Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
9 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Do zmian liderów w ligach koszykówki i futsalu Trójmiejskiej Ligi Biznesu doszło po ostatnich spotkaniach. Na pierwsze pozycje awansowały Ergo Hestia (koszykówka) i Dryvit (futsal).

Hitem dziewiątej serii gier koszykarzy był mecz drużyny Flextronics z liderem, PZU Życie. Prowadzący w tabeli "ubezpieczeniowcy" przybyli na spotkanie w czteroosobowym składzie, co nie wróżyło im sukcesu. Potwierdziły to wydarzenia na parkiecie. Już po pierwszej kwarcie Flextronics prowadził 17 punktami. PZU Życie było stać jedynie na nawiązanie walki w drugiej i czwartej kwarcie. Potknięcie "ubezpieczeniowców" wykorzystała ekipa Ergo Hestii, która zasiadła na fotelu lidera po wygranej z Telekomunkacją Polską S.A.. Drużyna TP prowadziła po pierwszej ćwiartce, ale w kolejnych musiała uznać wyższość rywala. Na trzecim miejscu w tabeli plasuje się Powersystem, który ma dwa punkty mniej od prowadzącej dwójki, ale rozegrał dwa mecze mniej. Powersystem jest jedyną ekipą, która nie poniosła porażki.

Po raz dziewiąty pokonani z parkietu zeszli gracze Castoramy, którzy tym razem nie sprostali Balticonowi. Do przerwy Castorama przegrywała czternastoma "oczkami". Druga odsłona to zdecydowana przewaga Balticonu, który rzucił rywalowi 57 punktów, tracąc tylko 18.

Flextronics - PZU Życie 79:57 (24:7, 11:11, 23:14, 21:25), Dziennik Bałtycki - Lido Technology 60:59 (20:12, 8:16, 14:15, 18:16), ARSA - C-MAP 55:45 (11:16, 16:7, 10:9, 18:13), Balticon - Castorama 92:39 (13:9, 22:12, 26:6, 31:12), Powersystem - Atena 66:44 (17:6, 10:12., 11:10, 28:16), Ergo Hestia - Telekomunikacja Polska S.A. 68:51 (10:16, 19:6, 15:12, 24:17), Balticon - Gestia 61:31 (17:8, 20:5, 5:10, 19:8).

15. Marion Kosmetyki 5 7 234-227

Podobnie jak w koszykówce, w futsalu doszło do meczu kolejki. Zmierzyły się w nim ekipy Elektrociepłowni Wybrzeże i Dryvitu. Pierwsza odsłona należała do Dryvitu, który po czterech trafieniach Mariusza Machalińskiego prowadził 4:1. Rywale nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i na początku drugiej połowy doprowadzili do stanu 3:4. Końcówka należała do Dryvitu. Strzelił jeszcze dwa gole i awansował na pozycję lidera. Sporo wysiłku nowy lider włożył również we wcześniejszy mecz ze Stena Line. Po pierwszej połowie było 4:0 dla "marynarzy". Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokazali jednak klasę i w drugiej części spotkania zaaplikowali rywalom aż dziewięć bramek, tracąc tylko dwie. Dryvit nie stracił jeszcze punktu i jest na najlepszej drodze do obrony tytułu. Ostatnia seria spotkań nie była udana dla Intel Technology Poland. Drużyna przegrała dwa mecze - 2:3 ze Stena Line i 1:4 z Dziennikiem Bałtyckim. Siódmą porażkę w rozgrywkach poniosła ekipa Computerlandu, która uległa 1:8 Elfeko. Computerland i Ideal Host, jako jedyne ekipy nie zdobyły jeszcze punktu.

Stena Line - Dryvit 6:9 (4:0), Stena Line - Intel Technology Poland 3:2 (2:1), Elfeko - Computerland 8:1 (1:0), Gazeta Wyborcza/TLB - Young Digital Poland 3:1 (0:1), Intel Technology Poland - Dziennik Bałtycki 1:4 (0:1), Elektrociepłownie Wybrzeże - Dryvit 3:6 (1:4).

1. Dryvit 6 18 39-19
2. Eletrociepłownie Wybrzeże 8 18 42-26
3. Elfeko 7 16 43-12
4. Gazeta Wyborcza/TLB 7 16 36-16
5. Young Digital Poland 8 13 29-26
6. Stena Line 8 10 44-32
7. Sprint 5 10 25-15
8. Intel Technology Poland 8 10 27-29