wiadomości

stat

Sportowe lato na plaży przez całą dobę

Na gdańskich plażach nie brakuje boisk do piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki. Największe z nich to Lotos Stadion Letni. Na nim rozgrywane są imprezy rangi mistrzostw Polski, ale na co dzień może z niego skorzystać każdy chętny.
Na gdańskich plażach nie brakuje boisk do piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki. Największe z nich to Lotos Stadion Letni. Na nim rozgrywane są imprezy rangi mistrzostw Polski, ale na co dzień może z niego skorzystać każdy chętny. mat. prasowe Lotos Stadion Letni

Zajęcia z zumby, tor do skimboardingu, boiska do siatkówki i otwarty dla wszystkich przez całą dobę Lotos Stadion Letni, na którym można spotkać znanych sportowców. To atrakcje, które czekają na miłośników plażowej, aktywnej rekreacji w Gdańsku. Poprzednio pisaliśmy o atrakcjach w Sopocie, a w sobotę napiszemy, jak w ten sposób można spędzić czas w Gdyni.Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to od lat jedna z głównych wakacyjnych atrakcji Gdańska jeśli chodzi o plażowe sporty. Na obiekcie corocznie odbywają się duże imprezy i nie inaczej jest tego lata. Od najbliższego piątku do niedzieli zaplanowano tam pierwszy turniej mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej pod auspicjami PZPN. Po piłkarzach nożnych obiekt przejmą piłkarze ręczni, którzy w dniach 21-22 lipca również rozegrają tam turniej mistrzostw Polski. Z kolei siatkarze rywalizować będą od 3 do 5 sierpnia.

Poza turniejami obiekt przez całą dobę jest otwarty dla wszystkich chętnych. Do dyspozycji jest główna arena z bramkami, na której można pograć w plażową odmianę zarówno piłki nożnej, jak i piłki ręcznej, a także dwa boiska do siatkówki. Jedynym ograniczeniem jest brak sztucznego oświetlenia.

- Obiekt jest otwarty dla wszystkich przez cały czas, poza turniejami. Można przyjść i pograć w dowolnej chwili, w zasadzie przez całą dobę, także jeśli ktoś lubi w nocy pokopać piłkę i popatrzeć w gwiazdy - mówi menedżer Lotos Stadionu Letniego, Aleksander Dudek.
W Gdańsku do dyspozycji jest łącznie aż 26 plażowych boisk umieszczonych przy kąpieliskach, w tym również te oświetlone w Brzeźnie, na których z powodzeniem można toczyć rywalizację do późnych godzin wieczornych. Pograć można w siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć u ratowników.

W Jelitkowie można zadbać o tężyznę fizyczną i poćwiczyć na siłowni plenerowej umiejscowionej bezpośrednio na plaży. Najmłodsi mają do dyspozycji plażowy plac zabaw, który można znaleźć w Brzeźnie, przy wejściu nr 51.

Po chwilowej przerwie znów funkcjonują tory skimboardowe "Kałuża" na Stogach przy wejściu nr 26. W ostatnich dniach zostały zasypane piaskiem na skutek silnych wiatrów, ale szybko zostały przywrócone do działania.

- Koparki i łopaty poszły w ruch. Szybko uporaliśmy się z problemem i wszystko funkcjonuje jak powinno, więc serdecznie zapraszamy - mówi odpowiedzialny za "Kałużę" Łukasz Hinc.
Na plażowiczów czekają trzy tory o długości 8,28,i 34 m. Co tydzień od godz. 10 do 16 w ramach wydarzenia "Skimboardowe środy" można bezpłatnie wypożyczyć deski i spróbować swoich sił. Ponadto od 3 do 4 sierpnia na kompleksie podziwiać będzie można uczestników zmagań o mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu

W każdy czwartek o godz 18:30 na plaży przy molo w Brzeźnie (wejście nr 52) odbywają się zajęcia Zumba Gold. To bezpłatne warsztaty w ramach programu "Aktywuj się" Gdańskiego Ośrodka Sportu. Prowadzi je ceniona instruktorka Ania Cegłowska z Z-Dance. To przygrywka do wielkiego gdańskiego maratonu zumby na plaży zaplanowanego na 18 sierpnia.

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.