Aktywnie w grupie od poniedziałku do piątku

Po pracy także można spędzać aktywnie czas trenując w grupie.
Po pracy także można spędzać aktywnie czas trenując w grupie. fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

Trójmiasto daje osobom aktywnym fizycznie coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu także od poniedziałku do piątku. W kalendarzu imprez znajdziemy cykliczne pozycje, za które w większości nie trzeba płacić. A wśród nich treningi biegowe, pływackie, fitness, czy triathlonowe. Z nowym tygodniem startują kolejne - biegi w sześciu dzielnicach Gdańska.Jak najlepiej aktywnie spędzać czas od poniedziałku do piątku?

Zobacz wyniki (86)
14 marca rozpoczyna się nowy cykl treningów Biegi w dzielnicach. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. MOSiR Gdańsk przygotował 6 lokalizacji. Szlaki treningowe przebiegają głównie w pobliżu zbiorników retencyjnych i po ścieżkach parkowych. Do każdej z nich będzie przydzielony minimum jeden trener, opiekujący się grupą i realizujący z nią program treningów. Uczestnicy otrzymają również porady związane z dietą czy przeciwdziałaniu kontuzjom. Zajęcia będą trwały 90 minut. Lokalizacja: Stogi - park wokół Pustego Stawu (wejście od ul. Nowotnej) - wtorek godzina 18; Zaspa - Park Reagana (wejście A) w miesiącach: marzec, kwiecień, wrzesień, październik, listopad, grudzień - czwartek godzina 18; Oliwa - Trójmiejski Park Krajobrazowy (wejście od ul. Wiejskiej) w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień - czwartek godzina 18; Orunia - park Oruński (wejście od ul. Nowiny) - czwartek godzina 18; Osowa - TPK (wejście od ul. Juraty) - sobota godzina 9; Jasień - pętla wokół zbiornika przy stacji PKM - sobota godzina 9; Zakoniczyn - pętla wokół zbiornika retencyjnego (wejście od ul. Bergiela i Świętokrzyskiej) - sobota godzina 9.

W poniedziałek, w miejskiej hali przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku, o godz. 20:30 startują zajęcia Zumba Fitness, dla kobiet w ciąży i pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. Są również propozycją dla osób po urazach i zabiegach, dla chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla przedziału wiekowego 50+. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Pierwszego dnia tygodnia można również przygotować się do triathlonu. Na pływalni AWFiS prowadzone są treningi pod okiem czynnych triathlonistów z Grupy Sportevo. Trening grupowy kosztuje 50 zł. Jeżeli kupujemy karnet cena zajęć maleje. Zaczynają się o godz. 18:30. Zajęcia odbywają się również w piątki od godz. 20, a także w Gdyni, przy alei Jana Pawła II 3. Tam zaczynają się w każdy czwartek o godz. 19:45.

Tego samego dnia, w ramach triathlonowych przygotowań, można wybrać się na trening biegowy do hali lekkoatletycznej AWFiS lub na pobliski stadion - w zależności od pogody. Do zajęć wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt treningowy, prowadzone są one przez minimum dwóch trenerów, trwają 90-120 minut, dzięki czemu każdy może uczestniczyć w treningach z odpowiednią dla siebie intensywnością. Treningi odbywają się także w środy. Wszystkie zajęcia startują o godz. 18:30. Udział w zajęciach kosztuje 10 zł.

Również w poniedziałek, o godz. 20, na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni przy Contrast Cafe startuje Biegam, bo lubię. Podczas zajęć można przygotowywać się do różnych startów, np. w Grand Prix Gdyni. A po nich na uczestników czeka darmowa herbata w kawiarni zlokalizowanej na miejscu zbiórki.

Natomiast w Gdańsku, tego samego dnia o godz. 20 odbywa się Biegam bo lubię nocą. Miejsce spotkań to Zaspa, przy ul. Czarny Dwór, obok pomnika "Powiew Wolności". Udział w obu biegach jest bezpłatny.

Inną propozycją są ćwiczenia usprawniające dla seniorów. Odbywają się one w każdy wtorek i czwartek o godz. 10 przy al. Zwycięstwa 197 w Gdyni. Koszt udziału wynosi 10 zł.

W środy, o godz. 19 przy Contrast Cafe spotykają się fani nordic walking. Zajęcia skierowane są do wszystkich chętnych: kobiet, mężczyzn, młodzieży czy starszej młodzieży. Uczestnikom nieposiadającym kijów organizator zapewnia możliwość darmowego korzystania z wypożyczalni. Początkujący mogą liczyć na pomoc profesjonalnych instruktorów, a doświadczeni kijkarze na możliwość szlifowania techniki. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aktywuj się w maratonie odbywa się co środę o godz. 18 i co sobotę o godz. 9. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Do treningów można dołączyć w każdym momencie trwania programu. Zajęcia prowadzone są w trzech podgrupach o różnym stopniu zaawansowania: podstawowej, średniozaawansowanej oraz zaawansowanej. Zbiórka chętnych następuje przy molo w Brzeźnie.

Kolejną okazją do treningu biegania daje Klub biegowy Galion. W czwartek o godz. 17:30 chętni spotykają się na ul. Stryjewskiego 29 w Gdańsku. Następnie do pokonania mają trasę dookoła Pustego Stawu o długości ok. 1,65 km. Ilość okrążeń dostosowana jest do potrzeb i możliwości uczestników.

Czwartkowe, wieczorne wędrówki po pracy to z kolei propozycja Grupy Rowerowej 3miasto, która w uzupełnieniu swojej oferty rajdów rowerowych prowadzi żwawe wędrówki po ciekawych zakamarkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Najbliższy pieszy wypad powiedzie przez lasy Doliny Strzyży. Dystans spotkań w środku tygodnia liczy od 10 do 12 km i trwa około 2 - 2,5 godziny. Udział w wędrówce jest bezpłatny. Start o godz. 17:30

Cykliczne imprezy dla aktywnych od poniedziałku do piątku
PONIEDZIAŁEK
18:30 trening pływacki triathlonowy - basen AWFiS - pojedyncze zajęcia kosztują 50 zł
18:30 trening biegowy triathlonowy - hala lekkoatletyczna lub stadion AWFiS - 10 zł
20:00 Biegam bo lubię - Bulwar Nadmorski w Gdyni - bezpłatne
20:00 Biegam bo lubię nocą - ul. Czarny Dwór, obok pomnika "Powiew Wolności" w Gdańsku - bezpłatne
20:30 Zumba fitness - miejska hala przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku - bezpłatne

WTOREK
10:00 ćwiczenia usprawniające dla seniorów - al. Zwycięstwa 197 w Gdyni - 10 zł
18:00 biegi w dzielnicach - Stogi, park wokół Pustego Stawu, wejście od ul. Nowotnej - bezpłatne

ŚRODA
18:00 aktywuj się w maratonie - molo w Brzeźnie - bezpłatne
18:30 trening biegowy triathlonowy - hala lekkoatletyczna lub stadion AWFiS - 10 zł
19:00 zajęcia nordic walking - Bulwar Nadmorski w Gdyni - bezpłatne

CZWARTEK
10:00 ćwiczenia usprawniające dla seniorów - al. Zwycięstwa 197 w Gdyni - 10 zł
17:30 wieczorne wędrówki po pracy - informacja na temat zbiórki rowery.trojmiasto.pl/grt - bezpłatne
17:30 bieganie z klubem Galion - ul. Stryjewskiego 29 w Gdańsku - bezpłatne
18:00 biegi w dzielnicach - Park Reagana wejście A - bezpłatne
18:00 biegi w dzielnicach - Trójmiejski Park Krajobrazowy, wejście od ul Wiejskiej w Gdańsku - bezpłatne
18:00 biegi w dzielnicach - Park Oruński, wejście od ul Nowiny - bezpłatne
19:45 trening pływacki triathlonowy - aleje Jana Pawła II 3 w Gdyni - pojedyncze zajęcia kosztują 50 zł

PIĄTEK
20:00 trening pływacki triathlonowy - basen AWFiS - pojedyncze zajęcia kosztują 50 zł

Opinie (18)

 • Trafna ankieta... (3)

  Szkoda, że brakuje roweru i siłowni ;|

  A spacer to nie aktywność fizyczna ;)))

  • 2 5

  • (2)

   A jaka, duchowa?

   • 2 0

   • jest to jakaś forma aktywności, ale podczas spaceru (1)

    spala się tak mało kalorii ile leżąc,
    jedyne co , że czlowiek się trochę dotleni

    • 0 2

    • Zależy jakie jest tempo tego spaceru ;)

     • 0 0

 • Błąd (2)

  Aktywuj się w maratonie odbywa się w niedzielę, a nie w sobotę i w Parku za awf a nie w Brzeźnie

  • 1 0

  • m. (1)

   Dokładnie w artykule jest błąd. W niedzielę rano za AWF, a w środę wieczorem przy Molo w Brzeźnie.

   • 1 0

   • bieg

    fajne treningi

    • 1 0

 • fajnie że są takie atrakcje i ktoś z nich korzysta, jednak (3)

  "17:30 wieczorne wędrówki po pracy"

  ani to wieczorne ani po pracy, bo jak niektórzy pracują do 17.00 to jak zdążyć? ;)

  • 2 2

  • Nie wiem jak ty, ale ja pracuję od 7 do 15 (2)

   Tym którzy przychodzą na "wędrówki po pracy", też jakoś godzina odpowiada, a frekwencja sama o tym mówi: średnio 15-25 osób. Mnie i moim znajomym to odpowiada, ale jak sam organizator powtarza: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" :)

   • 1 1

   • egoistyczna wypowiedź (1)

    praca w budżecie od 7-15,
    większość pracuje w godzinach: 8-16 czy 9-17, ja 8- 17 ( w biurze prywatnym) plus dojazd.

    • 0 0

    • Cóż, no to masz pecha ;)

     • 1 0

 • Zumba - pon i czw (3)

  Darmowe zajęcia zumby odbywają się w poniedziałki (20.30) ale także w czwartki (18.30). W poniedziałek tempo jest nieco wolniejsze jak w czwartek. Niemniej jednak, choć bardzo lubię te zajęcia to uważam, że osoby starsze czy takie o mniejszej sprawności fizycznej mogą się zniechęcić. Ja, osoba 30sto letnia nie mam żadnych kontuzji itp a mimo to w pon zdarza mi się naprawdę zmęczyć a w czwartki to już tak na maxa. Oczywiście cenię sobie ten wysiłek ale osoby które chciałyby rozpocząć swoją przygodę mogą być nieco zaskoczone. Ponadto podest jest za niski i często nie widać ruchu nóg a wtedy z koleżankami robimy własną improwizację.
  Zajęcia polecam bardzo! Chodzi mi tylko o to, żeby przyjść z nastawieniem - zrobię ile mogę i tyle ile widzę :)

  • 0 1

  • a czy mogłabym się dowiedzieć gdzie dokładnie sa te zajęcia?mieszkam we Wrzeszczu, nie za bardzo (2)

   wiem gdzie jest na Kołobrzeskiej ta hala...i można dołączyć jeszcze do grupy. Dodam, że nigdy nie uprawiałam tego sportu. Ile trwają zajęcia?

   • 0 0

   • zajęcia (1)

    Zajęcia odbywają się na Kołobrzeskiej 61, od skrzyżowania przy którym jest CH Alfa trzeba iść do góry, w stronę morze, trzymać się lewej strony ulicy. Sala jest dość duża, typowa taka do WFu :) zresztą dużo Pań kieruje się w tamtą stronę.
    Można dołączyć w każdej chwili, zazwyczaj są te same układy dlatego komuś kto jest pierwszy raz i nie miał do czynienia z zumbą, polecam stanąć bliżej podestu żeby lepiej widzieć instruktorkę.
    Zajęcia trwają godzinę. Jak napisałam w moim poprzednim komentarzu, w czw można się zmęczyć a w czw to już bardzo :)

    • 0 0

    • dzięki za odpowiedź już wiem gdzie to jest:)

     • 0 0

 • Seniorka

  Warto dodać że w środy o 11:00 w Brzeźnie nad biedronką na Hallera są zajęcia dla seniorek. Byłam kilka razy z koleżanką i obie byłyśmy zadowolone. Pani prowadząca dobiera ćwiczenia do naszych możliwości, dużo zachęca i używa różnych piłek,ciężarków.

  • 2 0

 • a można

  zmienić godz. np na 19 ew.19.30 _zumba

  • 0 0

 • Naprawdę nie jest źle

  Nawet na Suchaninie w końcu mamy gimnastykę 50+ i nie trzeba dojeżdżać na UTW na Przymorze.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum