Sopocka Liga Koszykówki

kfk
8 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie zwalniają tempa zawodnicy Poppers, którzy w meczu 6. kolejki spotkań SLK pokonali aktualnych mistrzów Sopotu drużynę Coorviky 51:38. Kolejną niespodziankę sprawili Szantrapy, którzy po serii słabych występów pokonali Gravediggers 50:44.

Drużyna Poppersów Sopot obok trzykrotnych mistrzów i ubiegłorocznych brązowych medalistów Ms Uptown Sopot pozostają nadal niepokonani. Największym osiągnięciem Pawła Stolca i spółki do tej pory był awans do Final Four rozgrywek Sopockiej Ligi Koszykówki w sezonie 2006/2007. Idących jak burza Poppersów po zaciętej walce nie byli w stanie powstrzymać ubiegłoroczni mistrzowie Coorviky 51:44.

O zwycięstwie lidera zadecydowały ostatnie minuty meczu, gdzie zawodnicy wykazali się większą dojrzałością oraz zespołowością. Coorviky skoncentrowali się na wyłączeniu z gry najlepszego strzelca rywali Pawła Stolca, co udało się obrońcom tytułu w drugiej połowie spotkania. W konsekwencji ciężar gry przyjęli jego koledzy, którzy umiejętnie wykorzystali lukę w defensywie skupioną na jednym zawodniku. Tym samym mistrzowie doznali drugiej (po przegranej z Ms Uptown 45:38) już porażki.

Na uwagę zasługuje postawa fair ekipy Gravediggers Gdynia, która pomimo szerokiej ławki rezerwowej grała czterema zawodnikami. Bowiem w kadrze drużyny przeciwnej Szantrapy Sopot na mecz przybyło jedynie czterech koszykarzy. I właśnie grając bez zmian trzykrotni brązowi medaliści zdołali odrobić 5-punktową stratę z pierwszej połowy aż w końcowym efekcie odnieść upragnione zwycięstwo nad gdynianami 50:44. Po raz kolejny czołową pozycję w zespole sopocian odegrał Tomasz Litwińczuk (22 pkt).

Kolejne zwycięstwo odniósł Ms Uptown Sopot, łatwo pokonując Sopot Vice 89:15. Do przerwy beniaminek zmagań nie trafił ani razu do kosza bardzo utytułowanych rywali, przegrywając tę część konfrontacji aż 44:0. Drugi beniaminek ligi XXX Sopot także zaprezentował się słabo, ulegając Chłopakom z Osaki Gdańsk 15:76. Snajperskimi umiejętnościami popisał się Mateusz Garstka (20 pkt), aż sześciokrotnie celnie rzucając zza linii 6,25 metrów.

Inaczej potoczyło się spotkanie z udziałem trzeciego debiutanta SLK - Kuracjuszy Sopot. Osamotniony w strzeleckich poczynaniach Radosław Całkiewicz (13 pkt) z P&J Sport Tczew nie zdołał utrzymać swojej skuteczności z pierwszej połowy potyczki. Toteż sopocianie z nawiązką zdołali odrobić straty wygrywając ostatecznie 38:27.