wiadomości

Skorzystaj z atrakcji wodnych na Motławie

Możliwości podziwiania urody Gdańska z perspektywy Motławy jest wiele. Dostępne są na każdą kieszeń. Firma Holiday Boat Gdańsk oferuje zarówno codzienne rejsy z przewodnikiem na Westerplatte, jak i wynajem jednostek na zamknięte imprezy.
Możliwości podziwiania urody Gdańska z perspektywy Motławy jest wiele. Dostępne są na każdą kieszeń. Firma Holiday Boat Gdańsk oferuje zarówno codzienne rejsy z przewodnikiem na Westerplatte, jak i wynajem jednostek na zamknięte imprezy. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Rejsy kajakiem, rowerkiem wodnym czy jachtem - dla zmęczonych izolacją i spragnionych ruchu także na wodzie. Sprawdziliśmy atrakcje, z których można skorzystać na wodach Motławy. Niektórymi dostępnymi jednostkami można popłynąć znacznie dalej, nawet na Zatokę Gdańską i Żuławy.Czy korzystałe(a)ś z atrakcji wodnych na Motławie?

tak, wiele razy 25%
tak, ale raz, góra dwa 29%
nie, nigdy 46%
zakończona Łącznie głosów: 841
Zapewne każdy z nas spotkał się wśród swoich znajomych z przypadkiem - albo sam jest jego przykładem - że osoba mieszkająca na stałe w Trójmieście od kilku lat nie była nad morzem. Podobny paradoks dotyczy atrakcji, z których można skorzystać na wodach Motławy.

Zwiedzanie miasta z perspektywy kajaka lub rowerka wodnego czy rejs jachtem to dla każdego turysty niemal obowiązek, zaś dla wielu mieszkańców Trójmiasta plan odkładany na "świętego nigdy".

Ponieważ pogoda za oknem wreszcie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, dokonaliśmy przeglądu atrakcji, z których można skorzystać na Motławie. W zestawieniu umieściliśmy zarówno propozycje na każdą kieszeń, jak i usługi premium, które warto rozważyć na jakąś szczególną okazję.

Kajakiem po Gdańsku i na ŻuławyCzy spacer po Gdańsku może czymkolwiek zaskoczyć, jeśli zna się to miasto od podszewki? Tak, pod warunkiem zwiedzania go z zupełnie innej perspektywy. Zamiast przechadzki ulicami i deptakami wystarczy zdecydować się na rejs kajakiem lub rowerkiem wodnym. Takie usługi oferuje na przykład wypożyczalnia Kajakiem po Gdańsku, która od ponad dekady mieści się przy ul. Żabi Kruk 15. Jej oferta jest skierowana zarówno do pojedynczych osób, jak i zorganizowanych grup.

Sprawdź listę wypożyczalni kajaków- Można u nas wypożyczyć kajaki jedno- i dwuosobowe, trzyosobowe kanadyjki oraz rowerki wodne. Rejs od nas do Wyspy Spichrzów i Ołowianki i z powrotem potrwa ok. godziny. Dłuższa wyprawa z Opływem Motławy i Martwą Wisłą, z której widać zabudowania stoczni, trwa ok. dwóch godzin. Jeśli ktoś nie chce pływać po Gdańsku, można popłynąć Motławą na Żuławy, tam zrobić sobie piknik i wrócić. Oferujemy także wycieczki pod opieką przewodników dla grup co najmniej 10-osobowych, a także zwodowanie kajaków dla grupy na Żuławach, skąd płyną samodzielnie do Gdańska - wylicza Stanisław Sikora z wypożyczalni Kajakiem po Gdańsku.
Wypożyczalnia jest czynna siedem dni w tygodniu w godz. 10-18. Wybrane ceny kształtują się następująco: wypożyczenie kajaka jednoosobowego na godzinę kosztuje 20 zł, na dwie godziny - 30 zł, na trzy godziny i dłużej - 50 zł. Wypożyczenie kajaka dwuosobowego to 25 zł za godzinę, 40 zł za dwie godziny i 60 zł za trzy godziny i dłużej. Ceny dla zorganizowanych grup są ustalane indywidualnie.


Bardzo szeroki wybór jednostek motorowodnychWypożyczalnia Boat and Bike, która znajduje się przy ul. Powroźniczej 15/16, oferuje z kolei bardzo szeroką gamę jednostek motorowodnych. Do ich obsługi nie jest potrzebny patent żeglarski. Przekrój jest bardzo szeroki - od motorowerów pod tzw. houseboaty - i łatwiej byłoby powiedzieć, które rodzaje nie są dostępne w ofercie. Wypożyczalnia umożliwia wynajem zarówno na indywidualną wycieczkę, jak i pod okiem sternika-przewodnika, który opowie o mijanych na trasie obiektach.

Sprawdź listę firm, oferujących organizację imprez- Mamy dość szeroką ofertę i co roku ją powiększamy. W tym roku dodaliśmy czarter luksusowych jachtów, którymi można pływać po Zatoce Gdańskiej. Oprócz wynajmu jednostek organizujemy także szkolenia z obsługi łodzi motorowych, po których można samodzielnie pływać. Jedną z popularnych opcji jest rejs po Pętli Żuławskiej, czyli wycieczka po przepięknie położonej drodze wodnej o długości 303 km. W taki rejs warto wybrać się 8-osobowym houseboatem, który jest wyposażony w sypialnię, toaletę, prysznic. Dysponujemy także m.in. szybkimi łodziami do rejsów po zatoce, jachtami klasy premium czy tzw. party boatami, na których można zorganizować wieczór kawalerski lub panieński czy wesele - mówi Tomasz Lipiński z wypożyczalni Boat and Bike.
Wszystkie jednostki można wypożyczać na godziny lub dni. W cenę zawsze jest wliczone szkolenie z obsługi oraz paliwo na planowany rejs. Dla przykładu godzina pływania na czteroosobowym motorowerze w kształcie "garbusa" kosztuje 90 zł, a na sześcioosobowej łodzi - 150 zł


Rejsy z komentarzem przewodnika na WesterplatteW ofercie wypożyczalni Holiday Boat Gdańsk znajdują się m.in. rejsy wycieczkowe na pokładzie katamaranu. Rejsy odbywają się codziennie, przez cały rok, na trasie Targ Rybny - Westerplatte i z powrotem. Podczas wycieczki z głośników można usłyszeć ciekawostki na temat mijanych obiektów, podawane w języku polskim i angielskim. Obecnie rejsy odbywają się dwa razy dziennie - tj. o godz. 12:10 i 14:10 ruszają z przystanku tramwaju wodnego Targ Rybny - a w sezonie ich liczba zwiększy się do nawet dziesięciu. Ceny biletów w obie strony przedstawiają się następująco: normalny - 55 zł, dla dzieci w wieku 3-6 lat - 35 zł, a dzieci do lat trzech płyną za darmo.

Sprawdź listę firm, które czarterują jachty śródlądowe- Jednostka jest przeszklona, ogrzewana, klimatyzowana i dostępna dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na pokładzie znajduje się również niewielki bar. Podczas rejsu na całej trasie jest odtwarzane nagranie przewodnika, który opowiada o mijanych obiektach, np. Stoczni Gdańskiej, stadionie, Twierdzy Wisłoujście czy Westerplatte. Normalnie na pokład zabieramy 47 pasażerów, ale w związku z pandemią limit wynosi 23 osoby do odwołania - zachęca Anna Popowicz z wypożyczalni Holiday Boat Gdańsk.
Firma oferuje także wynajem jachtów na tzw. rejsy imprezowe, np. na wieczory panieńskie czy kawalerskie. Każda jednostka jest wynajmowana razem z obsługą, czyli kapitanem i bosmanem. Koszt wynajmu zależy od wielkości grupy: wynajem do 15 osób kosztuje tysiąc zł za godzinę, do 25 osób - 1,5 tys. zł za godzinę, dla ponad 25 osób to koszt 2 tys zł za godzinę. Ceny za czarter na minimum 3 godziny podlegają negocjacjom. Na koniec warto wspomnieć, że istnieje możliwość dodatkowego zamówienia cateringu czy didżeja, a rejsy odbywają się wyłącznie na wodach śródlądowych, czyli bez wypływania na Bałtyk.


Luksusowe jachty na wynajemWynajem jachtów oferuje także wypożyczalnia Vanilia i Truskawki. Ta dość oryginalna nazwa to kombinacja nazw dwóch jednostek. Vanilla może zabrać na pokład maksymalnie ośmiu pasażerów, Truskawki - pięciu pasażerów. To luksusowe łodzie motorowe, które można wynająć na różnego rodzaju imprezy. Ich port macierzysty znajduje się w centrum Gdańska. W przeciwieństwie do wcześniej podanej wypożyczalni rejsy odbywają się przede wszystkim po wodach Zatoki Gdańskiej. Zarówno ceny, jak i trasa rejsu jest ustalana indywidualnie z klientem.

Sprawdź listę firm, które czarterują jachty morskie


- Świadczymy wyłącznie indywidualne rejsy na zamówienie. Nasze jednostki można wynająć wyłącznie ze skipperem, nie ma możliwości samodzielnego wynajmu. Oczywiście na życzenie klienta pozwalamy poprowadzić łódź, ale pod okiem naszego fachowca. To naprawdę duże jednostki, najmniejszy silnik ma 300 koni mechanicznych. Na pokładach organizujemy kameralne imprezy. Organizowaliśmy np. wieczory panieńskie i kawalerskie, imprezy integracyjne, spotkania biznesowe, a nawet zaręczyny i wesela. Dotąd nie zorganizowaliśmy chyba tylko stypy - wyjaśnia z uśmiechem Mariusz Hejnowicz z wypożyczalni Vanilia i Truskawki. - Pływamy po całej zatoce, np. do Gdyni, do Jastarni czy Hel. Jedną z popularnych propozycji jest trzygodzinna pętla pod Gdańsku: z centrum przez Górki Zachodnie, DCT, Westerplatte i stocznię. Co ważne, jacht można wypożyczyć u nas niemalże z dnia na dzień.

Opinie (61) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl