Bieg parkrun skąpany w promieniach słońca

25 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Biegacze zmagali się w sobotę nie tylko z 5-kilometrową trasą, ale również z wysoką temperaturą. Biegacze zmagali się w sobotę nie tylko z 5-kilometrową trasą, ale również z wysoką temperaturą.

Sobotnie biegi Parkrun Gdańsk i Gdynia odbyły się w niemalże tropikalnych warunkach. Pogoda nie zniechęciła jednak miłośników biegania, których pojawiło się łącznie ok. 210. Kolejne starty odbędą się tradycyjnie w sobotę, o godzinie 9, w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz na Bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdyni. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W Gdańsku pobiegło ponad 100 biegaczy, spośród których najszybciej trasę 5 km w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana pokonał Tomasz Makarski - czas 18 minut i 10 sekund. Było to pierwsze zwycięstwo Makarskiego w Parkrun Gdańsk. Drugi był Mariusz Nawrocki z ponad 30-sekundową stratą do zwycięscy, a trzecie miejsce zajął Marcin Wietecha - 18:58.

Wśród pań najszybsza była Ewelina Kiełboń, która uzyskała na mecie 23:06. Tuż za nią znalazła się Agnieszka Turska, z wynikiem 23:22. Natomiast najniższe miejsce na podium zajęła Katarzyna Kalina, która także przebiegła trasę poniżej 24 minut.

3. Tomasz Jankowiak 1578 pkt.

Na Bulwarze Nadmorskim w parkrunowej piątce rywalizowało około 110 biegaczek i biegaczy. Zwyciężył Damian Sławiński z niezłym czasem 17:35. Była to dla niego czwarta wygrana w Parkrun Gdynia. Drugi na mecie zameldował się Piotr Górzycki z rezultatem 18:23, a kilka sekund później na metę wbiegł Krzysztof Skubij.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 130. PARKRUN GDYNIA

Wśród pań najszybciej 5 km przebiegła mająca na swoim koncie 40 startów w biegach parkrun, 19-letnia Klaudia Brzeska, której pokonanie trasy zajęło 22:29. Druga na metę dotarła Aleksandra Podolska (23:42), a trzecia Beata Welfe (24:10).

Warto dodać, że w obydwu biegach pojawiło się około 30 osób debiutujących w imprezie.