• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jaki sens morsowania w obecnych temperaturach? Gdzie na kąpiele w Trójmieście?

mip.
2 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Warto wykorzystać obecną pogodę do rozpoczęcia przygody z morsowaniem i stopniowego oswajania się z coraz zimniejszą wodą. Warto wykorzystać obecną pogodę do rozpoczęcia przygody z morsowaniem i stopniowego oswajania się z coraz zimniejszą wodą.

Termometry za oknem pokazują wysokie jak na tę porę roku temperatury. Również i woda w Zatoce Gdańskiej nie jest jeszcze lodowata, a ma ok. 10 stopni Celsjusza. W połowie października oficjalnie rozpoczął się sezon na morsowanie. Trójmiejskie kluby zapraszają na wspólne kąpiele swoich członków, ale nie tylko. Zapytaliśmy, jaki jest sens kąpieli przy obecnych warunkach atmosferycznych. Spotkania odbywają się co niedzielę o godz. 11 w GdańskuMapka oraz o godz. 12 w SopocieMapkaGdyniMapka .Czy w tym sezonie spróbujesz morsowania?

W połowie października rozpoczął się sezon zimowych kąpieli, choć do lodowatej wody jeszcze daleko. Obecnie woda w Zatoce Gdańskiej ma ok. 10 stopni Celsjusza. Również i temperatura na zewnątrz znacznie różni się od tej zimowej. Październik był bowiem wyjątkowo ciepły, a synoptycy przewidują, że i listopad ma być pod tym względem rekordowy. Czemu zatem służy morsowanie przy takiej temperaturze?

- Zaczynamy morsować w połowie października też z myślą o osobach początkujących. Obecnie temperatura wody w Bałtyku to ok. 10 stopni Celsjusza. To pozwala na łatwiejszą adaptację i rozpoczęcie swojej przygody z morsowaniem. Stopniowy kontakt z coraz chłodniejszą wodą pozwala na łatwiejszą aklimatyzację, niż gdyby takie osoby pierwszy raz weszły do Bałtyku w styczniu, gdy woda ma ok. 1 stopnia - wyjaśnia Bartłomiej Stachnik, prezes Sopockiego Klubu Morsów.

Kto jest prawdziwym morsem?Trójmiejskie stowarzyszenia niezmiennie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnych kąpieli. Osoby początkujące mogą wykorzystać dogodne warunki atmosferyczne, by stopniowo oswajać się z coraz chłodniejszą wodą. Wystarczy zabrać ze sobą strój kąpielowy bądź kąpielówki, czapkę, ręcznik oraz buty neoprenowe, jeśli takowe posiadamy.

Sopocki Klub Morsów wspólne kąpiele organizuje w każdą niedzielę o godz. 12, przy wejściu na plażę nr 45Mapka. Zbiórka jest jednak o godz. 11:30, by swobodnie się przebrać oraz przeprowadzić rozgrzewkę. Dla tych, którym mało weekendowych kąpieli, sopockie morsy spotykają się również od poniedziałku do piątku o godz. 6:30 przy wejściu na plażę nr 28Mapka. Przyjść może każdy, jest także możliwość zapisania się do stowarzyszenia, co wiąże się z roczną opłatą 120 zł.

Przeczytaj relację z noworocznego morsowaniaW Gdyni na zimne kąpiele zaprasza Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12 na końcu bulwaru Nadmorskiego przy Polance RedłowskiejMapka. Dołączyć może każdy, niezależnie od tego, czy jest członkiem stowarzyszenia. W każdej chwili można do niego przystąpić. Jednorazowe wpisowe wynosi 50 zł, a roczna składka 50 zł.

Zobacz, jak wyglądało morsowanie w Gdyni


Sezon rozpoczęły również Gdański Klub Morsów. Spotkania tradycyjnie odbywają się na plaży w Jelitkowie, na wysokości pętli tramwajowejMapka w każdą niedzielę o godz. 11. Mile widziany jest każdy, a zapisanie do stowarzyszenia wiąże się z wpisowym w wysokości 100 zł oraz roczną składką 80 lub 40 zł.

Zobacz, jak wyglądało noworoczne morsowanie w Jelitkowie

mip.

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane