• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend razem z WOŚP

mad
12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 

Aktywny weekend to przede wszystkim akcje organizowane dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocny, której 26. finał odbędzie się w niedzielę. Tego dnia fani ruchu czy sportu będą mieli kilka imprez do wyboru.O godz. 9 ruszy Turniej piłki nożnej dla klas IV-VII w ZSO 2 Gdańsk, przy ul. Wodnika. Każdemu czasem przydaje się odrobina zdrowej rywalizacji, a jeszcze jeżeli przyświeca temu szlachetny cel. Dlatego organizatorzy zmagań zaprosili w tym roku po raz pierwszy uczniów szkół podstawowych na rozgrywki turnieju piłkarskiego. Nie obejdzie się bez atrakcji, będą goście specjalni, jak i wiele różnych innych ciekawych niespodzianek. Podczas imprezy będą zbierane datki na WOŚP.

Po raz kolejny odbędzie się zimowy przejazd rowerowy Mikołaje na Rowerach 2018. Tradycyjnie zbiórka odbędzie się pod Ergo Areną na granicy Sopotu i Gdańska. Uczestnicy ruszą spod hali w samo południe Drogą Zieloną do alei Niepodległości. Aleją Niepodległości w peletonie będą podążać do granicy z Gdynią, skąd aleją Zwycięstwa dojadą do Świętojańskiej, a przy Infoboxie skręcą w skwer Kościuszki i aleją Jana Pawła II do Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej.

Do akcji włącza się także Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zorganizuje w godz. 10-16, przy ul. Meissnera 3 w Gdańsku akcję zatytułowaną Tenisiści Stołowi dla WOŚP. Każdy chętny, po złożeniu datku do puszki WOŚP, będzie mógł zagrać w tenisa stołowego z wybranym zawodnikiem, zdobyć od niego autograf czy zrobić zdjęcie. Udział w akcji zapowiedzieli: Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Patryk Zatówka, Bartosz Such, Paweł Chmiel, Grzegorz Adamiak, a także trenerzy kadr narodowych i wychowankowie OSSM Gdańsk.

Daj Nura to morsowanie dla chętnych. Z uwagi na termin oprócz morsowania zaplanowana jest zbiórka środków przez wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plan morsowania: godz. 10:30 - zbiórka, 10:35 - rozpoczęcie 30-minutowej rozgrzewki, ok. 11:05-11:15 - wejścia do wody - trzy razy pod okiem ratownika medycznego, wodnego i trenera personalnego, 11:30 - spotkanie integracyjne przy herbacie, kawie.

Poza imprezami związanymi z WOŚP mamy w weekend także inne imprezy dla aktywnych. Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny. Impreza odbędzie się w niedzielę, na Stogach, Szkoła Podstawowa nr 72, ul. Kłosowa 3. Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi i marsze na orientację na terenach parkowych i małych obszarach leśnych. Kategorie startowe: Łazik (Rodzinna) - łatwa, długość około 2-3 km, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków; Bryka (Open) - łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; długość około 3-4 km, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu; Tułacz - trudna, długa około 3-5 km, z dużą liczbą Punktów Kontrolnych, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas, Biegacz (BnO) - najdłuższa, możliwe nawet edycje do 6 km, z największą liczbą Punktów Kontrolnych, dla miłośników Biegu na Orientację lubiących się zmęczyć i pobiegać w lesie, konieczne umiejętności nawigacyjne i kompas. Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych obowiązkowa. Start nastąpi od godz. 10. Opłaty: do 3. roku życia - 1 zł; dzieci w wieku 3-12 lat - 5 zł, młodzież w wieku 12-20 lat - 10 zł; pozostali 15 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, do godz. 20. Po tym terminie start możliwy w miarę dostępnych map w biurze zawodów. Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie: dodatkowo 2 zł - dzieci do 3 lat; 3 zł - dzieci 3-12 lat; 5 - osoby 12-20 lat; dodatkowo 7 zł - powyżej 20 lat. Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

W niedzielę, na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni odbędzie się czwarty z serii sześciu biegów cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden. Dystans 5 km, leśna trasa, setki zmotywowanych biegaczy - to pewnik. Warunki na trasie - to jak zawsze niespodzianka, która dodaje smaczku rywalizacji. Poza biegiem dla dorosłych, przy okazji każdych zawodów odbywa się rywalizacja dzieci i młodzieży, które startują na dystansach 300 m, 600 m , 1 km i 2 km - w zależności od wieku. Zawody City Trail Junior mają wymiar charytatywny - połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Start biegu odbędzie się o godz. 11. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej. Do imprezy można zarejestrować się już tylko przed startem, a koszt uczestnictwa wynosi 29 zł.

Tradycyjnie, jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Tego samego dnia co tydzień odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (12) 6 zablokowanych

 • A co to ma wspólnego z wosp ? (1)

  • 14 2

  • Grunt, że WOŚP jest w tytule a resztę artykułu ciemny lud przeczyta.

   • 6 1

 • nie wiosluje

  :)

  • 4 1

 • WIELKA ORKIESTRA - PLAGĄ NASZYCH CZASÓW (1)

  Przeciwników WOŚP jest wielu. Przykładowo ks. biskup Ryczan nie po raz pierwszy przestrzegał przed Orkiestrą. Już w 1995 r. nazwał ją "laicyzacją działalności charytatywnej" i "graniem na ludzkich uczuciach w okresie Świąt Bożego Narodzenia". Jego homilia nie pozostała bez komentarza ze strony "Gazety Wyborczej", która ks. Biskupowi zarzuciła "zazdrość" (Michnikowszczyzna postanowiła coś zmienić? Ich ciągły zarzut, że "nienawiść" się przejadł?). Jeśli ktoś robi coś dobrego i nie da się tego zawłaszczyć, to trzeba, to opluć, bo zazdrość nie pozwala pochwalić. Nie sprecyzowali; zazdrość czego? Uznania ze strony tysięcy pijanych i zaćpanych uczestników koncertów? A może zazdrość chadzania na euro-liberalne salony obecnej władzy?

  • 9 5

  • Miernoty, zakompleksione życiowe nieudaczniki ciągle plują na WOŚP/ Co za kraj!!!

   A ona jak grała tak gra! Bardzo dobrze, bo niewiele jest takich dni w roku w naszym kraju. Nawet Dzień Niepodległości jest smutnie obchodzony.
   Pisanie bzdur o "uznaniu ze strony tysięcy pijanych i zaćpanych uczestników koncertów" pokazuje poziom tego komentarza. Miliony Polaków wspierają akcję i dziękują za pozytywne jej efekty. A tutaj jakiś bzdurny wpis o zaćpanych zwolennikach WOŚP:)))

   • 1 0

 • Była szansa aby szef orkiestry (2)

  Pokazał że jest czysty jak łza...byl proszony o pokazanie Pitow swoich i żony... że nie uwlaszcza się na tej orkiestrze... nie zrobił tego i odtąd przestałem dawać do puszki... nie dlatego że nie podoba mi się inicjatywa tylko ze jej szef nie wzbudza już u mnie takiego entuzjazmu i zaufania ... I te jego polityczne ataki.. ..

  • 14 4

  • Stale powielane medialne bzdury:) (1)

   Żadna fundacja nigdy nigdy nie była tak prześwietlana jak WOŚP!!! Nawet Ministerstwo Finansów wydało kiedyś opinię, że jest to jena z najbardziej efektywnie działających fundacji.
   Ludzka zazdrość w Polakach jest nie do pojęcia. Smutny to obraz naszego kraju. Zawsze łatwiej opluwać niż samemu coś zbudować.

   • 0 0

   • Nie medialne bzdury

    Mnie interesowało czy ktoś się nie uwlaszcza niejako przy okazji... jeszcze 3 lata temu płaciłem ochoczo ...przeczytałem ze szef coś jednak ukrywa...teraz pomagam ale inaczej juz nie przez wosp. ... i tylke. Masz zaufanie to plac ...ja ci nie zabraniam

    • 0 0

 • chyba ty!

  Należy pomagać potrzebującym. Ale przez takie fundacje co składają sprawozdanie a nie wille ! Nie pomagam owsiakowi

  • 10 3

 • Szef

  Orkiestry zrobił się za bardzo polityczny i to mi się nie podoba

  • 10 3

 • Nie zbieram "na Owsiaka"

  jw

  • 7 3

 • Owsiak to już emeryt zusowski

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane