Siła, szybkość i spryt kluczem do sukcesu

mat.
17 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat W Gdańsku maszerowali po zdrowie

Do XIV Zawodów Drużyn Ratowniczych o Puchar Dyrektora MOSiR w Gdańsku na plaży w Gdańsku Brzeźnie przystąpiły drużyny z Gdyni, Jelitkowa, Brzeźna oraz Stogów. Na akwenie w pobliżu molo najlepiej radzili sobie gospodarze

.

Bieg połączony z pływaniem, rzut rzutką do celu, akcja ratownicza z bojką, wyścig łodzi wiosłowych, akcja ratownicza z kołowrotkiem, zdobywcy molo /wyścig pływacki/ - to konkurencje, z którymi ratownicy wodni musieli zmierzyć się w dorocznych zawodach organizowanych przez MOSiR w Gdańsku. Kluczem do sukcesu okazały się siła, szybkość, a także spryt.

W pierwszej konkurencji, która polegała na przebiegnięciu plażą odcinka 100 m i przepłynięciu dystansu 200 m, po zsumowaniu czasów najlepszy wynik uzyskała reprezentacja Gdyni, z czasem 12:01,98. Drugie miejsce przypadło ratownikom z Brzeźna /12:26,87/, miejsce trzecie zajęli ratownicy z Jelitkowa /12:55,08/. Stogi finiszowały na czwartej pozycji /14:24,83/.

Kolejną konkurencją w niedzielnej rywalizacji były rzuty rzutką ratowniczą do celu. Każdy z zawodników oddał po trzy rzuty. Suma punktów decydowała o pozycji danej drużyny. Największą precyzją wykazały się ekipy Brzeźna i Jelitkowa zdobywając po 17 punktów. Stogi za swoje trafienia otrzymały 13 punktów. Gdynia uzbierała jedenaście oczek.

W symulowanej akcji ratowniczej z bojką indywidualną, najszybciej i bezpiecznie na brzeg dostarczyli pozoranta ratownicy z Brzeźna /1:48,80/. Drugie miejsce zajęło Jelitkowo /1:54,16/, trzecie przypadło Gdyni /1:55,76/. Stogi finiszowały na czwartej pozycji /2:00,08/.

W sztafecie - wyścigu łodzi wiosłowych - najszybciej wiosłowała ekipa ze Stogów /6:38,63/. Za nimi finiszowali ratownicy z Brzeźna /6:50,89/. Trzecia pozycja przypadła drużynie z Jelitkowa /7:19,76/. Czwarta pozycja należała do Gdyni /7:42,64/.

Piątą konkurencją była symulowana akcja ratunkowa z zasobnikiem. W tej rywalizacji najszybciej doholowali pozoranta do brzegu reprezentanci Gdyni /1:16,63/. Brzeźno finiszowało na drugim miejscu /1:19,39/. Trzecie miejsce wywalczyły Stogi /1:22,98/, a czwarte Jelitkowo /1:24,08/.

Ostatnią konkurencję stanowił wyścig pływacki dookoła brzeźnieńskiego molo, w którym startowali wszyscy reprezentanci drużyn, biorących udział w zawodach. Jako pierwszy linię mety, po przepłynięciu ok. 300 m przekroczył zawodnik z Gdyni. Gdynia okazała się także najlepsza po zsumowaniu czasów wszystkich zawodników /13:40,70/. Drugie miejsce wywalczyło Jelitkowo /14:30,02/. Na trzecim miejscu finiszowała drużyna z Brzeźna /14:54,33/. Ostatnie miejsce zajęły Stogi z czasem 17:06,64.

Dekoracji drużyn dokonał Janusz Podraska, z-ca dyrektora MOSiR w Gdańsku. Czwarte miejsce /11 pkt./ zajęła reprezentacja Kąpieliska Gdańsk Stogi /Bartosz Kania, Piotr Kummer, Paweł Dzwonkowski, Paulina Borowska/. Na trzecim miejscu /15 pkt./ zawody ukończyło Kąpielisko Gdańsk Jelitkowo /Marcin Karczewski, Krzysztof Urbański, Krzysztof Magowski, Aleksandra Kubik/. Drugie miejsce /16 pkt./ wywalczyła ekipa z Gdyni /Maria Drążkiewicz, Paweł Gruenholz, Sebastian Doborowolski, Sebastian Wawrzonek/.

Najlepszymi ratownikami XIV Zawodów Drużyn Ratowniczych /19 pkt./ okazali się reprezentanci Kąpieliska Molo Gdańsk w Brzeźnie /Mateusz Żylewicz, Maciej Wlaźlak, Dawid Dobroczek, Anna Raszkiewicz/.

Nagrody dla drużyn startujących w imprezie ufundowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - partner zawodów oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Uhonorowane zostały także dziewczyny /Emilia Miszewska, Monika Pszczolnik, Monika Dolega, Dominika Stacewicz, Zuzanna Ratkowska, Anna Dreslerska, Aleksandra Kubik/, które w IX Mistrzostwach Ratowników Nivea WOPR rozgrywanych tydzień wcześniej w Ustroniu Morskim zajęły, debiutując w tej imprezie, bardzo dobre czwarte miejsce.

Sponsorzy: Stena Line, Plus GSM, Nivea, Bar plażowy Karmazyn.