Biegacze City Trail zakończyli sezon

23 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Ostatni bieg City Trail w sezonie 2014/2015 w Trójmieście ukończyło 318 uczestników. Ostatni bieg City Trail w sezonie 2014/2015 w Trójmieście ukończyło 318 uczestników.

Michał Rolbiecki z ZSP 4 Wejherowo i Kamila Lulińska z UKS TRS Susz zwyciężyli w szóstych, ostatnich w edycji 2014/2015 zawodach w ramach cyklu biegów przełajowych Grand Prix Trójmiasto City Trail, które tym razem odbyły się w Gdyni. Kamila to triumfatorka klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Michał miał szanse na wygraną w cyklu, jednak aby tak się stało musiał nie tylko zwyciężyć w ostatnim biegu, ale także poprawić rekord trasy w Gdyni. Nie spełnił drugiego z warunków, stąd najlepszym cyklu został - nieobecny podczas kończącego sezon biegu - Oskar Przysiężny.

Michał Rolbiecki potrzebował do pokonania 5-kilometrowego dystansu 16 minut i 59 sekund. Do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zabrakło mu 22 sekund. Gdyby był o tyle szybszy, ustanowiłby rekord trasy w Gdyni, który należy wciąż do Oskara Przysiężnego. Przypomnijmy, że Rolbiecki jest rekordzistą na trasie w Gdańsku - 16:41.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO (PDF)

- Kilka czynników złożyło się na nieudaną próbę poprawienia rekordu trasy. Po pierwsze jestem po bardzo ciężkim treningu do maratonu, startowałem bez żadnego zluzowania, z ciężkimi nogami. Po drugie - mimo słońca, było dziś bardzo zimno. Po trzecie, zbiegi były śliskie i dość niebezpieczne. Czwarty czynnik to brak rywala - od startu do mety biegłem sam - mówi Rolbiecki, który ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Natomiast wśród pań triumfowała Kamila Lulińska. Gdyńską trasę pokonała w czasie 20:52. Tym samym potwierdziła swoją dominację w klasyfikacji generalnej kobiet.

Nierozerwalną częścią cyklu City Trail są zawody dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali i tym razem.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGÓW MŁODZIEŻOWYCH (PDF)

Zawody City Trail w edycji 2014/2015 były organizowane na przemian w Gdańsku oraz Gdyni i trwały od października. Podsumowanie cyklu w Trójmieście będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej - pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także poszczególnych kategorii wiekowych - trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Poza Trójmiastem, zawody City Trail organizowane są także w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem City Trail objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody City Trail Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Miejsca

Opinie (4)

• Po co ci ludzie spastykują?

• 2 2

• Piękna polska nazwa - Grand Prix City Trail :) (2)

• 1 2

• ale co sie dziwisz zobacz jakie nazwy obecnie nazwy sobie nadaja biegacze np Tricity (1)

jest grupa trójmiasto super nazwa nasza ale ona powstała dawno kiedy nie było mody na bieganie od momentu jak celebryci zaczęli biegać mamy same zachodnie nazwy.

• 1 1

• Znowu macie problem

Nazwa nie taka, miejsce nie takie, cena zbyt wysoka... Znów problemy macie. Co za różnica. Ekipa się swietnie spisała, miło było pobiegać w świetnym towarzystwie. Szkoda ze mogłem być tylko na trzech biegach. Czekam na kolejne 😉