wiadomości

Prawie 70 sztafet w charytatywnym Business Run

Zespoły startujące w Business Run miały do pokonania pięć zmian po ok. 3,1 km.
Zespoły startujące w Business Run miały do pokonania pięć zmian po ok. 3,1 km. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

69 ekip wystartowało w charytatywnym biegu sztafet Business Run w Gdańsku. Najszybciej usytuowaną w centrum miasta trasę 5x3,1 km pokonała drużyna Intersport z wynikiem 50 minut i 29 sekund. 50. miejsce zajął zespół wystawiony przez portal Trojmiasto.pl. Tego dnia najważniejsze były jednak nie wyniki, a finansowe wsparcie jakie udało się zebrać na rzecz Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę. W Gdańsku zebrano 16796 zł, a czek na tą sumę przekazano po biegu rodzicom Mateusza.

Business Run to największy charytatywny bieg w Polsce, rozgrywany w tym roku równocześnie w siedmiu miastach. Do Gdańska impreza integrująca środowiska biznesowe w szczytnym celu zawitała po raz pierwszy. Uczestnicy biegli w sztafetach 5x3,1 km i zbierali pieniądze na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty", która pomaga osobom po amputacjach. W Gdańsku za sprawą opłat wpisowych i dodatkowych wpłat zebrano 17835 zł brutto na rzecz Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę.

W Gdańsku wystartowało 69 ekip, które do pokonania miały trasę w centrum miasta. Strefa startu i mety, czyli strefa zmian została ustawiona na Targu Rybnym. Zawodnicy biegli m.in. Podwalem Staromiejskim, Katarzynki, Pańską, Tkacką, Ogarną, Długą, Świętego Ducha, Szeroką i Tokarską, mijając po drodze najbardziej znane zabytki Gdańska.

Zwyciężyła ekipa Intersport. Zespół w składzie: Oskar Przysiężny, Daniel Chuchała, Tomasz Jankowiak, Zbigniew JostSzymon Gwardiak pokonał trasę z czasem 50:29. Drugi był zespół IP Kwidzyn Team (59:41), a trzeci Bojano Biega III (01.04:49).

9. miejsce zajął zespół G.I.Team z Iwoną GuzowskąAdamem Korolem w składzie. Bokserska mistrzyni przed biegiem doznała kontuzji i nie mogła wystartować. Na jej prośbę mistrz olimpijski we wioślarstwie pokonał trasę dwukrotnie.

W zawodach udział wziął także zespół Trojmiasto.pl w składzie: Dagmara Owerczuk, Katarzyna Sokołowska, Łukasz Rudziński, Krzysztof WysieckiSzymon Beringer. Z czasem 01.18:58 zajęliśmy 50. lokatę.

- Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną trasę. Całe zawody rozegraliśmy w deszczu, więc było ślisko, tym bardziej, że większość trasy wiodła przez bruk. Była jednak dobrze oznaczona, a cały czas towarzyszył nam doping kibiców. Najważniejsze jednak, że mogliśmy wspomóc szczytny cel - mówi Dagmara Owerczuk z Trojmiasto.pl.
Nie osiągane czasy i miejsca były najważniejsze podczas sobotniego biegu, a właśnie finansowe wsparcie jakie udało się zebrać na rzecz Mateusza Pędziwiatra. Składało się na to wpisowe zespołów oraz wpłaty zbierane na konta drużyn poprzez opcję "pomagam bardziej". W tej klasyfikacji nasz portal uplasował się na trzecim miejscu za Nessie FM Bank PBP S.A. i Team Gdańsk ArcelorMittal Distribution Solutions Poland Sp. z o.o. W sumie 17835 zł brutto. Po zawodach czek na kwotę 16796 zł przekazano rodzicom Mateusza.