Upalny parkrun nie odstrasza biegaczy

11 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Podczas letnich biegów parkrun uczestnicy muszą zmagać się z wysoką temperaturą, która jednak nie zniechęca ich do startów. Podczas letnich biegów parkrun uczestnicy muszą zmagać się z wysoką temperaturą, która jednak nie zniechęca ich do startów.

Pogoda w tym roku dopisuje, więc tym bardziej warto rozpocząć sobotni poranek od pięciokilometrowej przebieżki z parkrun. Cotygodniowy bieg startuje o godzinie 9, przy wejściu D do Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku oraz na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Ten drugi nie odbył się jednak w minionym tygodniu, ze względu na zawody triathlonowe.

Podczas ostatniego biegu w Gdańsku z możliwości pokonania 5-kilometrowej trasy skorzystało 166 biegaczek i biegaczy - w tym liczna ekipa "parkrunnerów" z Gdyni, Warszawy, Łodzi i innych miast. Natomiast łącznie zadebiutowało aż 30 miłośników biegania.

PEŁNE WYNIKI 132. PARKRUN GDAŃSK

Mimo wysokiej temperatury 28 osób ustanowiło nowe rekordy życiowe. Wśród pań najszybciej dystans pokonały siostry Tuwalskie - Małgorzata na mecie osiągnęła czas 19:23, a Ela 21:44. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Turska (22:55).

U panów zwyciężył debiutujący w Parkrun Gdańsk - Mikołaj Raczyński, który bieg ukończył z czasem 17 minut i 9 sekund. Warto dodać, że Mikołaj pokonuje 10 km w 32 minuty. Drugi, z minutową stratą do zwycięzcy był Tomasz Bagrowski, który jest liderem klasyfikacji generalnej trzeciego sezonu Parkrun Gdańsk. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Maciej Sawicki.

Organizatorzy przypominają, iż 6 września odbędzie się wielkie bicie rekordu frekwencji na Parkrun Gdańsk, przed zbliżającym się 52. Biegiem Westerplatte.

W biegach parkrun może wystartować każdy. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej i bezpłatnej rejestracji przez internet.