wiadomości

Sezon żeglarski w Gdańsku otwarty

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku Fot. Gdański Ośrodek Sportu

W miniony weekend w Gdańsku po raz 16. otwarto sezon żeglarski. Jak co roku inauguracji towarzyszyła widowiskowa parada jednostek na Motławie, którą podziwiało wielu spacerowiczów na Długim Pobrzeżu i na nabrzeżu Wyspy Spichrzów.Parada jednostek na Motławie

podkreśla morski charakter Gdańska 39%
przyciąga uwagę spacerowiczów i jest atrakcją dla gości Trójmiasta 29%
mogłaby być bardziej widowiskowa 22%
powinna odbywać się też w niedzielę 10%
zakończona Łącznie głosów: 82
W sobotę 11 maja po raz szesnasty żeglarze, wodniacy i motorowodniacy zainaugurowali w Gdańsku kolejny sezon. W programie nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców i turystów. To przede wszystkim dla nich odbywa się widowiskowa parada jednostek. Sympatycy żeglarstwa mieli również okazję zwiedzić pokłady kilku gdańskich oldtimerów - wiekowych, tradycyjnych żaglowców i jachtów,  z flagową jednostką Miasta Gdańska, STS Generałem Zaruskim na czele. Po paradzie odbyły się oficjalne uroczystości związane z inauguracją sezonu.

- Gdańsk jest piękny, ale Gdańsk od wody jest najpiękniejszy. Dlatego zachęcam wszystkich państwa do tego, by skorzystać z okazji i przepłynąć się po naszym mieście, zobaczyć je od strony wody. Naprawdę warto! - zachęcał gdańszczan i turystów zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawski.
Na nabrzeżu odbywały się pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu pływającego przygotowane przez ratowników z gdańskich kąpielisk. Największe wrażenie robiły pozorowane akcje z wykorzystaniem skuterów wodnych oraz te, w których brał udział pies ratownik. Po pokazach ratownicy oferowali chętnym przejażdżki łodziami motorowymi, z czego największą frajdę miały dzieci.Niemałe emocje wzbudził pokaz flyboard. Szalone ewolucje w powietrzu wykonywali jedni z najlepszych zawodników tej dyscypliny. Kolejna okazja do obserwowania dynamicznych ewolucji na Motławie pojawi się podczas wydarzenia Water Show Gdańsk.

- Flyboard to urządzenia hydroodrzutowe, wykorzystujące odrzut wody z silnika skutera wodnego do wznoszenia się nawet do 20 metrów nad wodę. Zaplanowaliśmy na dziś dwa przeloty w wykonaniu profesjonalistów, w tym pokaz w stylu wolnym oraz flip challenge, czyli wykonywanie różnego rodzaju salt i ewolucji w ciągu jednej minuty, które podlegają punktacji - wyjaśnił Kajetan Sikorski, organizator pokazu.

Jak na żeglarzy przystało, nie mogło zabraknąć szant. Koncert w wykonaniu zespołu Żeglarze portowi oraz występ chóru Zawisza Czarny odbył się na pokładzie żaglowca Baltic Beauty zacumowanego przy Targu Rybnym.

Opinie (6)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl