• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sportowe lato na plaży przez całą dobę

Rafał Sumowski
5 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Motorniczy: klimatyzacja nie daje rady w upały
Na gdańskich plażach nie brakuje boisk do piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki. Największe z nich to Lotos Stadion Letni. Na nim rozgrywane są imprezy rangi mistrzostw Polski, ale na co dzień może z niego skorzystać każdy chętny. Na gdańskich plażach nie brakuje boisk do piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki. Największe z nich to Lotos Stadion Letni. Na nim rozgrywane są imprezy rangi mistrzostw Polski, ale na co dzień może z niego skorzystać każdy chętny.

Zajęcia z zumby, tor do skimboardingu, boiska do siatkówki i otwarty dla wszystkich przez całą dobę Lotos Stadion Letni, na którym można spotkać znanych sportowców. To atrakcje, które czekają na miłośników plażowej, aktywnej rekreacji w Gdańsku. Poprzednio pisaliśmy o atrakcjach w Sopocie, a w sobotę napiszemy, jak w ten sposób można spędzić czas w Gdyni.Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to od lat jedna z głównych wakacyjnych atrakcji Gdańska jeśli chodzi o plażowe sporty. Na obiekcie corocznie odbywają się duże imprezy i nie inaczej jest tego lata. Od najbliższego piątku do niedzieli zaplanowano tam pierwszy turniej mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej pod auspicjami PZPN. Po piłkarzach nożnych obiekt przejmą piłkarze ręczni, którzy w dniach 21-22 lipca również rozegrają tam turniej mistrzostw Polski. Z kolei siatkarze rywalizować będą od 3 do 5 sierpnia.

Poza turniejami obiekt przez całą dobę jest otwarty dla wszystkich chętnych. Do dyspozycji jest główna arena z bramkami, na której można pograć w plażową odmianę zarówno piłki nożnej, jak i piłki ręcznej, a także dwa boiska do siatkówki. Jedynym ograniczeniem jest brak sztucznego oświetlenia.

- Obiekt jest otwarty dla wszystkich przez cały czas, poza turniejami. Można przyjść i pograć w dowolnej chwili, w zasadzie przez całą dobę, także jeśli ktoś lubi w nocy pokopać piłkę i popatrzeć w gwiazdy - mówi menedżer Lotos Stadionu Letniego, Aleksander Dudek.
W Gdańsku do dyspozycji jest łącznie aż 26 plażowych boisk umieszczonych przy kąpieliskach, w tym również te oświetlone w Brzeźnie, na których z powodzeniem można toczyć rywalizację do późnych godzin wieczornych. Pograć można w siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć u ratowników.

W Jelitkowie można zadbać o tężyznę fizyczną i poćwiczyć na siłowni plenerowej umiejscowionej bezpośrednio na plaży. Najmłodsi mają do dyspozycji plażowy plac zabaw, który można znaleźć w Brzeźnie, przy wejściu nr 51.

Po chwilowej przerwie znów funkcjonują tory skimboardowe "Kałuża" na Stogach przy wejściu nr 26. W ostatnich dniach zostały zasypane piaskiem na skutek silnych wiatrów, ale szybko zostały przywrócone do działania.

- Koparki i łopaty poszły w ruch. Szybko uporaliśmy się z problemem i wszystko funkcjonuje jak powinno, więc serdecznie zapraszamy - mówi odpowiedzialny za "Kałużę" Łukasz Hinc.
Na plażowiczów czekają trzy tory o długości 8,28,i 34 m. Co tydzień od godz. 10 do 16 w ramach wydarzenia "Skimboardowe środy" można bezpłatnie wypożyczyć deski i spróbować swoich sił. Ponadto od 3 do 4 sierpnia na kompleksie podziwiać będzie można uczestników zmagań o mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu

W każdy czwartek o godz 18:30 na plaży przy molo w Brzeźnie (wejście nr 52) odbywają się zajęcia Zumba Gold. To bezpłatne warsztaty w ramach programu "Aktywuj się" Gdańskiego Ośrodka Sportu. Prowadzi je ceniona instruktorka Ania Cegłowska z Z-Dance. To przygrywka do wielkiego gdańskiego maratonu zumby na plaży zaplanowanego na 18 sierpnia.

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (4)

 • Super sprawa

  Tegoroczna aura sprzyja aktywnościom plażowym. Dobrze że Gdańsk zadbał o duża ilość boisk. Bardzo fajnie że w Brzeźnie są siatkarskie boiska oświetlone, bo w takie upały nie da się grać w dzień.

  • 2 0

 • boca gdańsk!!! (1)

  Do boju!!!

  • 3 0

  • ale heca

   supaaaa

   • 0 0

 • git

  ma pewno wystartuje i wygram z leszczami

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Skywayrun Gdańsk Airport 2024 (7 opinii)

(7 opinii)
109 zł
bieg

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2024

30 - 50 zł
festyn, bieg

Harpuś - z mapą do Koleczkowa!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane