wiadomości

stat

Taneczny maraton na plaży w Brzeźnie

Trzy poprzednie edycje gdańskiego maratonu zumby cieszyły się sporą popularnością. Nie inaczej ma być i tym razem.
Trzy poprzednie edycje gdańskiego maratonu zumby cieszyły się sporą popularnością. Nie inaczej ma być i tym razem. fot. materiały prasowe

W sobotę w samo południe na plaży obok molo w Brzeźnie rozpocznie się trzygodzinny maraton zumby. Gościem specjalnym imprezy będzie Hermann Melo, jeden z najbardziej znanych instruktorów fitness na świecie. - Będzie to jego trzecia wizyta w Polsce. Mamy nadzieję, że pogoda okaże się dla nas łaskawa i pobijemy rekord imprezy - mówi Anna Cegłowska, jedna z organizatorek maratonu. Udział w "Z Zumba Fitness po zdrowie" jest bezpłatny.Gdańska impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla wprawionych miłośników zumby, ale i dla wszystkich, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym treningu. Przez 3 godziny będą tańczyć, ćwiczyć i bawić się pod okiem cenionych instruktorów. Każde zajęcia to nie tylko świetna rozrywka, ale i setki spalonych kalorii.

Maraton poprowadzą nie tylko instruktorzy z Trójmiasta, ale także z całej Polski, a nawet Europy. W Brzeźnie zobaczymy m. in.: Anię Cegłowską, Oktawiana Zagórskiego, Agę Piotrowicz, Magdę Maciejewicz, Bartka Maciejewicza oraz gości specjalnych: Izę Kin oraz urodzonego w Kolumbii, a obecnie mieszkającego we Francji Hermanna Melo.

- Oboje są trenerami Zumba Fitness. Jeżdżą po całym świecie i szkolą przyszłych instruktorów. Hermann ma niesamowitą energię i osobowość. Znany jest na całym świecie. Podróżuje po Stanach Zjednoczonych, Azji i największych miastach w Europie. Teraz będziemy mieli go w Gdańsku. Będzie to jego trzecia wizyta w Polsce - mówi Anna Cegłowska, jedna z organizatorek imprezy.

Zobacz naszą relację z jednego z maratonów zumby w TrójmieścieImpreza odbywa się w Gdańsku od 2013 roku i gromadzi na plaży w Brzeźnie pokaźną liczbę uczestników. W premierowej edycji wzięło udział około 400 osób. Najlepsza pod względem frekwencji było druga odsłona. Wówczas wspólnie tańczyło ponad 500 uczestników. Ten rekord miał zostać pobity przed rokiem, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne.

- W 2015 roku liczyliśmy na to, że wspólnie z nami zatańczy 1000 osób. Plany pokrzyżowała nam ulewa, ale mimo to było z nami sporo miłośników zumby, którym deszcz nie był straszny. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda okaże się dla nas łaskawa - dodaje instruktorka.
SPRAWDŹ, JAK GDAŃSKI MARATON ZUMBY WYGLĄDAŁ W 2014 ROKU

Organizatorzy postawili na sprawdzoną formułę maratonu i nie wprowadzili w niej żadnych zmian. Obecnie na facebookowej stronie wydarzenia niecałe 800 osób zgłosiło chęć wzięcia udziału w sobotniej imprezie. Po maratonie zaplanowane jest after party - gorąca latynoska impreza w Barze 52.

- Wiele osób z całej Polski przyjeżdża na event. Otrzymaliśmy sygnały, że przyjadą autokary spoza Trójmiasta. My zadbamy o to, aby uczestnicy nie żałowali przejechanych kilometrów i trzygodzinny maraton spędzili bardzo tanecznie - kończy.
Od 2015 roku gdański maraton jest jedną z odsłon cyklu "Z Zumba fitness po zdrowie", którego organizatorem jest Fundacja Sport Support.

Opinie (20)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl