Wyginaj śmiało ciało w parku, nad rzeką i przy stawie

Wyginaj śmiało ciało to akcja zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Warto wziąć w niej udział, bo ruch to zdrowie.

Ruch na świeżym powietrzu to najlepsze co możemy zrobić dla swojego ciała i umysłu. Nie każdy ma tyle motywacji, żeby zorganizować sobie sportowe zajęcia w plenerze, dlatego wyręcza nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadząc akcję Wyginaj śmiało ciało.Ćwiczysz w przestrzeni miejskiej?

Zobacz wyniki (36)
Park Oruński zobacz na mapie Gdańska to wyjątkowo urokliwe miejsce, szemrzące strumyki, niewielkie jeziorka i sędziwe wierzby. Trawnik w okolicy pomnika wybrano na jedną z czterech lokalizacji, w których prowadzone są nieodpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Gdańska.

- Akcja Wyginaj śmiało ciało organizowana jest co roku w wakacje - wyjaśnia Paulina Ciereszko przedstawiciel organizatora. - Ćwiczymy od środy do niedzieli w czterech lokalizacjach: w Parku Oruńskim zobacz na mapie Gdańska, w Oliwie nad Stawem Młyńskim zobacz na mapie Gdańska, nad Opływem Motławy zobacz na mapie Gdańska oraz w Parku Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska. Oferta jest bardzo zróżnicowana, można uprawiać tai chi dla relaksu, jogging lub fitness dla poprawy wytrzymałości i siły, a także jogging.

Większość uczestników to stali bywalcy, zajęcia wplatają w swój wakacyjny rozkład dnia. Przychodzą nawet, gdy pogoda nie sprzyja.

- Widać, że akcja podoba się okolicznym mieszkańcom, przychodzą nawet gdy leje, deszcz zupełnie im nie przeszkadza - mówi Ciereszko. - Część osób przyjeżdża na rowerach, a po zajęciach udaje się na dalszą przejażdżkę. Widać że chcą żyć zdrowo i bardzo nas cieszy, że zajęcia sprawiają im taką radość.

Przekrój wiekowy jest bardzo różny, są nastolatki, matki z dziećmi i osoby starsze. Instruktorzy dostosowują intensywność wysiłku do wymagań grupy. Szczególnie widoczne jest to przy najbardziej popularnych zajęciach - nordic walking. Jedna grupa uczy się podstaw i techniki chodzenia maszerując w kółeczku, podczas gdy druga szlifuje wytrzymałość i przemierza w żwawym tempie teren parku.

- Przychodzę nie tylko na nordic walking, ale przyznaję że te ćwiczenia najbardziej mi się podobają - mówi pani Zdzisława z Wrzeszcza. - Instruktorzy są cierpliwi i pełni energii, ich fachowa wiedza to duży atut tych zajęć.

Instruktorzy szczególnie troskliwie zajmują się początkującymi nordic walkerami, uczą jak trzymać kij, jak się nim odpychać. Sprzęt dostępny jest na miejscu, wypożyczenie jest bezpłatne, ale trzeba zostawić dokument ze zdjęciem pod zastaw kijów.

Dość popularne są też zajęcia fitness.

- To ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe w rytm żywej muzyki - tłumaczy Magda Romanow instruktorka aerobicu. - Najpierw prowadzę krótką rozgrzewkę połączoną z prostą choreografią, a potem przechodzimy do rzeźbienia ciała. To prosta i przyjemna forma ruchu dostępna dla każdego, jedynym przeciwwskazaniem są poważniejsze kontuzje.

Dla zmęczonych codzienną gonitwą i tych ze skołatanymi nerwami prowadzone są lekcje tai chi. To chińskie ćwiczenia wspomagające siłę, koordynację oraz dające chwilę wytchnienia przeciążonemu umysłowi. Praktykowane od wieków w Chinach, zyskują coraz większą popularność.

- Tai chi jest wyjątkowe, niektórzy porównują te ćwiczenia do jogi, ale to zupełnie coś innego - wyjaśnia Ignacy Hadała instruktor tai chi - To medytacja w ruchu, daje nie tylko zdrowie fizyczne, ale również relaks tak potrzebny w dzisiejszym zabieganym świecie.

Nie każdy decyduje się na dołączenie do wspólnej zabawy, są osoby które początkowo wolą się przyjrzeć całej akcji.

- Mam urlop, więc postanowiłam wybrać się na spacer do parku - mów pani Elżbieta z Gdańska. - Zauważyłam że coś się tu dzieje i postanowiłam sprawdzić co to za wydarzenie. Wygląda że uczestnicy doskonale się bawią, może jutro sama się zdecyduję.

Wszystkich chętnych oraz tych nie do końca zdecydowanych zapraszamy na zajęcia:

Środa - Park Oruński zobacz na mapie Gdańska
17.00-17.45 -Tai chi,
18.00-18.45 -gimnastyka na pożegnanie dnia,
19.00 -20.30 - nordic walking

Czwartek - Trawnik rekreacyjny przy Stawie Młyńskim na Potoku Jelitkowskim skrzyżowanie ul. Pomorskiej i Al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska
17.00-17.45 -Tai chi,
18.00-18.45 -gimnastyka na pożegnanie dnia,
19.00 -20.30 - nordic walking

Piątek - Park Nadmorski im. Reagana Wejście B zobacz na mapie Gdańska
18.00 - 19.00 - ćwiczenia Tai - chi
19:00 - 20.00 - gimnastyka na pożegnanie dnia

Sobota
- Park Nadmorski im. Reagana Wejście B zobacz na mapie Gdańska
09.45 - 10.45 - gimnastyka poranna,
11.00 - 12.00 - ścieżka zdrowia,
12.00 - 13.30 - marsz nordic walking

Niedziela - Park nad Opływem Motławy zobacz na mapie Gdańska
9.15 - 10.45 - nordic walking
11.00 - 12.30 - jogging

Opinie (4)

 • Ja też tam będę obserwował i może coś się trafi bo ruch to zdrowie

  • 6 0

 • szkoda ze tak malo rozreklamowane przez trojmiasto.pl

  w zasadzie tu juz schylek, a trwaja przeciez cale wakacje

  • 5 0

 • może też tańce jak za komuny

  ..........

  • 2 2

 • SŁABO:(

  • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum