Zagraj w siatkówkę przy molo w Brzeźnie

12 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W ramach akcji "Nikon Nocne Granie" przez całe wakacje boiska na plaży przy molo w Brzeźnie zostaną oświetlone, co umożliwi grę po zmroku wszystkim miłośnikom siatkówki plażowej. W ramach akcji "Nikon Nocne Granie" przez całe wakacje boiska na plaży przy molo w Brzeźnie zostaną oświetlone, co umożliwi grę po zmroku wszystkim miłośnikom siatkówki plażowej.

Przy molo w Brzeźnie wystartował cykl turniejów siatkówki plażowej. Fani tego sportu spotykają się co niedzielę, o godz. 11, aby stanąć do rywalizacji w turniejach młodzieżowym (rocznik 1998 i młodsi) i open. W pierwszym zmaganiach, w kategorii bez ograniczeń wiekowych wygrali Stanisław Wawrzyńczyk i Mateusz Dziwierek. Natomiast w turnieju młodzieżowym zwyciężyli Karol Fidyk i Dawid Witkowski.

Podczas inaugurującego cykl rozgrywek turnieju Nikon Cup Gdańsk 2014 o wysoki poziom sportowy zadbało wiele par, które plasowały się na podium w poprzednich edycjach. W konsekwencji o godz. 11:45 do rywalizacji stanęły 24 pary w turnieju open oraz 9 par w turnieju młodzieżowym.

Pierwsze zawody rozegrano systemem brazylijskim. Niewątpliwie wysoka temperatura nie była sprzymierzeńcem uczestników. Być może stanowiła ona przyczynę porażki jednej z najbardziej doświadczonych par turnieju - Piotra WrzoskaSławomira WrzoskaRadosławem KleinemJanem Krasińskim na etapie 1/8 turnieju. Zmęczonych zawodników ostudziły nieco przelotne opady deszczu podczas rozgrywki półfinałowej. W finale spotkanie stojące na najwyższym sportowym poziomie rozegrali Stanisław Wawrzyńczyk/Mateusz Dziwierek oraz Andrzej Skórski/Bartłomiej Szczypczyk (grający nota bene z wysoką gorączką), które zakończyło się porażką tych ostatnich. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Klein/Krasiński, którzy pewnie pokonali duet Maciej Konkol/Adam Ryński.

W turnieju młodzieżowym absolutnie bezkonkurencyjni okazali się Karol FidykDawid Witkowski, którzy po raz kolejny potwierdzili, że w kategoriach młodzieżowych w województwie pomorskim nie mają sobie równych. W finale pewnie pokonali duet Wojciech Małecki/Mateusz Chmurzyński (21:11). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Damian CzajaAdrian Kusznerczuk.

W turnieju rozegrano łącznie 51 meczów. Najstarszy zawodnik miał 37 lat, natomiast najmłodszy 15. W każdym turnieju zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci bonów na zakupy do sklepów sportowych i nagrody rzeczowe w postaci m.in. koszulek.