• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sinice w Bałtyku? Które jeziora wokół Trójmiasta jako alternatywa do kąpieli?

Damian Konwent
3 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Plaża nad jeziorem Łapińskim to dobra opcja na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Plaża nad jeziorem Łapińskim to dobra opcja na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.

Sinice to coroczny problem i zmora miłośników kąpieli w Bałtyku. Dlatego dobrą alternatywą mogą okazać się jeziora położone wokół Trójmiasta. Do wyboru mamy punkty wypoczynkowe wraz z atrakcjami, ale też dzikie kąpieliska. Przygotowaliśmy kilka propozycji. W opiniach wymieniajcie także swoje ulubione.Sinice widać było nawet z kosmosuJak często jeździsz z Trójmiasta nad jeziora?

Wraz z początkiem wakacji tradycyjnie w Zatoce Gdańskiej zaczęły kwitnąć sinice. Widać było je nawet z kosmosu. Tylko w czasie ostatniego tygodnia z tego powodu zostały zamknięte kąpieliska w Gdyni oraz w Sopocie. Specjaliści ostrzegają jednak, że na tym nie koniec.

Dlatego na wszelki wypadek warto mieć przygotowaną alternatywę w postaci jezior, a tych w naszym regionie nie brakuje. Takie rozwiązanie niesie za sobą jeszcze więcej zalet. Woda często jest czystsza i cieplejsza, atmosfera bardziej kameralna, mniejszy tłok, a i miłośnicy wędkowania znajdą coś dla siebie. I wcale nie musimy jechać na odległe Mazury czy nawet Kaszuby.

Sprawdź stan kąpieliskZobacz zakwit sinic w Redłowie z ujęcia dronaDoskonałym wyborem może okazać się Jezioro Łapińskie zobacz na mapie Gdańska. Ze względu na liczne ośrodki wypoczynkowe jest to jeden z najbardziej obleganych akwenów w pobliżu Trójmiasta. Możemy tu także skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Droga z centrum Gdańska to tylko pół godziny jazdy samochodem.

W okolicach Chwaszczyna, warto zajrzeć nad Jezioro Tuchomskie zobacz na mapie Gdańska. Najbliżej do niego mają mieszkańcy Gdyni. Znajdziecie tu kilka ośrodków wypoczynkowych oraz swobodny dostęp do kąpieliska.

W ubiegłym roku plaże przy jeziorach także były licznie obleganeZ atrakcji można skorzystać też nad zbiornikiem wodnym KolbudyMapka. Wynająć można tu rowerki i nie tylko. Oprócz piaszczysto-trawiastej plaży do dyspozycji mamy również pomost. Droga z Gdańska nie powinna zająć więcej niż 25 minut.

Nic dziwnego w tym, że mieszkańcy Gdyni wybierają Jezioro BieszkowickieMapka, skoro doskonale spełnia funkcje rekreacyjno-turystyczne. Oprócz domków letniskowych, wypożyczyć można sprzęt wodny, jak rowerki, kajaki czy łodzie. Ponadto prowadzi tędy czerwony szlak turystyczny, dzięki czemu wypoczynek można połączyć z aktywnym zagospodarowaniem czasu.

Jezioro Otomińskie zobacz na mapie Gdańska to kolejna propozycja dla osób, które nie chcą zbyt daleko ruszać się z Trójmiasta. Jest tu jedna plaża i kilka dzikich kąpielisk. Upodobali sobie je szczególnie mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska, którzy drogę mogą pokonać nawet w kwadrans. W pobliżu znajdziemy kilka interesujących kulinarnych propozycji.

Wypoczynek nad jednym z jezior w pobliżu Trójmiasta to dobry sposób na sinice w Bałtyku i brak możliwości kąpieli w zatoce. Wypoczynek nad jednym z jezior w pobliżu Trójmiasta to dobry sposób na sinice w Bałtyku i brak możliwości kąpieli w zatoce.
Powodów do narzekania nie powinni mieć mieszkańcy Osowej, którzy do dyspozycji mają leżące tuż obok siebie dwa jeziora: Osowskie zobacz na mapie GdańskaWysockie zobacz na mapie Gdańska. Nad to ostatnie śmiało możemy wybrać się pociągiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - przystanek od plaży dzieli zaledwie 800 metrów.

Ponadto dobrym rozwiązaniem może okazać się wycieczka nad Jezioro GłębokieMapka, gdzie nie brakuje ładnych widoków czy położone tuż obok Jezioro SitnoMapka. Małe kąpielisko może okazać się dobrym pomysłem na wypoczynek z dziećmi.

Wspomniane jeziora to jedynie część propozycji, gdyż w okolicach Trójmiasta można znaleźć jeszcze inne podobne miejscówki. W opiniach wymieniajcie najchętniej przez was odwiedzane.

Tak się skacze do wody. Wideo archiwalne

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdańsk

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Przez Wydmę Orzechowską z buta i wizyta w Ustce (2 opinie)

(2 opinie)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Harpuś - Rusz z mapą po przygodę!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane