• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdyński triathlon pomoże dzieciom w Afryce

ras.
22 lipca 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Uczestnicy Aquathlonu połączą bieganie z pływaniem. Każdy uczestnik na liście startowej to 10 zł na szczytny cel. Uczestnicy Aquathlonu połączą bieganie z pływaniem. Każdy uczestnik na liście startowej to 10 zł na szczytny cel.

Zaplanowany od 3 do 5 sierpnia Enea Ironman 70.3 Gdynia będzie nie tylko wielkim sportowym świętem, ale i okazją, aby pomóc potrzebującym. W ramach towarzyszącego imprezie Aquathlonu, organizatorzy przekażą 10 zł z każdego wpisowego na zakup i instalację pomp wodnych w tych regionach Afryki, gdzie dostęp do czystej wody pitnej jest utrudniony. Natomiast w głównym starcie kabareciarze Tomasz Jachimek i Robert Motyka będą rywalizować o 15000 zł, które trafią na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych dla afrykańskich dzieci.TUTAJ MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ DO AQUATHLONU

Kids Aquathlon "ZaWody dla Afryki" to impreza towarzysząca zawodom Enea Ironman 70.3 Gdynia, które odbędą się w pierwszy sierpniowy weekend. To doskonała okazja, aby zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Aquathlon to ciekawa i trudna dyscyplina sportowa - łączy pływanie oraz bieganie. W Gdyni uczestnicy pokonają pierwszy etap w Zatoce Gdańskiej, kolejny na malowniczym Bulwarze Nadmorskim.

Zawody rozegrane zostaną w kategoriach:
 1. K5/M5 (5-7 lat); dystans: 50 m + 200 m
 2. K8 / M8 (8-9 lat); dystans: 100 m + 500 m
 3. K10 / M 10 (10-11 lat); dystans: 200 m + 1000 m
 4. K12 / M12 (12-13 lat); 200 m + 1000 m
 5. K14 / M14 (14-15 lat); dystans: 400 m + 2000 m

O przynależności do poszczególnych kategorii decyduje rok urodzenia.

3 sierpnia kilkaset dzieci z całej Polski weźmie udział w zawodach na rzecz swoich rówieśników. Z każdej opłaty startowej wynoszącej 60 zł, na akcję UNICEF, przekazane zostanie 10 złotych. Uzyskane w ramach biegu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i instalację pomp wodnych w tych regionach Afryki, gdzie dostęp do czystej wody pitnej jest utrudniony.

Jak wyliczyli organizatorzy: 200 mln godzin, 8,3 mln dni, 22 800 lat to całkowity czas, który każdego dnia miliony dzieci poświęcają na codzienną wyprawę do ujęć wody. Czas, który powinien być przeznaczony na rozwój, edukację i zabawę przeznaczają na dotarcie do źródeł życiodajnego napoju.

Działania UNICEF będzie można w trakcie weekendu wesprzeć dwutorowo. Dorośli, poprzez obecnych w trakcie wydarzenia fundraiserów, mogą przystąpić do programu UNICEF365, a najmłodsi mogą wystartować w "ZaWodach dla Afryki".

5 sierpnia, podczas głównych zawodów, odbędzie się charytatywny pojedynek. Na starcie stanie dwóch znanych artystów kabaretowych - Tomasz JachimekRobert Motyka. Niezależnie od tego, który pierwszy wbiegnie na metę i tak zwyciężą dzieci, na rzecz których działa UNICEF.

Panowie ostro trenują do swojego startu. Kabareciarze tak jak wszyscy inni uczestnicy głównego wydarzenia, do pokonania będą mieli 1,9 kilometrów pływania, 90 kilometrów etapu kolarskiego i 21 kilometrów biegu po ulicach Gdyni.

- Jestem chwilę po triathlonie w Piasecznie. Uznaliśmy z trenerem, że nie będą to zwykłe zawody i traktujemy je jako mocne przygotowanie pod start w Gdyni. W bardzo trudnych warunkach, kiedy lało i wiało udało się poprawić życiówkę o 8 minut - mówi Tomek Jachimek.
Tomasz Jachimek (z lewej) i Robert Motyka (z prawej) będą rywalizować o 15000 zł na szczytny cel w ramach "Pojedynku na żarty". Tomasz Jachimek (z lewej) i Robert Motyka (z prawej) będą rywalizować o 15000 zł na szczytny cel w ramach "Pojedynku na żarty".

- Enea Ironman 70.3 Gdynia to taki dystans, że nie chodzi o to, żeby wygrać. Najważniejsze to dotrzeć do mety, nie przerwać wyścigu i pokonać te wszystkie górki na około Gdyni. Trzeba przetrwać rower, a to moja najsłabsza konkurencja. Patrzę więc na ten start w umiarkowanym optymizmem. A Robertowi radzę, żeby nie trenował, poszedł na piwo i odpuścił. A tak na poważnie to i jemu i pozostałym startującym, zwłaszcza debiutantom, z serca radzę, żeby się nie załamywali, bo na trasie na pewno będą mieć jakieś kryzysy. Ale za tą ścianą, którą mogą napotkać, jest miły i sympatyczny świat i nie ma co rezygnować - dodaje.
W ramach "Pojedynku nie na żarty" organizatorzy przekażą kwotę 15000 złotych na rzecz UNICEF. Zależnie od tego, który z zawodników pierwszy wbiegnie na metę środki zostaną przekazane na wybrane potrzeby najmłodszych. Cel Tomasza Jachimka to "Uśmiech dla sportu" - wsparcie zakupu sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci. Cel Roberta Motyki to "Uśmiech dla edukacji" - wsparcie zakupu materiałów edukacyjnych.

TUTAJ REJESTRACJA NA IRONMAN 70.3 I DYSTANS SPRINTERSKI

Regularna rejestracja na zawody, w których do pokonania będzie dystans 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21 km biegu, także trwa do 27 lipca. Organizatorzy przygotowali 2500 pakietów startowych. Pierwsze 1500 pakietów w cenie - 175 EUR, kolejne 500 pakietów - 200 EUR, ostatnie 500 pakietów - 225 EUR. Od 350 zł zaczynają się natomiast ceny pakietów na dystans sprinterski (750 metrów pływania, 20 km na rowerze, 5 km biegu), który zostanie rozegrany w sztafetach.

Zobaczy rywalizację w ubiegłorocznym triathlonie Ironman 70.3 w Gdyni.

ras.

Wydarzenia

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia (69 opinii)

bieg, zawody / wyścigi

Opinie (28)

 • 10 zł od łba na zakup .... a ile na opłacenie uzbrojonych służb, które dopilnują, żeby nikt z cwaniaków nie handlował wodą ?

  • 10 2

 • Marna próba poprawy wizerunku tej imprezy które uprzykrza życie zwykłym mieszkańcom.

  Skoro miasto daje na organizację imprezy 1,5 miliona złotych, to może tę sumę przekazać dla Afryki? Przecież to kwota o wiele wyższa!

  • 23 7

 • zdecydowanie więcej

  tego typu imprez, a skończy się bieda w Afryce! jakie to proste

  • 5 10

 • Za to twój komentarz na pewno pomoże

  Zdecydowanie więcej takich komentarzy jak twoj, byśmy wiedzieli kto jest debilem! Jakie to proste!

  • 6 4

 • tylko tobie uprzykrza.......

  W czym Ci przeszkadza? Musisz przejść piechotą 15 m po piwo a wolałbyś autem???

  • 7 12

 • popieram ale..

  popieram ale czy nie mamy w Polsce dzieci które potrzebują pomocy????

  • 15 3

 • Jeżeli nie umiecie pomóc...

  ... swoim dzieciom, a chcecie pomagać afrykańczykom, to jesteście "pustogłowi". Pomóżcie swoim dzieciakom, a nie obcym. Nie wywoźcie kasy poza nasz kraj. Nasze potrzeby są ważniejsze, bo nasze powalone państwo nam nie chce pomóc.

  • 19 4

 • Zdjęcie przedstawia warszawę

  przecież tam jest Muzeum Nad Wisłą, a nie żadna Gdynia...

  • 8 1

 • zarobi firma produkująca pompy

  a pompy i tak się zatkają po roku pracy bez konserwacji, to tajemnica poliszynela

  • 9 2

 • zdjęcie

  Zaplanowany od 3 do 5 sierpnia Enea Ironman 70.3 Gdynia, To powiedz jakim cudem wobec Ciebie zdjęcie mogło by być zrobione w Gdyni? Jasne jest to zdjęcie z innej imprezy Enea Ironman np. w Warszawie jest to tylko zdjęcie podglądowe.

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wydma Lubiatowska na przełaj i morsowanie (1 opinia)

spacer, rajd / wędrówka, morsowanie

IV i V Zlot Morsów | Topienie Marzanny

20 zł
zlot, morsowanie

Parkowe na Orientację Chełm Witosa

20 zł
zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane