• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Amberman. Biegali i mierzyli się z przeszkodami na stadionie żużlowym

dak.
14 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (11)
Amberman to zawody przeszkodowe OCR, które odbyły się na stadionie żużlowym. Amberman to zawody przeszkodowe OCR, które odbyły się na stadionie żużlowym.

Pierwsza edycja Amberman na stadionie żużlowymMapka w Gdańsku przyciągnęła miłośników biegów przeszkodowych OCR. Rywalizowali na trzech dystansach: 1,5, 3 i 6 km. Im dłuższy, tym więcej też przeszkód. Równych sobie nie miał Paweł Jaciów z Przemyśla, który okazał się najlepszy na wszystkich trzech trasach.Amberman to zawody w biegach przeszkodowych OCR. Po raz pierwszy odbyły się właśnie nie tylko w Gdańsku, ale i na... stadionie żużlowym przy ul. Zawodników 1.

Tego jeszcze nie było. Amberman, czyli bieg przeszkodowy na stadionie żużlowym Tego jeszcze nie było. Amberman, czyli bieg przeszkodowy na stadionie żużlowym

Uczestnicy do wyboru mieli 3 dystanse o zróżnicowanej liczbie przeszkód. Na trasie 1,5 km było ich 8, 3 km - 15, a na 6 km (dwie pętle) - 30. Natomiast warunki pogodowe sprawiły, że startujący zmagali się nie tylko z przeszkodami, zmęczeniem, ale też z "patelnią". Mocno operujące słońce było dodatkowym elementem w "pakiecie" wszelkich utrudnień typowych dla biegów OCR. Rywalizacja toczyła się w kategoriach: Elite, Open, Junior, Kids i Team.

Zawodniczki i zawodnicy musieli pokonywać niezliczone schody w zakresie góra-dół, biegać po nawierzchni toru, i murawy czy wreszcie pokonywać różnego rodzaju przeszkody. Nie zabrakło elementów technicznych, gdzie istotna była siła, sprawne podciąganie się i balansowanie ciałem. Trzeba było także zmierzyć się z ciężarami, dźwigając i przetaczając opony, przenosić pojemniki wypełnione wodą. Sprawdzianom podlegał również zmysł równowagi. Poziom każdej z tych przeszkód był zaprojektowany tak, by każdy miał szansę na pokonanie całej trasy.Z najkrótszą najlepiej poradził sobie Paweł Jaciów z Przemyśla, który potrzebował do tego 9 minut i 29 sekund. Niedługo po nim z wynikiem 9:45.35 na mecie zameldował się Daniel Bąk z Gdańska. Trzeci był Grzegorz Kropidłowski z czasem 9:55.80. Z kolei w rywalizacji pań najlepsza okazała się Angelika Dąbrowska (14:21.25).Co ciekawe, Paweł Jaciów wygrał także na dystansie 3 km. Tutaj z kolei zanotował wynik 15:50.60. Drugi był Grzegorz Kropidłowski z Łęczyna Dolnego (16:54.05), a trzeci - Tomasz Sylwanowicz z Pasłęka (17:01.80). Tuż za podium znalazła się Marta Łosin z Gdyni (17:06.75).

Ostatnim dystansem do pokonania było 6 km i tutaj zwyciężył... Paweł Jaciów z czasem 32:35.20. Za nim do mety dobiegł Daniel Bąk z Gdańska (33:21.65) oraz Piotr Formela z Gdańska (33:30.10). Najszybszą z pań okazała się Paulina Prusko z Ziębic. Pokonanie tej trasy zajęło jej 41:47.20.

- Czy wygrywanie może się znudzić? Na pewno nikomu nie nudzą się OCR, pokonywanie przeszkód, przelatywanie przez nie. Dziś Amberman mi to zapewnił, bawiłem się świetnie. Jeśli dobrze liczę, mam już za sobą 3,5 okrążenia. Doceniam to, że nie było błota ani nadmiernej ilości wody, więc organizator zapewnił tylko zabawę, a nie było zupełnie niepotrzebnego dyskomfortu. To się liczy, to się ceni, takie biegi szanuję i liczę na więcej takich imprez. Podejście do zawodów mam takie, że trenuję w tygodniu, a w weekendy startuję, bawię się i rywalizuję, łącząc jedno z drugim i sprawia mi to niesamowitą frajdę - podsumował Paweł Jaciów, zwycięzca na dystansie 1,5; 3 oraz 6 km w kategorii Elita.


- Na trasie starałam się kontrolować koleżankę, ale na każdej przeszkodzie mnie doganiała, więc cały czas musiałam się pilnować. Bardzo mi się podobało, przeszkody wszystkie te, które lubię. Było trochę więcej biegania, niż się spodziewałam, więc muszę się chyba lepiej przygotowywać, bo jestem wykończona (śmiech). Paweł (Jaciów - przypis) namówił mnie jeszcze na start w teamie, ale nie wiem, jak ja to przeżyję. Chyba się przespaceruję (śmiech). Mam nadzieję, że będzie zabawowo, ale znając Pawła... - skomentowała na mecie Paulina Prusko, zwyciężczyni na dystansie 6 km
w kategorii Elita.

Na mecie każdy ze śmiałków otrzymał unikatowy medal z prawdziwym bursztynem. Dla najlepszych z najlepszych przewidziane były statuetki, również z osadzoną w każdej z nich grudką bałtyckiego złota.
dak.

Miejsca

Wydarzenia

  • Amberman 14 maja 2023 (niedziela) (3 opinie)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane