wiadomości

stat

Aktywny weekend. Co wybrać? Orientacja, biegi, spacery, rower

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

Na aktywny wypoczynek podczas niedzielnego meczu siatkarzy zaprasza najmłodszych Trefl Gdańsk.
Na aktywny wypoczynek podczas niedzielnego meczu siatkarzy zaprasza najmłodszych Trefl Gdańsk. fot Trefl Gdańsk

Aktywny weekend przyniesie w Trójmieście kolejną porcję ciekawych imprez. Możemy iść pobiegać w większej grupie, wybrać się na imprezę na orientację czy po prostu wziąć udział w wędrówce lub przejażdżce rowerowej. W kalendarzu mamy oczywiście także imprezy cykliczne.Tutaj znajdziesz wszystkie imprezy sportowe odbywające się w weekend w TrójmieścieW niedzielę, o godz. 10 wystartuje z ul. Górskiego w Gdyni Bieg Urodzinowy na 10 km, który rozpocznie PKO Grand Prix Gdyni. Upamiętnia on nadanie Gdyni praw miejskich. Wpisowe kosztuje obecnie 100 zł. Impreza trwać będzie od soboty, a podczas niej odbędą się także biegi dziecięce i marsz nordic walking.

Przeczytaj więcej o Biegu UrodzinowymW sobotę lubimyrowery.pl zaprasza na przedwiosenny wypad na trasie z Gdańska w okolice Kartuz i Szwajcarii Kaszubskiej. Wypad zakończy się w Kartuzach, na dworcu kolejowym PKM. Z Kartuz do Trójmiasta uczestnicy dostaną się przy pomocy PKM. Planowany dystans to około 80 km, ale nie jest to dystans obowiązkowy. Konieczne jest zabranie ze sobą sprawnego oświetlenia. Tempo - rekreacyjne, żwawe 17-23 km/h. Zasady uczestnictwa w skrócie: na miejsce startu każdy dojeżdża we własnym zakresie, udział w wypadzie rowerowym jest bezpłatny, rajd przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Każdy z uczestników wycieczki powinien zabrać ze sobą: sprawny rower oraz ewentualne narzędzia do naprawy oraz dętkę, sprawne i działające oświetlenie, kask - zalecany, ale nie obowiązkowy, odzież odpowiednią do pogody, prowiant na drogę i zapas picia, drobne na kawę lub ciacho dla uzupełnienia kalorii oraz na bilet PKM. Zbiórka odbędzie się na parkingu przy stacji benzynowej przy markecie Auchan w Gdańsku, ul. Szczęśliwa.

Sprawdź ofertę półkolonii dla dzieci podczas ferii zimowychGrupa Rowerowa 3miasto wraz z miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zaprasza na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Druga wędrówka odbędzie się w niedzielę, o godz. 9:45, a start zaplanowano na parkingu przy Kuźni Wodnej w Oliwie. Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej, gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Dystans do pokonania wyniesie maksymalnie 12,5 km. Przed wprawą należy wpisać się na listę obecności.

Tutaj znajdziesz ofertę przygotowaną na ferie przez miejskie ośrodki sportuW niedzielę o godz. 11 odbędzie się kolejna odsłona Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Chętni do udziału w imprezie spotkają się na Stogach. Baza znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Stryjewskiego 28 zobacz na mapie Gdańska. Zabawa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników będzie odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do końca piątku. Koszt udziału: dzieci do 3. roku życia - 1 zł, dzieci i młodzież w wieku 4-18 lat - 10 zł, dorośli - 20 zł. Można zgłosić się do startu również w biurze imprezy, wówczas wpisowe wyniesie odpowiednio 5, 15 i 25 zł.

Podczas niedzielnego meczu siatkarzy Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel - początek o godz. 14:45, po raz pierwszy w tym sezonie cała przestrzeń wokół boiska w Ergo Arenie zamieni się w strefę rozrywki dla dzieci. Najmłodsi i trochę starsi będą mogli szaleć na dmuchańcach Stadionu Energa Gdańsk i Nautilus Gdańsk, trampolinie JumpCity, czy zagrać o atrakcyjne nagrody w kole fortuny kina Helios. Obok powiększonego kącika zabaw Trefla pojawi się także stanowisko Portu Gdańsk, gdzie w grze planszowej będzie można sprawdzić swoje siły w organizacji pracy portu. Tuż obok wszyscy mali kibice będą mogli z kolei przemienić się w swoje ulubione postaci przy pomocy malowania buziek. W jednej z przerw meczu odbędzie się konkurs, w którym za celną zagrywkę w punkt do wygrania będzie wyjazd w Alpy od Loco Travel, a czas umilać będzie także Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm z Kościerzyny. Wejściówki do sektora rodzinnego dla dzieci do 13. roku życia kosztują na niedzielny mecz 5 zł. Starsza młodzież - uczniowie i studenci do 26. roku życia - kibicują w nim za 15 zł. Taka cena przysługuje również osobom powyżej 60. roku życia. Wejściówki normalne kosztują natomiast 20 zł. Z kolei dzieci do 7. roku życia, które w trakcie meczu zajmują jedno miejsce razem z opiekunem, zawsze mają darmowy wstęp na mecz, niezależnie od tego, w którym sektorze kibicują.

Z cyklicznych imprez w sobotę można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę w godz. 13-13:30 odbywa się Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Zimowa aura nie jest straszna rowerzystom z grupy Michała Bogdziewicza, który zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl