• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ścianka wspinaczkowa na betonowym bloku

Patryk Szczerba
13 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (52)

Ze ścianki chętnie korzystają głównie najmłodsi

Mieszkaniec Babich Dołów postanowił wykorzystać betonowe bloki do stworzenia ścianki wspinaczkowej przy ul. Dedala na osiedluMapka. Zamontował profesjonalne uchwyty. - Dzięki temu dzieciaki mają dodatkowy element do zabawy - cieszą się mieszkańcy dzielnicy.Siłownie pod chmurkąCzy korzystasz z elementów sportowej infrastruktury w mieście?

Kiedyś inicjatywy takie jak tworzenie własnych miejsc do spędzania wolnego czasu nie były niczym nadzwyczajnym. Boiska do piłki nożnej ze słupkami z z drewna z lasu czy do koszykówki z tablicami zbitymi z desek i obręczą rowerową jako miejscem, gdzie trafiała piłka, były częstym widokiem na osiedlach.

Kreatywność zanikła, pojawiła się nowa infrastrukturaGdy pojawiły się inne, elektroniczne rozrywki, kreatywność w tym względzie zanikła. Trzeba przyznać, że poprawiła się też infrastruktura sportowa: powstały Orliki, boiska przy szkołach, nowe place zabaw - niektóre z kolejkami, tyrolkami i nietypowymi zjeżdżalniami.

Okazuje się, że w niektórych rodzicach tli się jeszcze chęć pomocy dzieciom i wykorzystania lokalnej infrastruktury. Taki przypadek można zaobserwować na Babich Dołach w Gdyni, gdzie jeden z rodziców postanowił wykorzystać betonowe bloki będące pozostałością po obronie przeciwlotniczej.Uchwyty wspinaczkowe zamontowane przez mieszkańcaNa ścianie betonowego bloku zostały umieszczone profesjonalne uchwyty wspinaczkowe.

- Zrobił to jeden z mieszkańców osiedla, ale nie chce się ujawniać. Wszystkim "dzieciatym" mieszkańcom bardzo to odpowiada i chętnie z tego korzystają - mówi Sylwester Trzebiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły.
Jak mówi, już wcześniej wszyscy traktowali ten betonowy element jako miejsce do wspinaczki. Obecnie mogą to robić z pomocą uchwytów i korzystać z pozostałej na osiedlu infrastruktury, dzięki czemu spędzają czas na powietrzu.

- Ja sam z trójką dzieciaków też, teraz jest bardziej profesjonalnie - kończy radny dzielnicy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane