• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Morsy powitały Nowy Rok w Jelitkowie i w Gdyni. W niedzielę odbędzie się w Sopocie

Damian Konwent
1 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz, jak morsy przywitały Nowy Rok w Jelitkowie

Około 50 morsów w Gdańsku i 30 w Gdyni powitało Nowy Rok kąpielą w zimnej wodzie. Z uwagi na pandemię wydarzenia przyjęły bardziej charakter kameralny, co nie oznacza, że nie zabrakło noworocznych kreacji, uśmiechów i zadowolenia. W niedzielę, 2 stycznia, podobne wydarzenie organizuje również Sopocki Klub Morsów. Początek o godz. 11:45, przy wejściu na plażę nr 23Mapka.Przypomnij sobie relację z noworocznego morsowania w 2021 rokuCzy morsowałe(a)ś już w tym sezonie?

Noworoczne kąpiele w Bałtyku to już tradycja, którą morsy chętnie podtrzymują. Dodatnia temperatura nie zniechęciła amatorów zimnych kąpieli, którzy licznie stawili się wczesnym popołudniem na trójmiejskich plażach.

Noworoczne morsowanie zaczęło się w GdyniW Gdyni takie spotkanie odbyło się o godzinie 12 na Polance RedłowskiejMapka. Zaczęło się od rozgrzewki, a następnie wspólnej kąpieli, w której uczestniczyło około 30 osób.

- Nasze noworoczne morsowanie przyjęło charakter kameralny z uwagi na pandemię. Na plaży było sporo ludzi. Natomiast my rozgrzewaliśmy się w mniejszych grupach i w zależności od preferencji, bo jedni potrzebują tego przed wejściem do wody, a inni niekoniecznie. Najważniejszym punktem tego dnia była obecność naszego najstarszego morsa Piotra Dudka, który ma 88 lat. Od 30 lat z nami morsuje i nadal jestem pełen podziwu dla jego doskonałej kondycji i tego, że tak związał swoje życie z tą aktywnością. Wszyscy życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego i morsowego. Cieszę się, że aktywność ta tak zyskała na popularności. W 2022 roku również zamierzamy morsować przez siedem dni w tygodniu - relacjonuje Barbara Nowicki, prezes Gdyńskich Morsów.


Morsy przywitały Nowy Rok też w GdańskuNatomiast Gdański Klub Morsa spotkał się o godz. 13 w Jelitkowie przy wejściu na plażę nr 73Mapka. We wspólnej zabawie udział wzięło około 50 chętnych.

- Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji, bo na dobrą sprawę nie planowaliśmy oficjalnej kąpieli, jak to miało miejsce w poprzednich latach. A miało to związek z październikowymi wyborami zarządu naszego klubu. I mimo, że nie było sceny, muzyki czy ogniska, to jednak zobaczyliśmy dużo uśmiechniętych twarzy i to na pewno cieszy. Wszyscy są zadowoleni. W 2022 roku chcemy spotykać się co niedzielę, o godz. 11 i wspólnie morsować. Dodatkowo planujemy przygotować niespodziankę dla naszych klubowiczów i pod koniec lutego zrobić wydarzenie jeszcze na większą skalę niż dziś. Dlatego zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy i dołączenia do naszego zespołu - mówi nam Krzysztof Bobkowski, wiceprezes Gdańskiego Klubu Morsa.

Kto jest prawdziwym morsem?Noworoczne morsowanie w Sopocie w niedzielę, 2 stycznia, o godz. 11Tym, którym morsowania jeszcze za mało lub z różnych przyczyn nie mogli tego zrobić w Nowy Rok, będą mieli jeszcze okazję w niedzielę, 2 stycznia. Sopocki Klub Morsów organizuje noworoczne morsowanie przy wejściu na plażę nr 23Mapka.

- Zapraszamy wszystkich na godzinę 11:45. Zaczniemy od rozgrzewki, a następnie wspólnie wejdziemy do wody. Odbędzie się pasowanie nowych kandydatów przez Króla Morsów. Nie zabraknie specjalnych kreacji, uśmiechów i dobrej zabawy - zapewnia Sylwia Pengiel, wiceprezes Sopockiego Klubu Morsów.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane