wiadomości

stat

Darmowe treningi zachęcą do aktywności?

Pierwszy trening odbył się na Bulwarze Nadmorskim.
Pierwszy trening odbył się na Bulwarze Nadmorskim. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Regularne treningi biegania, jazdy na rowerze i nordic walking będą odbywały się w każdej gdyńskiej dzielnicy. Do aktywności zachęcają aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża, prezenter Wiadomości TVP Michał Adamczyk oraz gdyńskie cheerleaderki.Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i ambasadorowie Gdyńskiego Poruszenia: dziennikarz TVP Michał Adamczyk i aktor Joachim Lamża.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i ambasadorowie Gdyńskiego Poruszenia: dziennikarz TVP Michał Adamczyk i aktor Joachim Lamża. fot. Mateusz Ochocki/KFP
Gdynia od dawna angażuje się w finansowanie sportu i aktywnego trybu życia, ale nie wszystkie jej działania są oceniane jednoznacznie pozytywnie. Miasto co roku regularnie przeznacza kilka milionów złotych na finansowanie sportu zawodowego i amatorskiego (czytaj więcej: Gdynia wydaje miliony złotych na sport) i organizuje niezwykle popularne grand prix w biegach ulicznych. Z drugiej jednak strony, gdyńscy rowerzyści zarzucają miastu, że z całego Trójmiasta najmniej dba o komunikację rowerową. W ramach protestu co miesiąc organizują tzw. Masę Krytyczną, mającą uzmysłowić urzędnikom znaczenie dróg rowerowych w mieście. (czytaj więcej: Masa Krytyczna ma już rok)

Najnowszą inicjatywą jest "Gdyńskie poruszenie". Akcja ma wyciągnąć mieszkańców miasta z domów i pokazać, że w Gdyni jest sporo miejsc, w których można uprawiać sport, wcale nie myśląc o wielkich wyczynach.

Uprawiasz sport?

tak, regularnie 55%
czasem mi się zdarzy zagrać w coś lub pojeździć na rowerze 24%
raczej nie, ale kiedyś uprawiałem/am regularnie 14%
nie, nie mogę z różnych przyczyn 7%
zakończona Łącznie głosów: 345
- To zaproszenie do wspólnej aktywności i działania. Zachęta dla wszystkich, którzy chcą poprawić sobie nastrój poprzez aktywność, bez względu na wiek czy zdolności - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W tym celu co dwa tygodnie trenerzy biegania, jazdy na rowerze i nordic walking będą pojawiali się w gdyńskich dzielnicach. Już teraz można sprawdzić harmonogram spotkań. Nie będą to jednak tylko treningi. Instruktorzy zaprezentują ciekawe trasy, powiedzą jak rozkładać siły, od czego zacząć. Raz na miesiąc na terenie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą też organizowane spotkania z lekarzami sportowymi.

Twarzami kampanii są popularni aktorzy: urodzona gdynianka Anna Przybylska i gdynianin, tyle, że z wyboru, Joachim Lamża. Wspiera ich prezenter telewizyjnych Wiadomości Michał Adamczyk.

Z ich udziałem powstał już spot, który ma promować "Gdyńskie poruszenie". Będzie go można zobaczyć w telewizji lokalnej. Urzędnicy zastanawiają się jeszcze czy nie zaprezentować go też w stacjach ogólnopolskich w ramach kampanii promującej wizerunek miasta, w którym aktywni są młodzi i ci nieco starsi.

- Sport może uprawiać każdy. Ja z całą rodziną jeżdżę po Gdyni na rowerach. Wcześniej przez trzy miesiące przygotowywałem się do wyjazdu na narty w Alpy, a na miejscu okazało się, że pierwszego dnia na stoku przejechał mnie Włoch i trafiłem do szpitala z wybitym barkiem. Lepiej więc poćwiczyć ostrożnie i bez ryzyka - uśmiecha się 62-letni Joachim Lamża.

Kampania ma na celu zmianę stylu życia osób w każdym wieku. Efekty mogą być znakomite.

- W tak nieodległej przecież od Gdyni Szwecji ludzie masowo biegają, jeżdżą na rowerach, na nartach. I żyją średnio 5 lat dłużej niż Polacy - podkreśla Michał Adamczyk.

Opinie (49) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.