wiadomości

Święta nie muszą oznaczać lenistwa. Sprawdź, gdzie poruszasz się w trakcie Wielkanocy

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w Trójmieście. Rowery, biegi, rolki, deskorolka, joga

Bieg z cyklu Run Beach Morning tym razem odbędzie się nie w niedzielę, a w poniedziałek.
Bieg z cyklu Run Beach Morning tym razem odbędzie się nie w niedzielę, a w poniedziałek. facebook.com/runbeachmorning/

Przedświąteczna kąpiel z morsami przy pełni księżyca oraz wodny bieg na lany poniedziałek - to wielkanocne nowinki na aktywnej mapie Trójmiasta. Na czas świąt zawieszona zostaje większość cyklicznych zajęć aktywujących mieszkańców. Sobotnich przyzwyczajeń nie muszą zmieniać jednak stali bywalcy biegów w cyklu Parkrun, a tradycyjny niedzielny Run Beach Morning przełożono na poniedziałek.Tych, którzy w przedświąteczną noc będą chcieli połączyć dwa żywioły - wodę i ogień - Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka zaprasza na kąpiel przy pełni księżyca z pochodniami. Ta przypada w Wielką Sobotę, ale morsy mają nadzieję, że w ferworze wielkanocnych przygotowań wielbiciele zimnych kąpieli znajdą czas na wspólną, klimatyczną kąpiel. Zbiórka o godz. 20 w Domku Morsów na gdyńskiej plaży.

Zwolennicy tradycyjnego obchodzenia śmigusa-dyngusa znajdą coś dla siebie w okolicach Stadionu Energa Gdańsk. Tam bowiem właśnie w lany poniedziałek o godz. 11 wystartuje WateRUN, bieg na dystansie ok. 4 kilometrów, w którym wskazane będzie kultywowanie tradycji świątecznego polewania wodą. Organizatorzy, BigYellowFoot Events, przekonują, że to idealna okazja do oderwania się od świątecznego stołu i zapewniają pakiet startowy, w którego skład wejdzie m.in. odpowiednie wodne "uzbrojenie". Jak podkreślają, tylko od uczestników zależy, czy będą tego dnia uciekającymi czy goniącymi oraz że nikt do mety nie dotrze suchy. Tam na wszystkich czekać będą też medale. Udział w biegu kosztuje 35 zł, a zapisy trwają do piątku do północy.

Z okazji świąt wielkanocnych odwołano wiele cyklicznych imprez, w tym wszystkie z kategorii "Aktywuj się w Gdańsku". Nie odbędą się m.in. zajęcia na gdańskich pływalniach czy treningi z cyklu "TriMama budzi Gdańsk" oraz "Marszobieg z Krzeską". Aktywni wciąż mogą jednak w tym okresie znaleźć coś dla siebie.

Tradycyjnie, jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Bez zmian pozostają sobotnie zajęcia przygotowane przez Gdyńskie Centrum Sportu. O godz. 9:30 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się taneczne zajęcia Zumba dla dzieci, a o godz. 10:30 - Zumba dla seniorów. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin.

Nie jak zazwyczaj w niedzielę, a w świąteczny poniedziałek Gdański Ośrodek Sportu oraz Run Beach Morning zapraszają na zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w poniedziałek o godz. 8:50 przy molo w Brzeźnie.

Opinie (14) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl