• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend na lotnisku, plaży czy pikniku

mad
8 czerwca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Niecodziennym wydarzeniem podczas aktywnego weekendu będzie bieg po gdańskim lotnisku. Niecodziennym wydarzeniem podczas aktywnego weekendu będzie bieg po gdańskim lotnisku.

Ciekawe oferta czeka na aktywnych fizycznie w drugi weekend czerwca. Odbędzie się bowiem pierwszy bieg po pasie startowym gdańskiego lotniska, pierwsza impreza na Stadionie Letnim w Brzeźnie czy sportowe pikniki. Do tego wiele cyklicznych zmagań i treningów.W piątek zaczął sportową działalność Lotos Stadion Letni, który znajduje się przy ul. Jantarowej, Brzeźno, między wejściami numer 53 i 54. Odbędzie się na nim tego lata wiele. A na początek mamy Młodzieżowy Puchar Polski w Piłce Nożnej. Mecze odbywają się co godzinę. Pierwszy startuje o godz. 9, a ostatnio o godz. 19 - w niedzielę o godz. 17.

W sobotę o godz. 12 wystartuje V Bieg do Źródeł, który odbędzie się w Parku Jelitkowskim w Gdańsku. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrowy bieg, natomiast rodziny będą mogły wziąć w biegu na 3 kilometry. Poza tym przewidziany jest piknik. Ambasadorką wydarzenia i gościem specjalnym będzie po raz drugi Katarzyna Bosacka, dziennikarka prasowa i telewizyjna.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O V BIEGU DO ŹRÓDEŁ

W niedzielę, o godz. 1 w nocy wystartuje pierwszy bieg po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Skywayrun. 5-kilometrową trasę pokona 2000 osób. Taki jest limit na liście startowej, która została zapełniona bardzo szybko. Na uczestników, jak i ich kibiców czekają nagrody, puchary oraz niespodzianki.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SKYWAYRUN W GDAŃSKU

W niedzielę przez Trójmiasto i okolice przejedzie 22. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego oraz rolkowego i longboardowego Metropolii Gdańskie. Jest to tradycyjne święto użytkowników rowerów i innych pojazdów napędzanych siłą mięśni. W zeszłym roku wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób. Do WPR przyłączają się grupy rowerzystów z kolejnych miast, w tym roku m.in. z Chojnic, Pucka, Władysławowa i Lęborka. Tegoroczna edycja WPR obejmie swoim zasięgiem aż 14 miast. Wielotysięczne, kolorowe peletony przejadą głównymi ulicami aglomeracji, promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji. Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest bezpłatny, nie wymaga też rejestracji ani zgłaszania uczestników. Wszystkie peletony XXII WPR poruszają się spokojnym tempem promenadowym ze średnią prędkością ok 15 km/h. Ze względu na to, w WPR może wziąć udział praktycznie każdy - bez względu na typ roweru, kondycję i doświadczenie. Przejazd pilotowany jest przez służby policji i zabezpieczenie medyczne i odbywa się wyłącznie po jezdniach ulic czasowo wyłączonych z ruchu drogowego i zabezpieczonych. Tegoroczny, XXII WPR będzie miał aż cztery peletony: Północny, start Wejherowo - Plac Jakuba Wejhera, zbiórka o godz. 9:40; Gdański, start - Promenada przy Drodze Zielonej, zbiórka o godz. 11:15; Tczewski, start Dworcowa/przy lokomotywie, zbiórka godz. 9:40; Kartuski, start na rynku, zbiórka godz. 9:40. Wielki finał odbędzie się na sopockich błoniach, ul. Polna o godz. 14-14:15.

Święto Zaspy to cały dzień zabawy dla każdego mieszkańca. Występy młodzieży, pokazy teatralne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami, rywalizacja biegowa podczas 10 serii biegowych w różnych kategoriach wiekowych. Tak w dużym skrócie przedstawia się drugi etap Biegowego GP Dzielnic Gdańska na Zaspie połączony ze Świętem Zaspy. Impreza odbędzie się w Parku im. Jana Pawła II. Do biegu na 5 km można już tylko zapisać się na starcie, a udział kosztuje 20 zł. Start zaplanowano na godz. 14.

Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Impreza odbędzie się w niedzielę, od godz. 9:30 na Niedźwiedniku - Wąwóz Huzarów, baza na boisku poniżej budynku SP 38, ul. Leśna Góra 2. Dojście od strony ul. Niedźwiednik. Do wyboru będą cztery kategorie. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do końca piątku i kosztują: Do 3. roku życia - 1 zł, dzieci w wieku 3-12 lat - 5 zł, młodzież w wieku 12-20 lat - 10 zł, dorośli powyżej 20. roku życia - 15 zł. Można zapisać się także na miejscu, ale wówczas koszty wzrosną odpowiednio o: 2, 3, 5 i 7 zł.

Z imprez cyklicznych, jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu. W sobotę, o godz. 9:30 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się taneczne zajęcia Zumba dla dzieci oraz Zumba dla seniora. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin.

Tego samego dnia co tydzień odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 km.

Niedzielę można rozpocząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Adam Zagórski co sobotę prowadzi bezpłatne zaawansowane treningi biegowe w Teatrze Leśnym na Jaśkowej Dolinie zobacz na mapie Gdańska. To trwające 2 godziny zajęcia dla bardziej wprawionych biegaczy przełajowych oraz tych, którzy przygotowują się do biegów z przeszkodami typu Runmageddon. Wstęp wolny.

Do tego jak co sobotę - pływalnia Osowa, godz. 8:20-9niedzielę - pływalnia Chełm, godz. 8:20-10 - możemy wziąć udział w zajęciach programu Aktywuj się w ratownictwie wodnym. To cykl bezpłatnych zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Program przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy podzieleni na grupy zaawansowania mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami ratownictwa wodnego. Obowiązują zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie kapieliskagdansk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalny wiek uczestników: 8 lat, wymagania: podstawowa umiejętność pływania. Przydatne informacje: zabierz ze sobą strój pływacki, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki.

Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę, o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Trening pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening Ultimate Frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7) 2 zablokowane

 • Znowu zakorkujeta cale miasto? (2)

  Idzcie sobie po kaszubach biegac, wejherowie albo innych wypizdowach a nie cala metropolie blokujecie

  • 12 12

  • ... (1)

   A Ty może wstań z przed kompa i zacznij się ruszac ,a nie nażekasz...

   • 2 2

   • Nażekać...o Boże

    A Ty zamiast tylko biegać może zajrzałbyś czasem do książek, słownika ortograficznego...

    • 0 2

 • Panie dojrzałe (1)

  "Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę, o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku."
  2 miesiace temu skończyłam 35 lat...załamałam sie tą dojrzałą kobietą, a jeszcze bardziej tym dostosowaniem do możliwości kobiet dojrzałych...:)

  • 3 0

  • To jest śmiech. Te "dojrzałe kobiety" przeważnie mają więcej energii i lepszą kondycję niż młodzież. Sama jestem przed 30., ale znam kilka osób w wieku emerytalnym biegających maratony.

   • 0 0

 • Niestety ,ale to co sie dzieje obecnie z bieganiem to szopka jest i najgorsza komercja.

  Kiedyś był tylko maraton Solidarności ,elitarny Bieg św.Dominika i bieg na Westerplatte . W tym było 100 % sportu w najlepszym wydaniu. Obecnie mamy coraz więcej imprez które tylko podszywają się pod sport i bieganie.Komercja na całego a bieganie jest tylko wymówką by kroić celebrytów.

  • 4 0

 • Biegać w środku nocy po lotnisku !!! Trzeba sobie dzieci zrobić a nie koty i pieski kupują a potem nie mają co robić i biegają o 1 w nocy.

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane