• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W ten weekend zaczynamy aktywne plażowanie

ras.
3 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Wypoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia brzuchem do góry. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji na piasku. Wypoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia brzuchem do góry. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji na piasku.

Początek lipca przywitał się z nami słoneczną pogodą, a to sprzyja plażowaniu. Wypoczywanie na piasku brzuchem do góry jest przyjemne, ale warunki te można wykorzystać również aktywnie. W ten weekend oprócz całorocznych zajęć dla biegaczy, nie zabraknie sportowych atrakcji na trójmiejskich plażach: od turniejów siatkówki, przez treningi cross-fit po wielką bitwę na balony wypełnione wodą!Czy lubisz uprawiać sporty plażowe?

W sobotę cotygodniowe zawody parkrun odbędą się w Gdańsku i w Gdyni. Tradycyjnie trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Zawody w obu lokalizacjach rozpoczną się równocześnie o godz. 9:00. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Organizatorzy tym razem zachęcają do świętowania Międzynarodowego Dnia Psa, który przypadał w środę i stawienia się razem z czworonogami. Ponadto w Gdynia przeprowadzona zostanie zbiórka karmy oraz koców, poduszek, ręczników i kołder (byle nie puchowych i z pierzem) dla schroniska w Ciapkowie.

O godzinie 9:30 amatorzy biegania mogą wybrać się na bezpłatne zajęcia Biegam Bo Lubię, których uczestnicy co tydzień spotykają się na parkingu P5 (darmowy dla osób biorących udział w zajęciach) przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska. O tej samej porze trening z Biegam Bo Lubię odbędzie się również na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Również w sobotę w Gdyni odbędzie się wielka bitwa na balony z wodą, czyli Luv To Be Wet. Do potyczki na plaży miejskiej będzie mógł włączyć się każdy chętny. Organizatorzy, którzy spodziewają się upalnej pogody, przygotowali dla uczestników 25 tysięcy balonów i pięć różnych konkurencji. Udział jest bezpłatny, a wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody. Zbiórkę zaplanowano na godz. 11:00 przy Contrast Cafe zobacz na mapie Gdyni, ale do zabawy będzie można dołączyć w dowolnym momencie. O godz. 12:30 przewidziano pojedynek kobiety kontra mężczyźni, a kulminacja, czyli wielka bitwa "wszyscy na wszystkich" odbędzie się o godz. 14:30. Podczas imprezy obecni będą wolontariusze z Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Dla podopiecznych z tego właśnie ośrodka przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy.

W związku ze sprzyjającą pogodą, plażowych atrakcji będzie więcej. Na plaży w sopocie CrossFit Trójmiasto uruchomiło swoją letnią strefę CrossFit - CF3M Summer Box. Wraz z trójmiejskimi producentami sprzętu fitness - THORN+FIT i ANCHOR GYM - stworzono w pełni wyposażoną i funkcjonalną przestrzeń treningową. Przez całe lato dla wszystkich czerpiących radość z aktywnego stylu życia, CrossFit Trójmiasto przygotowało ciekawe i różnorodne treningi oraz spotkania z autorytetami w dziedzinie sportu, dietetyki i zdrowia. Już w sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają na dni otwarte. W godzinach 9:00 - 18:00 każdy będzie mógł bezpłatnie zobaczyć i doświadczyć kompleksowego treningu CrossFit.

Przy wejściu nr 23 na plażę w Sopocie ruszyły już letnie turnieje PGE Cup w piłce siatkowej. W piątki rywalizować będą duety z roczników 1998 i młodszych, a co sobotę przewidziana jest gra w formule open. Udział jest bezpłatny, początek zawsze o godz. 10.

O tej samej porze do Gdańska na bezpłatne treningi petanque w Parku Reagana zaprasza miejscowy MOSiR w ramach programu "Aktywuj się!". Prowadzą je doświadczeni Instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili.

Na sopockich błoniach (ul. Polna) w sobotę o godz. 11:30 rozpoczną się cykliczne zajęcia prowadzone przez Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni. Sobotnie terminy poświęcone są zumbie, która łączy w sobie elementy tańca i aerobiku. Proste układy choreograficzne wykonuje się do muzyki latynoskiej. Udział jest bezpłatny, a przyjść może każdy, bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8)

 • Cześć, to my. (1)

  Sinice :)

  • 9 1

  • hahahahah

   pokrzyzujemy Wam plany :D

   • 0 0

 • Słabo to widzę...

  O godz. 9 rano moja buldożka (bulwa) nie raczy nawet podnieść jednej powieki :-DD

  • 1 2

 • Gdzie zbiórka karmy dla psiaków??

  W Ciapkowie czy centrum Gdyni?

  • 0 0

 • Moja aktywność na plaży jest bardzo intensywna.

  Pół godziny leżę na plecach, potem zmiana na brzuchy, znowu zmiana bokiem, zmiana drugim bokiem. Serie powtarzane wielokrotnie aż do zmęczenia. Pamiętam by się nie odwodnić. Dlatego jednocześnie trenuje biceps i mięsień przedramienia popijając piwotonikiem. Schłodzenie robię jako wyskok do morza. I widzę, że mam wielką rzesze naśladowców, tylko każdy ćwiczy we własnym tempie.

  • 6 1

 • Ja nieaktywnie?

  A biegać po 2 piwa co 45 minut to nic? Całe 30 kroków w jedną i drugą!

  • 1 0

 • Letnia strefa siłowo-kalistenistyczna na molo w Brzeźnie.

  Fajnie, że jest strefa CrossFit przy sopockiej plaży. Super! Ja bym jeszcze dla uzupełnienia wakacyjnej oferty treningowej widział jakąś strefę kalistenistyczno-siłową w okolicy mola w Brzeźnie np.: na deskach poprzecznej części mola z barierkami, plus stojaki na rowery. Taka strefa mogłaby być fajna promocja zdrowego stylu życia i atrakcja turystyczna.

  • 0 0

 • Parkowanie na Stogach

  Co to za fanaberie z zakazem parkowania przy drodze do plaży na Stogach?!?!?!
  Jechaliśmy wczoraj przez pół województwa na tą plażę i utknęliśmy w korku parę set metrów przed plażą- po pół godzinnym posuwaniu się w żółwim tempie okazało się stała policja i zakazywała parkowania na poboczu ulicy - chcieliśmy zaparkować na parkingu - ale nie było miejsca.
  Nie wiem czym był podyktowany ten zakaz - ale jak się już uniemożliwia parkowania dla paru set aut - to może należałoby wymyślić jakąś alternatywę?
  A tak setki aut zostały bez miejsca do parkowania i musieliśmy po prostu pojechać gdzie indziej.
  Wiem, że niektórym nie podoba się parkowanie tych aut na poboczu - ale do cholery - pokażcie nam inne miejsce - to zaparkujemy. Chcieliśmy zaparkować w miejscu wyznaczonym, ale on ma miejsc na zaledwie 10% zapotrzebowania! Mamy wam pod blokami parkować? tego chcecie?!?!?!?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane