• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzienny Azymut - Etap 1 -- Gdynia Dąbrowa

8 - 28 lipca 2024, godz. 23:59

Gdynia, ul. Leszczynki 216
bilety 10 zł
sie 2-4

piątek - niedziela

Gdynia
bilety 315 - 1575 zł
przedsprzedaż 225 - 1510 zł
Szczegóły wydarzenia na stronie: https://azymut45gdynia.org/nasze-imprezy/Dzienny-Azymut/Komunikat-Techniczny
Dzienne Azymuty to cykl wieczornych biegów na orientację. Organizowane są one zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w marszach lub biegach na orientację, jak i dla zawodników, którzy szukają wyzwań w orientacji sportowej.
Zawody rozgrywane są (bez względu na warunki atmosferyczne) w środowe wieczory na terenie trójmiejskich parków i osiedli w Gdyni. W edycji 2023 odbywają się 4 biegi, z których 3 najlepsze zaliczane są do klasyfikacji końcowej.

Zawodnicy mają możliwość rywalizowania w 4 kategoriach, różniących się poziomem trudności i długością. Trasy można pokonywać biegiem lub marszem, indywidualnie lub w zespołach, każdy sam decyduje i wybiera, to co najbardziej lubi. Dopuszcza się możliwość startu w zespołach.

Pierwsza kategoria to ᴘᴌᴏᴛᴋᴀ - stworzona jest z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z orientacją; trasa jest niedługa i przebiega w pobliżu Centrum Zawodów. To świetna trasa na zachętę.
Wersją Płotki jest ᴘᴌᴏᴛᴋᴀ ʀ, w której trasa pokonywana jest przez dziecko z opiekunem.
ᴘsᴛʀᴀ̨ɢ - tę kategorię polecamy osobom, które już zetknęły się z imprezami na orientację, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie i na siłach na starty na dłuższej i trudniejszej trasie.
ᴘɪʀᴀɴɪᴀ - to kategoria polecana osobom obeznanym z mapą, którym żadne wyzwanie nie jest straszne.
Najtrudniejsze i najdłuższe są trasy w kategorii ʀᴇᴋɪɴ - jest ona stworzona dla zawodników wyczynowych, którzy oprócz sporych wyzwań, lubią się także porządnie zmęczyć na trasie.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl