• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Garmin Półmaraton Gdańsk. Triathlonista i żołnierz najlepsi w 8. edycji

Damian Konwent
3 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz, jak wyglądał start Garmin Półmaraton Gdańsk 2021

Triathlonista Paweł Najmowicz wygrał ósmą edycję Garmin Półmaraton Gdańsk. Trasę 21,0975 km ze startem i metą przy bramie Stoczni Gdańskiej pokonał w czasie 1 godziny, 12 minut i 10 sekund. Wśród pań najlepszy wynik 1:24:42 uzyskała Aleksandra Jakimczuk, która na co dzień jest żołnierzem. Do udziału w zawodach przystąpiło 680 osób, które startowały w trzech grupach.

Garmin Półmaraton Gdańsk odbył się już po raz ósmy. Początek i meta biegu zlokalizowane były na terenie Europejskiego Centrum SolidarnościMapka pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej. Biegacze będą mieli do pokonania 2 pętle po 10,55 km. Z uwagi na reżim sanitarny, starty zostały podzielone na trzy grupy.

- Do udziału w zawodach przystąpiło 680 osób. Niestety drugi rok z rzędu przez COVID i obostrzenia nie mogliśmy zorganizować imprezy dla kilku tysięcy uczestników, jak to tradycyjnie miało miejsce. Warto jednak podkreślić, że jako jedni z nielicznych nie decydowaliśmy się na wirtualne imprezy, a dokonujemy starań, by zawodnicy mogli poczuć prawdziwą rywalizację. Jesteśmy zadowoleni, bo dopisała pogoda i mieszkańcy Gdańska. Podczas kolejnej edycji wrócimy już do naszej starej trasy, która jest szybsza, ciekawsza i fajniejsza - mówi nam Rafał Zakrzewski, dyrektor Garmin Półmaraton Gdańsk.

Zobacz finisz Pawła Najmowicza w Garmin Półmaraton GdańskNajlepszy wynik uzyskał Paweł Najmowicz, który na mecie zameldował się z czasem 1 godziny, 12 minut i 10 sekund. Co ciekawe, mieszkaniec Olsztyna częściej startuje w zawodach triathlonowych.

- Bardzo się cieszę, że mogłem wystartować tu po sezonie triathlonowym. Aktualnie jestem w okresie roztrenowania, więc tak naprawdę totalnie się nie przygotowywałem do tego biegu. Jestem zadowolony z wyniku, bo oficjalnie to moja "życiówka" - powiedział zwycięzca po zakończonym udziale w rozmowie z organizatorem.

Garmin Półmaraton Gdańsk. Przeczytaj zapowiedź tej oraz innych biegowych imprezDrugie miejsce zajął Daniel Formela z Gdyni, który uzyskał rezultat 1:13:17. Na ostatnim miejscu podium znalazł się z kolei Sebastian Najmowicz z Olsztyna. Brat triumfatora swój udział zakończył z czasem 1:14:15.

Zobacz finisz Aleksandry Jakimczuk w Garmin Półmaraton GdańskSpośród pań najlepiej poradziła sobie Aleksandra Jakimczuk. Mieszkanka Braniewa wskazaną trasę pokonała w czasie 1 godziny, 24 minut i 42 sekund. Dało jej to 13. pozycję w klasyfikacji generalnej.

- Półmaratony i maratony nie są dla mnie nowością. Jestem żołnierzem, a na udział zdecydowałam się dość spontanicznie, bo dzień wcześniej. Myślałam, że pobiegnę treningowo, więc uzyskany wynik mnie satysfakcjonuje. Tym bardziej, że przygotowania były pod inny dystans, a wcześniej zmagałam się z kontuzją - wyznała po dobiegnięciu do mety najlepsza z pań.
Drugi najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa. Na mecie zameldowała się z rezultatem 1:33:12. Kolejna była Marta Szumacher z Gdańska, która potrzebowała do tego 1:35:28.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane