wiadomości

stat

Sezon żeglarski w Gdańsku otwarty

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku Fot. Gdański Ośrodek Sportu

W miniony weekend w Gdańsku po raz 16. otwarto sezon żeglarski. Jak co roku inauguracji towarzyszyła widowiskowa parada jednostek na Motławie, którą podziwiało wielu spacerowiczów na Długim Pobrzeżu i na nabrzeżu Wyspy Spichrzów.Parada jednostek na Motławie

podkreśla morski charakter Gdańska 39%
przyciąga uwagę spacerowiczów i jest atrakcją dla gości Trójmiasta 29%
mogłaby być bardziej widowiskowa 22%
powinna odbywać się też w niedzielę 10%
zakończona Łącznie głosów: 82
W sobotę 11 maja po raz szesnasty żeglarze, wodniacy i motorowodniacy zainaugurowali w Gdańsku kolejny sezon. W programie nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców i turystów. To przede wszystkim dla nich odbywa się widowiskowa parada jednostek. Sympatycy żeglarstwa mieli również okazję zwiedzić pokłady kilku gdańskich oldtimerów - wiekowych, tradycyjnych żaglowców i jachtów,  z flagową jednostką Miasta Gdańska, STS Generałem Zaruskim na czele. Po paradzie odbyły się oficjalne uroczystości związane z inauguracją sezonu.

- Gdańsk jest piękny, ale Gdańsk od wody jest najpiękniejszy. Dlatego zachęcam wszystkich państwa do tego, by skorzystać z okazji i przepłynąć się po naszym mieście, zobaczyć je od strony wody. Naprawdę warto! - zachęcał gdańszczan i turystów zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawski.
Na nabrzeżu odbywały się pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu pływającego przygotowane przez ratowników z gdańskich kąpielisk. Największe wrażenie robiły pozorowane akcje z wykorzystaniem skuterów wodnych oraz te, w których brał udział pies ratownik. Po pokazach ratownicy oferowali chętnym przejażdżki łodziami motorowymi, z czego największą frajdę miały dzieci.Niemałe emocje wzbudził pokaz flyboard. Szalone ewolucje w powietrzu wykonywali jedni z najlepszych zawodników tej dyscypliny. Kolejna okazja do obserwowania dynamicznych ewolucji na Motławie pojawi się podczas wydarzenia Water Show Gdańsk.

- Flyboard to urządzenia hydroodrzutowe, wykorzystujące odrzut wody z silnika skutera wodnego do wznoszenia się nawet do 20 metrów nad wodę. Zaplanowaliśmy na dziś dwa przeloty w wykonaniu profesjonalistów, w tym pokaz w stylu wolnym oraz flip challenge, czyli wykonywanie różnego rodzaju salt i ewolucji w ciągu jednej minuty, które podlegają punktacji - wyjaśnił Kajetan Sikorski, organizator pokazu.

Jak na żeglarzy przystało, nie mogło zabraknąć szant. Koncert w wykonaniu zespołu Żeglarze portowi oraz występ chóru Zawisza Czarny odbył się na pokładzie żaglowca Baltic Beauty zacumowanego przy Targu Rybnym.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl