wiadomości

Aktywny weekend tylko na powietrzu

W Trójmieście i okolicach nie zabraknie w weekend imprez na świeżym powietrzu, na przykład zawodów rowerowych. To alternatywa wobec zamkniętych basenów czy siłowni.
W Trójmieście i okolicach nie zabraknie w weekend imprez na świeżym powietrzu, na przykład zawodów rowerowych. To alternatywa wobec zamkniętych basenów czy siłowni. fot. Garmin MTB Series / Facebook

Ograniczenia związane z pandemią sprawiają, że jeśli zdecydujemy się na aktywność fizyczną, najlepiej uprawiać ją na świeżym powietrzu. W najbliższy weekend w Trójmieście nie zabraknie tego typu imprez i zajęć, oczywiście z zachowaniem zalecanych środków ostrożności. Poza tym trening zawsze można zorganizować sobie w pojedynkę lub w gronie znajomych.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - Kalendarz imprezW związku z najnowszymi rządowymi regulacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa od soboty, 17 października, w całej Polsce będą zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. To oznacza, że aktywność fizyczną trzeba będzie ograniczyć do ćwiczeń w domowych lub zajęć na świeżym powietrzu.

W Trójmieście i jego okolicach plenerowych imprez nie zabraknie. W sobotę na szosę, w niedzielę na "górala" - taki plan na najbliższy weekend mogą mieć miłośnicy rowerów z Trójmiasta i okolic. Już w najbliższą sobotę, 17 października, zostanie rozegrany wyścig Cyklo Kartuzy, a dzień później inny organizator umożliwi ściganie się na rowerach mtb w ramach Garmin MTB Series Kolbudy.

W weekend wyścigi kolarzy szosowych i górskichWpisowe w dniu zawodów na pierwszą z imprez wynosi 150 zł, zaś na drugą - 100 zł. Organizatorzy przypominają o konieczności dostarczenia oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz o posiadaniu ze sobą maseczki zasłaniającej usta i nos.

W każdą sobotę o godz. 9:30 na wspólny trening ogólnorozwojowy na świeżym powietrzu zapraszają trenerzy personalni Good Luck Club: Martyna Sikora i Daniel Leszczyński. Przekrojowy, wszechstronny trening ogólnorozwojowy z dużą liczbą elementów biegania, siłowych i gimnastycznych. Jeden z najlepszych sposobów na zyskanie idealnie wysportowanej sylwetki i silnych, sprawnych mięśni, a wszystko to w pięknym otoczeniu lasu oraz stawu. Trening przeznaczony dla każdego. Zajęcia dostosowane są zarówno do początkujących, jak i osób na wyższym poziomie zaawansowania. Zbiórka przy zbiorniku retencyjnymMapka, tuż przy PKM Jasień.

Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - sezon 9, epizod 18. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

Trening z odważnikiem na świeżym powietrzu - instruktażZawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Najbliższa impreza odbędzie się w parku ReaganaMapka. Biuro zawodów przy wejściu A obok deptaka na molo. Start o godz. 10 dla drużyn zgłoszonych internetowo i o godz. 11:30 dla zgłoszonych w dniu imprezy. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł.

Aktywność fizyczną można na świeżym powietrzu zorganizować sobie także samemu. Na przykład wybierając jedną z licznych ciekawych tras do biegania w Trójmieście. Propozycje tras od naszych biegaczy znajdziecie w tym miejscu.

Opinie (30) 6 zablokowanych

 • Rząd dba o nasze zdrowie i naturalną odporność.

  W związku z tym zamyka siłownie i baseny. Co za durnie!

  • 46 14

 • jak to tak to

  niech się sami zakną !!!!!!!
  wolne siłownie
  łapy precz

  • 22 12

 • dlaczego tak nie po równo ???

  to może do kościołów wstawić chociaż po atlasie,
  tam jest bezpiecznie....

  • 24 4

 • na świeżym powietrzu można biegać czy jeździć na rowerze bez maseczki? Ostatnio zmieniają zdanie jak w kalejdoskopie.

  • 15 3

 • Strajk

  Wolne Siłownie

  • 18 10

 • Najpierw powinni zamknąć kościoły

  a długo potem baseny.

  Poza tym w centrach handlowych ludzie tłoczą się między regałami i w kolejkach do kasy...

  • 28 6

 • korzystajcie póki lasy otwarte

  jak sie wszyscy rzucą na łono natury to wiadomo co wymyslą rządzący...

  • 15 3

 • Dobrze ze fabryka stulejarzy jest zamknięta;)

  • 4 5

 • Ale co, basen? Na basenie produkuja stulejarzy? Wytłumacz prosze

  • 3 2

 • Od 17.10. w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób .
  Czy Trójmiasto wzięło to pod uwagę pisząc ten artykuł ?

  • 10 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl