Debiutant najszybszy w parkrunie

19 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Na trójmiejskich biegach parkrun Gdańsk i parkrun Gdynia wciąż tłumnie mimo wakacyjnego okresu. Na starcie obydwu zawodów na dystansie 5 km stanęło około 300 miłośników porannego biegania. Na Bulwarze Nadmorskim triumfował Konrad Zalewski, a w Parku Reagana najszybszy był Tomasz Dworakowski, dla którego był to debiut w parkrunie.

Przed zawodami w Gdańsku zapowiedziano, iż przeprowadzona 27 czerwca zbiórka funduszy na wózek dla Tomka Lulewicza zakończyła się sukcesem. Już podczas jednej z nadchodzących imprez zostanie wręczony upragniony wózek biegowy.

BIEGACZE ZBIERALI NA WÓZEK SPORTOWY

Wśród 181 uczestników było wielu nowych uczestników oraz biegacze z innych lokalizacji. Mimo dość parnej pogody, padło sporo nowych rekordów życiowych. Najszybciej gdańską piątkę w Parku Reagana z czasem równo 17 minut pokonał debiutujący w parkrunie - Tomasz Dworakowski.

- Był to dla mnie świetny sprawdzian przed zbliżającym się Biegiem Św. Jakuba w Lęborku na dystansie 10 km, podczas którego liczę na wynik 35 minut - powiedział zwycięzca 179. edycji parkrun Gdańsk.
Drugi na mecie z 49-sekundową stratą do lidera był Piotr Pietrzak z Akademii Biegania, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kalinowski (Tygrysy Pomorskie) z czasem 18:38.

Wśród pań nie zawodzą siostry Tuwalskie. Reprezentantki LKS-u Zantyr Sztum odpowiednio zajęły dwa pierwsze miejsca - Małgorzata na mecie osiągnęła 19:04, a Elżbieta miała wynik 20:25. Trzecia z kobiet była Agnieszka Tomaszewska z Grupy Trójmiasto, która osiągnęła rezultat 21:51.

PEŁNE WYNIKI 179. PARKRUN GDAŃSK

Na Bulwarze Nadmorskim wystartowało 116 parkrunnerów - wśród których triumfował z wynikiem 17:46 Konrad Zalewski, dla którego była to druga wygrana w gdyńskim biegu. Na drugiej pozycji finiszował Tomasz Bogusz - 18:13, a kilka sekund później Paweł Pacholec.

Wśród pań dziewiąte zwycięstwo świętowała Olga Łotocka (22:02). Półtorej minuty później linię mety minęła z nowym rekordem życiowym Nadja Laszczyk. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się Kamila Szulc z czasem 23:59.

PEŁNE WYNIKI 185. PARKRUN GDYNIA

W biegach parkrun może wystartować każdy. Są one bezpłatne i prowadzone przez wolontariuszy w myśl idei parkrun - "od biegaczy dla biegaczy". Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Zawody odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania). W Trójmieście ich gospodarzami są Gdańsk - Park Reagana i Gdynia - Bulwar Nadmorski.