Anglik wygrał w gdańskim parkrunie

22 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Jesienna pogoda nie zniechęca trójmiejskich biegaczy, by wstać w sobotę o 9 rano i zameldować się na starcie któregoś z parkrunów. Jesienna pogoda nie zniechęca trójmiejskich biegaczy, by wstać w sobotę o 9 rano i zameldować się na starcie któregoś z parkrunów.

Blisko 300 osób pobiegło w trzech trójmiejskich lokalizacjach parkrun, gdzie co tydzień rozgrywane są zawody na dystansie 5 km. Znakomity debiut w Gdańsku zaliczył goszczący w Polsce Anglik Michael Vargas, który po raz pierwszy startował w Parku Reagana. Inna debiutantka, Małgorzata Iwan wygrała natomiast rywalizację kobiet w Gdyni. Kolejne starty odbędą się w sobotę 29 października, o godz. 9. Udział jest bezpłatny, wymaga jedynie internetowej rejestracji.

W parkrun Gdańsk rozgrywanym w Parku Reagana pobiegło 109 osób. Zawody zakończyły się triumfem Anglika Michaela Vargasa. Biegacz Hyde Park Harriers, który w rodzimych parkrunach zaliczył ponad 90 startów, wygrał z czasem 16:58. Tuż za nim metę minął Piotr Pietrzak (17:04), któremu zabrakło 10 sekund do rekordu życiowego. Trzeci zameldował się Tomasz Bagrowski (18:22), który zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wśród pań zwyciężyła Marta Kamińska-Olczak z czasem 22:16, która miała sporą przewagę nad rywalkami. Druga Anna Łuczko uzyskała rezultat 24:31, a trzecia Agnieszka Machalica - 24:41. Podobnie jak w przypadku Bagrowskiego w klasyfikacji mężczyzn, trzecia Machalica utrzymała pozycję liderki wśród kobiet.

3. Hubert Kowalik - 2958 pkt.

W drugiej gdańskiej lokalizacji parkrun - Południe, czyli wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska II, wystartowały 64 osoby. Z czasem równym 19:00 zwyciężył Michał Skuzjus, który o zaledwie 4 sekundy wyprzedził Adama Szymborskiego. Zresztą rywalizacja o podium była bardzo zacięta, bo trzeci Łukasz Pomagruk finiszował z czasem 19:04.

Najszybsza wśród pań Agnieszka Stencel dobiegła do mety z czasem 22:57, zaś druga Anna Paprocka uzyskała wynik 24:25. Do końca naciskała ją Magdalena Grzywacz, która ukończyła 5-kilometrowy bieg z czasem 24:30.

3. Adam Grzystek - 743 pkt.

Najliczniej biegacze stawili się na Bulwarze Nadmorskim. W parkrun Gdynia wśród 123 osób triumfował Paweł Pacholec z czasem 17:39. Na drugiej pozycji finiszował Tomasz Bogusz (18:13), a trzeci był Marek Ruciński (18:28).

W rywalizacji kobiet triumfowała debiutantka Małgorzata Iwan z Trefl Biega, która uzyskała wynik 21:14. Druga była Laura Stolarczyk z SKLA Sopot (21:49), a trzecia zwyciężczyni poprzedniego sezonu parkrun Gdynia Daria Szewczyk (21:55).

PEŁNE WYNIKI 249. PARKRUN GDYNIA

Biegi Parkrun odbywają się w 38 miejscach Polski. Łącznie na całym świecie jest blisko 997 lokalizacji, które organizowane są w 13 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach Parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.