• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Weź udział w Mikołajkowym Kompasie

Krzysztof Kochanowicz
5 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem - 9 grudnia 2017- zapraszamy Was na niezwykłą, magiczną, klimatyczną Imprezę pt. "Mikołajkowy Kompas". Podobnie jak co roku - na Imprezie będzie wspaniała, przedświąteczna atmosfera i sportowa rywalizacja na niebanalnych trasach! Wystartujcie i zobaczcie jak wspaniały jest las u progu zimy. Jak zjawiskowo wyglądają w tym lesie uczestnicy Mikołajkowego Rajdu - wszyscy w czerwonych czapkach! Nie warto zasypiać zimowym snem, pozostańcie aktywni. Organizator szykuje pięć zróżnicowanych tras zarówno dla miłośników wędrówek jak i jazdy na rowerze. Część z nich skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne dla osób bardziej wprawionych. Honorowy Patrona nad Rajdem objął Prezydent Miasta Gdynia.Zarejestruj się już dziś! Załóż konto dla siebie, bądź całej drużyny.

Baza Rajdu:
Miejscowość: Gdynia, Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Halicka 8
-Współrzędne geograficzne obiektu: 54.4881104,18.5310000

>>>Pięć tras Mikołajkowego Rajdu "Z kompasem" :

Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, bagna, zabudowania, poligony, etc.
Uczestnicy startują indywidualnie lub w zespołach do ośmiu osób.

I. Trasy Piesze:

Smerfowa

Trasa dzienna ok 5 km, limit czasu 4 h, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa idealna dla małych Smerfów z rodzicami lub grup Smerfów z opiekunem. Na każde dziecko będzie czekała wspaniała nagroda.
Uwaga: Co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat, tzn. urodzona po 9 grudnia 2006.

Różowa

Trasa dzienna ok. 10 km, limit czasu do zamknięcia mety, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa stworzona dla początkujących lub średniozaawansowanych fanów przygód z mapą.
Uwaga: W drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

Zielona

Trasa dzienno-wieczorna dzienna ok.12,5 km, limit czasu 6 h, start interwałowy co 2 min. od godz. 13:30, średni poziom trudności, trasa z pkt. stowarzyszonymi, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa przeznaczona dla odważnych zawodników, którym niestraszny jest las po zmroku.


Czarna
Trasa dzienno-wieczorna, ok. 15 km, limit czasu 6 h, start interwałowy co 2 min. od godz. 13:30, trasa z pkt. stowarzyszonymi, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść i bezdroża.

Uwaga:
Na trasie Zielonej i Czarnej zwycięża zawodnik lub zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

II. Trasa Rowerowa:

Żółta

Trasa dzienna ok. 30 km, limit czasu do zamknięcia mety, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności, ale z uwzględnieniem pętli A i pętli B. Między pętlami stop-czas na odpoczynek lub miły pobyt w Rajdowym Bufecie, czy przy ognisku. Jeżeli lubisz zimowe przejażdżki, to wskakuj na siodełko.

Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu wpłaty:

-Do 10 listopada włącznie:
- 38 zł - od osoby dorosłej
- 25 zł - osoby w wieku 7-17 lat
- 10 zł - dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 11 listopada do 1 grudnia:
- 45 zł - od osoby dorosłej
- 30 zł - osoby w wieku 7-17 lat
- 15 zł - dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 2 do 9 grudnia:
- 60 zł - od osoby dorosłej
- 40 zł - osoby w wieku 7-17 lat
- 20 zł - dzieci w wieku do 6 lat

Opiekunowie grup ośmioosobowych - bezpłatnie (7 osób + 1 gratis)

UWAGA: Osoby, które opłacą swój start do 1 grudnia włącznie- otrzymają dodatkowo imienny numer startowy.

Opłatę wpisową należy wpłacić na konto:
16 1140 2004 0000 3902 5454 9459.
Klub Imprez na Orientację w terenie "Zkompasem.pl" ul. Karpacka 11; 81-324 Gdynia
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko (nazwiska) Uczestników oraz/lub nazwę Teamu.
W przypadku startu w imprezie nieletnich uczestników niezbędne jest dostarczenie udzielonej pisemnie zgody Rodzica lub Opiekuna- do pobrania na stronie organizatora.

PROGRAM I REGULAMIN IMPREZY

Na Mikołajkowym Kompasie, przy odrobinie szczęścia można spotkać Mikołaja z workiem smakołyków Na Mikołajkowym Kompasie, przy odrobinie szczęścia można spotkać Mikołaja z workiem smakołyków


>>>Przeczytaj relację z ostatniej edycji Mikołajkowego Kompasu

Organizator Rajdu Z kompasem.pl:

WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
FunPage "Z Kompasem"
Kierownik Rajdu: Marcin Jank
tel. +48 509 388 645
mail: rajd@zkompasem.pl

Zaczynasz swoją przygodę z mapą i kompasem?

>>>Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (18) 1 zablokowana

 • za co jest ta opłata? (1)

  • 4 10

  • Za udział w imprezie zorganizowanej

   Czytać gamoniu nie potrafisz?

   • 7 6

 • (1)

  Opłata za kawałek papieru na numer startowy , kredkę i mapę na kartce . Niezłe stawki. Każdy orze jak moze. Skoro sa chętni to tylko pogratulować przedsiębiorczości pomysłodawcom.

  • 6 10

  • Niezły biznes, prawda? Nic tylko robić.

   Zapomnialeś o kilkudziesięciu godzinach w lesie przed takimi zawodami i kilkunastu po, które musi poświęcić osoba, zanim da "mapę na kartce". No ale co tam. Nie znam się, ale sięwypowiem...

   • 7 3

 • Dopiero co wszystkich świętych mija,

  a już Mikołaj ze swoim worem się rozwija. W marketach już lampki, bombki i jingle bell. Na zachodzie Europy to już od miesiąca widać nadchodzące święta.

  • 3 2

 • Drogo (3)

  Jak na imprezę. Za ognisko i fajna ogranizację mogło by być nieco taniej. Z orientacją to to wiele wspólnego nie ma ;-)

  • 6 6

  • To że inni organizatorzy schodzą z opłatą do tego stopnia, że robią takie imprezy prawie charytatywnie, to ich sprawa

   Nikt ci nie każe startować w imprezie, na którą cie nie stać. Jeśli chcesz, zatrudnij sobie sąsiada, niech się przebierze za mikołaja i niech paraduje z workiem słodyczy po lesie, a ty w tym czasie zbierz paczkę znajomych z dziećmi i szukaj wiewiórek po lesie. Pewnie wyjdzie ci taniej.

   • 4 5

  • (1)

   Długim trasom na ich imprezach na orientacje nic nie brakuje, a że krótka jest prosta... cóż

   • 4 1

   • Dziwne żeby krótkie, rodzinne trasy były trudne :)

    Wtedy tatko, bądź mamcia Brajanka, lub Angeliki już w ogóle całą przebyli by z komórką w ręku, a tak jest szansa, że po pomoc Grażynki - Pauliny - Sylwii, w skrócie GPS sięgną ciut dalej za startem ;)))
    Przykre, ale prawdziwe... większość startujących na tych trasach w ogóle nie ma pojęcia do czego organizator dał im mapy.

    • 4 1

 • Byłam dwa lata temu, nie polecam.
  Jak za takei pieniądze słaba organizacja. Fakt, może na dłuższych trasach inaczej to wygląda.
  Byłam na smerfowej z młodszym bratem chłopaka, któremu jeden z przedstawicieli organizatora nie dał upominka, ponieważ stwierdził że chłopczyk jest za duży...
  Więc na koniec dostaliśmy po malutkim dyplomiku.
  Moje odczucie? Takie imprezy w dużych mistach są robione dla kasy (któą wiadomo też muszą coś zarobić, ale nie za 60 zł od jedej osoby, gdzie później przysługuje dyplomik i zupa)
  Po prostu byłam na lepiej zorganizowanych imprezach z fajniejszą atmosferą ;)

  • 3 4

 • (4)

  No proszę, że impreza na orientację potrafi się dorobić hejtera.

  Jakiś komentarz ze strony redakcji na temat IP tych pięciu opinii "ale drogo"?

  • 2 3

  • (3)

   Każdy ma swoje zdanie i tyle

   • 2 0

   • Hejterzy są wszędzie, najczęściej to "konkurencja" ;) (2)

    A co najlepsze, po prostu dobrze organizowane imprezy tak już mają, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle o kasę. Organizatorzy mogą jednak spać spokojnie, często take wpisy z przytoczonymi historyjkami, to prowokacja. Wysoka frekwencję i tak mówi za siebie. W końcu 300-400 osób startujących wie po co tam jest. Na każdej z imprez znajdą się niezadowolone jednostki, bo jeszcze się taki organizator nie urodził, co by wszystkim dogodził ;)

    • 2 3

    • Myślę, że "Z kompasem" budzi kontrowersje głównie u osób, które startują na imprezach na orientację i wiedzą na czym to wszystko polega.

     Opłaty - to jest impreza komercyjna a firma ją realizująca ma prawo pobierać takie opłaty jakie uważa za stosowne.

     Spostrzeżenia moje oraz znajomych z tras zielonej i czarnej: niski poziom budowy tras tj. kiepsko rozstawione punkty kontrolne (miejsca niecharakterystyczne, punkt stoi w złym miejscu, stowarzysze stoją za blisko od punktu kontrolnego - oczywiście nie wszystkie punkty stoją źle), zasady które eliminują z walki o zwycięstwo niebiegających, niesmak budzi podejście organizatora do kwestii własnego regulaminu, który powinien rozstrzygać kwestie sporne a słyszałem o uczestnikach którzy byli zbywani zgłaszając uwagi do wyników co nie jest normalne. Regulamin jest też bardzo nietypowy i w sobie sprzeczny. Godziny startu interwałowego też są niespotykane tj. 13:30 zachód słońca 15:21 (jedni większość trasy pokonają w dzień a wtedy jest dużo łatwiej)

     Jeśli chodzi o organizację samej imprezy (ignorując trasy) to jest ona naprawdę bardzo dobra, szkoda że reszta jest słaba.

     Nie jestem konkurencją, nie chodzi mi o kasę, nie jest to prowokacja, piszę jak jest, zaraz nazwiecie mnie hejterem, jakoś to przeżyję...

     • 5 1

    • Akurat jeżdże na imprezy na orientację, głównie rowerowe i uważam, że ta w porównaniu z innymi jest słaba. Wole zapłacić więcej i mieć lepszą organizację, a są też imprezy za darmo, gdzie atmosfera jest o wiele lepsza niż na kompasie

     • 1 1

 • maksymalny wiek najmłodszego członka zespołu na "Smerfowej" (2)

  Cześć, w artykule jest napisane, że przynajmniej jeden członek zespołu startującego na trasie Smerfowej musi być urodzony po 9 grudnia 2007 roku. Tymczasem na stronie rajdu, zarówno w regulaminie jak i w zakładce szczegółowo opisującej trasy jest napisane, że osoba taka musi być urodzona po 9 grudnia 2006 roku. Tak samo jest na tym portalu, ale nie w artykule, tylko w informacji o rajdzie na podstronie o imprezach. Czyli raczej prawidłowy jest rok 2006, a w treść artykułu wdarła się literówka (tj. cyfrówka)?

  • 1 0

  • Dziękujemy za uwagę, wkradła się nam literówka (1)

   Treść została już poprawiona

   • 0 0

   • Proszę, nie ma za co :-)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane