. Rzadko spotykam osoby w strojach kąpielowych, bo na ogół ludzie mają świadomość, że to tylko przeszkadza. Natomiast jeśli ktoś przychodzi ze swoją grupą i zajmują całe pomieszczenie, to wówczas w to nie wnikamy. Najważniejsze, żeby ludzie się dobrze czuli - informuje pani MagdaStudio Relax.

Jak korzystać z sauny? Sprawdź sześć wskazówekMimo jednak wciąż pojawiają się tacy, którzy nie potrafią tego zrozumieć.

- Mamy zapis w regulaminie, który nakazuje saunować bez tekstyliów. Na co dzień uświadamiamy ludzi, żeby korzystali z samych ręczników, bo to dla ich dobra i zdrowia. Dlatego warto zabierać ze sobą dwa - jeden do okrycia, a drugi dla komfortu. Jeśli mamy gości basenowych, to zazwyczaj o tym nie wiedzą. Trzeba im wytłumaczyć, dlaczego tak robimy i w niektórych przypadkach ludzie się zgadzają, ale w innych nie chcą i czasami się wręcz awanturują - wyjaśnia pani Monika z Aquaparku Sopot.
A jakie wy macie zdanie w tej kwestii? Saunujecie w tekstyliach czy bez? Swoje opinie przesyłajcie pod artykułem.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane