wiadomości

Dancehall, czyli jamajskie klimaty w Trójmieście

Falujące ciała opanowały Scenę Muzyczną w Gdańsku.


W ostatnią sobotę, 24 listopada, do Gdańska zawitał gorący jamajski klimat. Scenę Muzyczną opanował "szał ciał", a wszystko za sprawą Dancehall Chalange, na który zjechali tancerze z całej Polski

.

Tańczysz dancehall?

tak, uwielbiam ten taniec 28%
kiedyś tak, teraz już z tego wyrosłam(em) 13%
nie, wolę inne style 59%
zakończona Łącznie głosów: 78
Zmagania odbyły się w trzech kategoriach: solo, duety i grupy. Umiejętności uczestników oceniało jury w składzie Malwina ŻygowskaUkkubit DivAss, Ale Camara z SalsHall Ortodox  oraz Agata Rzepka z  So Fresh.  Jurorki miały podzielone opinie odnośnie poziomu zawodów.

- Tańczy dużo młodych osób, które próbują swoim stylem wyrazić coś, o czym nie do końca mają pojęcie - mówi Ale Camara. - Ich instruktorzy też z reguły mało wiedzą o życiu i nie do końca wiedzą co pokazują. W dancehallu są piosenki ostre, ale także zupełnie neutralne. Młodzi tancerze powinni skupić się na tych drugich - dodaje sędzia.

Choć zawody były zdominowane przez płeć piękną, pierwsze miejsce w kategorii solo otrzymał Mateusz "Noof" Nowak. Dancehall w męskim wykonaniu bardzo spodobał się publiczności.

- Chcę tańczyć tak, żeby dziewczyny chciały się do mnie przyłączyć - mówi Olek Olech jeden z uczestników zawodów.

W pozostałych kategoriach zwycięzcami zostali: ekipa CatClan oraz duet One love dancesystem.

Dodatkową atrakcją był konkurs "wine & shake", w którym dziewczyny mogły wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami falowania ciałem. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Daria Frąckowiak.

Opinie (23) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl