Pogoda sprzyja rekordom w biegach Parkrun

25 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W ostatnich biegach Parkrun blisko co piąty uczestnik ustanowił życiowy rekord w biegu na 5 km. W ostatnich biegach Parkrun blisko co piąty uczestnik ustanowił życiowy rekord w biegu na 5 km.

Około 300 miłośniczek i miłośników biegania, w tym 36 debiutantów wzięło udział w kolejnych cotygodniowych zawodach Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. W obydwu 5-kilometrowych biegach padło łącznie 60 rekordów życiowych! W Nadmorskim Parku Reagana triumfowali Elżbieta Tuwalska i Łukasz Stachowiak, a na Bulwarze Nadmorskim najszybsi byli Paula Korowaj i  Szymon Gwardjak. Setne występ w Gdańsku zapisali na swoich kontach Arkadiusz Kalinowski i Roman Jankowiak.

Biegacze na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Biegacze na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
Kalinowski i Jankowiak z okazji setnych biegów w Parkrun otrzymali techniczne koszulki z cyfrą 100 na plecach, bo właśnie w ten sposób nagradzani są uczestnicy, którzy zapiszą na swoim koncie tak dużą liczbę startów.

81 biegów ma na koncie Elżbieta Tuwalska, która z czasem 19:31 triumfowała wśród pań już po raz 62. Druga na mecie w Nadmorskim Parku Reagana była Ewa Król (20:41), a trzecia finiszowała Agnieszka Turska z Akademii Biegania (23:05).

W rywalizacji panów z rezultatem 17:09 zwyciężył Łukasz Stachowiak, dla którego był to drugi triumf z rzędu i piąty w ogóle. Za nim bieg ukończył Tomasz Bagrowski z Radości Biegania (17:16), a na najniższym stopniu podium znalazł się Michał Wysłouch z czasem 17:36.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 134. BIEGU PARKRUN GDAŃSK

W parkrun Gdynia wśród 116 uczestników najszybciej 5 km pokonał Szymon Gwardjak z nowym rekordem życiowym 17:51. Prawie minutę później linię mety przekroczył Tomasz Bogusz (18:44), a trzeci był Marek Ruciński z gdyńskich morsów z czasem 18:58.

Wśród pań triumfowała Paula Korowaj z życiówką 20:02. Drugą pozycję zajęła debiutująca w imprezie Monika Madziarska (22:54), a trzecia była Klaudia Brzeska (23:03).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 140. BIEGU PARKRUN GDYNIA

W biegach parkrun może wystartować każdy. Zawody odbywają się co tydzień w sobotę o godzinie 9 w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej i bezpłatnej rejestracji przez internet.