Bieg w piżamach w Parkrun Gdynia

19 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
W gdyńskim biegu kilka osób wystartowało w piżamach. W gdyńskim biegu kilka osób wystartowało w piżamach.

Nocny Bieg Świętojański znacząco wpłynął na frekwencję cosobotnich biegów parkrun. Kilku uczestników wystartowało w piżamach, koszulach i innych elementach odzieży nocnej, ale na 5-kilometrowej trasie nie wyglądali na sennych. Kolejne starty 25 czerwca, o godz. 9 na Bulwarze Nadmorskim i w Parku Reagana.

W Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana na starcie stanęło 110 miłośników biegania, a wśród nich osoby, które zajęły czołowe lokaty w Biegu Świętojańskim. W kategorii pań tradycyjnie najszybsze były siostry Tuwalskie - Ela osiągnęła czas 20:28, a Małgosia przebiegła linię mety tuż za siostrą (20:33). Trzecie miejsce przypadło 14-letniej Juli Wiergowskiej z grupy Straszyn Biega, która 5 km zaliczyła w czasie 21:28.

PEŁNE WYNIKI 225. PARKRUN GDAŃSK

U panów pierwsze miejsce zajął Tomasz Bagrowski, który osiągnął 25. zwycięstwo w gdańskim cyklu z wynikiem 17:17. Jedenaście sekund później na mecie był Michał Wysłouch (18:12), a na najniższym stopniu podium znalazł się debiutujący w imprezie Piotr Jędrakowiak, który zanotował wynik 19:01.

3. Hubert Kowalik - 1774 pkt.

Na Bulwarze Nadmorskim wystartowało 83 parkrunnerów. Pokonanie 5 km najszybciej zajęło Danielowi Mikielskiemu (16:53), który na swoim koncie zaliczył 39. zwycięskich biegów parkrun w dziesięciu lokalizacjach. Co ciekawe Mikielski startował również w Biegu Świętojańskim i zajął 14. miejsce z wynikiem 34 minut i 27 sekund.

Drugi, z ponad minutową startą do lidera był Tomasz Bogusz (17:54), a trzecie miejsce zajął Jerzy Trzebiatowski (18:34).

PEŁNE WYNIKI 232. PARKRUN GDYNIA

U pań siódmą wygraną zaliczyła Emilia Domańska z nowym rekordem życiowym 20:43. Drugą lokatę zajęła Kamila Szulc (22:56), a trzecie miejsce osiągnęła Magdalena Kałas z czasem 23:23.

Biegi parkrun odbywają się w 34 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 850 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.