• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Biegacze tęsknią za wspólnym startem

Rafał Sumowski
23 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (76)
Na biegi ze wspólnym startem trzeba jeszcze poczekać. Organizatorzy organizują imprezy hybrydowe lub wirtualne. Na biegi ze wspólnym startem trzeba jeszcze poczekać. Organizatorzy organizują imprezy hybrydowe lub wirtualne.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa wszelkie imprezy biegowe są odwoływane, przekładane bądź odbywają się w formule wirtualnej lub hybrydowej. Biegacze i organizatorzy tęsknią za wspólnym startem, ale na razie muszą radzić sobie bez niego. W weekend w formie wirtualnej odbędzie się bieg "Sopocka wiosna na 5" oraz Garmin Ultra Race Gdańsk. Do końca kwietnia w ten sposób można wystartować w Wirtualnym Gdańsk Maratonie 5.5.Kalendarz imprez na najbliższy weekend. Sprawdź, co odwołanoCzy bierzesz udział w biegach podczas pandemii?

"Sopocka wiosna na 5" jest drugą odsłoną cyklu "4 Pory roku" organizowanego przez sopocki MOSiR. Ze względu na pandemię wcześniej odbywała się w formie hybrydowej, która zakładała start w tym samym miejscu, w dowolnym czasie, w wybranym terminie.

Tym razem po raz pierwszy odbędzie się w formie wirtualnej, czyli takiej, w której jest dowolność miejsca i czasu.

Na dystansie 5 km można wystartować od piątku do niedzieli, a swój wynik trzeba udokumentować w jednej z aplikacji mobilnych.

Impreza ma upamiętnić 7. rocznicę organizacji przez Sopot halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Dlatego też proponowana przez organizatorów trasa prezentuje się następująco:

  • start przy tunelu pod ul. Bohaterów Monte Cassino, chodnikiem wzdłuż ul. Powstańców Warszawy,
  • za Dworkiem Admirał wbiegamy na alejkę nadmorską przez molo do wejścia na plażę nr 43 przy Hestii,
  • przebiegamy rondo Hestii,
  • aleją Dębową dobiegamy do Ergo Areny,
  • pasem technicznym dobiegamy do mety na wysokości Skate Parku.

Ponieważ jednak mowa o biegu wirtualnym, a nie hybrydowym, trasa ta nie jest obowiązkowa. Można pokonać dowolny odcinek, byle wynosił 5 km.

- Wszyscy tęsknimy za klasyczną formułą, zarówno organizatorzy, jak i biegacze. Niestety, obecna sytuacja wyklucza wspólny start i rywalizację bark w bark, które często są największą frajdą dla uczestników i budują atmosferę zawodów. Liczymy, że normalność wróci niebawem, a na razie kontynuujemy tradycję w formule, która jest dostępna i spełnia warunki obecnych wytycznych - mówi nam Józef Kamiński z MOSiR Sopot.
Zapisy do "Sopockiej wiosny na 5" prowadzone są do 25 kwietnia, do godz. 23:59. O tej porze mija też termin przysyłania zarejestrowanych tras i wyników. Zawody odbywają się w formule run for fun, bez klasyfikacji.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz medal, który będzie można odebrać osobiście po 9 maja w biurze organizatora przy ul. Bitwy pod Płowcami 67 C lub w cenie 11 zł zamówić jego wysyłkę. Wpisowe wynosi 15 zł, przy czym posiadacze Karty Sopockiej zapłacą 10 zł. Dla osób w wieku 65 lat i więcej uczestnictwo jest bezpłatne. Partnerami biegu są: BigYellowFoot, The North Event i Gmina Miasta Sopotu.

Sopocka Wiosna na 5. Zapisz się do startuW formie wirtualnej odbędzie się również sobotni Garmin Ultra Race Gdańsk, który w klasycznej formule miał odbyć się w Oliwie na dystansach 12, 27 i 52 km. To jedno z rozwiązań dla tych, którzy wykupili start w imprezie przełożonej na grudzień. Do wyboru było przeniesienie opłaty na nowy termin, voucher, zwrot opłaty lub właśnie udział w wersji wirtualnej.

Do 30 kwietnia wirtualnie można przebiec także Maraton, Bieg na Piątkę oraz Sztafety w ramach Gdańsk Maratonu 5.5, który odbywa się w miejsce przełożonego na przyszły rok 6. Gdańsk Maratonu. Wpisowe wynosi od 19 do 199 zł w zależności od wybranej konkurencji. Wystartować można w dowolnym miejscu na świecie. Na maj planowany jest Gdańsk Maraton 5.5 w formie hybrydowej.

5.5 Gdańsk Maraton. Zapisz się do biegu wirtualnego

Wydarzenia

Sopocka Wiosna na 5

bieg

Wirtualne biegowe wyzwanie GUR 2021

bieg, trening

Wirtualny Gdańsk Maraton 5.5

bieg

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Warsztaty rolowania i rozciągania

warsztaty

Activo - Bory Tucholskie 1- Leśny Szlak

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum