• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Aktywuj się w Gdańsku na lato! Petanque

Okres wakacyjny nie musi oznaczać błogiego lenistwa. Chociaż to z pewnością bywa miłe, MOSiR w Gdańsku zachęca jednak, by nie zapominać o odrobinie ruchu. "Aktywuj się!", innowacyjny projekt realizowany przez w Gdańsku wchodzi w fazę letnią. To dobry czas, by zadbać o swoją kondycję i zdrowego ducha na świeżym powietrzu. To zachęta dla mieszkańców Gdańska, a także turystów, by uczestniczyć w cotygodniowych, bezpłatnych zajęciach. Prowadzą je doświadczeni Instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili. Start letniego programu nastąpi 29 czerwca.

Petanque
W każdą sobotę od godziny 10 dla chętnych istnieje możliwość nauki gry w petanque z zawodnikami z Klubu Gdańskie Boule. Spotkania odbywają się na boulodromie w Parku im. Ronalda Reagana, wejście B od ul. Czarny Dwór. Sama petanka jest prowansalską rozrywką, w którą gra się z rodziną, znajomymi, sąsiadami. Polega na zbijaniu kul przeciwnika i umieszczeniu własnych metalowych kul jak najbliżej małej kulki, zwanej świnką. Wystarczy znaleźć sobie kawałek skwerku lub placu w parku i dobrze bawić się na powietrzu. Nie wymaga szczególnych umiejętności. Może w nią grać każdy, bez względu na wiek czy kondycję, a jej zasady są niezwykle proste.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl