• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

400 biegaczy na orientację opanuje Wyspę Sobieszewską i otworzy sezon

Mikołaj Pachniewski
9 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (18)

Już w dniach 11-12 marca Wyspą Sobieszewską zawładną uczestnicy biegów i gier na orientację. W zawodach Wyspa-O-Cup, organizowanych przez Pomorski Klub Orientacji Harpagan, weźmie udział ok. 400 zawodników z Polski i okolicznych krajów. Impreza otworzy sezon w biegach na orientację w Polsce. Natomiast mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Harpusiach, które odbędą się w tym samym miejscu. Koszt od 2 do 25 zł za osobę.W dniach 11-12 marca gdańska Wyspa Sobieszewska będzie gościć biegających na orientację z: Polski, Litwy, Szwecji, Czech, Ukrainy i Niemiec. Rywalizować będą oni w ramach zawodów Wyspa-O-Cup. Impreza ta otwiera sezon biegów na orientację w Polsce.

- Szacujemy, że udział w zawodach przez 2 dni weźmie 350-400 zawodników. Najmłodsza uczestniczka będzie miała 10 lat, a najstarszy uczestnik 79. Łącznie zawodnicy będą walczyć w 34 kategoriach startowych - mówi nam Karol Kalsztein, kierownik zawodów.

Przeczytaj relację z zawodów na orientację, Gdańsk City RaceWybór terenu, na którym rywalizować będą zawodnicy, jest nieprzypadkowy. Wyspa Sobieszewska to bowiem zróżnicowane ukształtowanie powierzchni, która sprawia, że biegacze będą musieli wykazać się techniką i umiejętnością pokonywania licznych podbiegów.

- Przygotowanych będzie 130 punktów kontrolnych, do których będą musieli dotrzeć zawodnicy. Trasa będzie wymagająca i zróżnicowana - dodaje.
Zawody składać się będą z 3 etapów: dwóch biegów na dystansie średnim (sobota) oraz klasycznym (niedziela). Klasyfikacja końcowa zostanie ustalona po rozegraniu wszystkich etapów. Długość poszczególnych etapów uzależniona jest od wieku i kategorii startowej uczestników. Najkrótsze dystanse mierzą ok. 2 tys. m, a najdłuższy ponad 11 tys. m. Baza imprezy ulokowana będzie w SP 88 w Gdańsku-ŚwibnieMapka.

Zobacz, jak wyglądają gry na orientacjęPonadto w piątek, 10 marca, o godz. 20 odbędzie się nocny trening. Zawodnicy po zmroku wyruszą na trasę, na której będzie prowadzony pomiar czasu i klasyfikacja. Będzie to jednak tylko trening i forma przygotowania do tego, co wydarzy się w sobotę i niedzielę.Zapisy na imprezę zostały już zamknięte i nie będzie możliwości zgłoszenia chęci udziału w biurze zawodów. Mieszkańcy będą mogli jednak pokibicować uczestnikom, a także samemu wziąć udział w grach na orientację. W tym samym czasie odbywać się będą Dzielnicowe Imprezy na Orientację "Harpuś". Rywalizować można w wieloosobowych zespołach. Dla uczestników przygotowane zostaną cztery trasy (zielona, niebieska, czerwona, czarna). Opłata startowa to od 5 do 25 zł za osobę. Zgłosić się można poprzez stronę internetową lub w biurze zawodów w dniu imprezy. W sobotę, 11 marca, trasa prowadzić będzie przez lasy Świbna, a w niedzielę, 12 marca, przez Orlinki. Ponadto na mecie czekać będą instruktorzy z poczęstunkiem, dyplomami i losowaniem upominków.

- Imprezy odbywać się będą równocześnie w tym samym miejscu. To doskonała okazja dla mieszkańców, by pokibicować zawodnikom, a samemu wziąć udział w Harpusiu, a zawodnicy po biegach będą mogli wspierać mieszkańców - dodaje Karlsztein.
Ponadto klub Harpagan już w niedzielę, 19 marca organizować będzie 200. edycję Harpusia z mapą, który odbędzie się na Ujeścisku. Natomiast w dniach 14-16 kwietnia w Kwidzynie odbędzie się 63. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację. Także do 28 marca w każdy wtorek w godz. 19-21 odbywają się Harpagany w hali AWFiS w Gdańsku.

Harmonogram imprezy:
piątek, 10 marca
20:00 - 21:30 - oficjalny trening nocny

sobota, 11 marca
9:30-12:30 - etap 1 (dystans średni)
10:30 - 14:00 - Harpuś z mapą na Świbno
14:30 - 17:30 - etap 2 (dystans średni)

niedziela, 12 marca
10:00 - 13:30 - etap 3 (dystans klasyczny)
10:30 - 14:00 - Harpuś z mapą na Orlinki
13:30 - 14:00 - dekoracja zwycięzców i losowanie nagród

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Wędrówka wśród jezior i torfowisk Puszczy Wierzchucińskiej (14 opinii)

(14 opinii)
35-50 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Konfrontacje Taneczne vol.8: K-Pop vs Ro

79 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane