wiadomości

stat

Gdzie i za ile pograć w curling w Trójmieście?

W Trójmieście mamy dwa profesjonalne tory do curlingu. Oba znajdują się w Gdańsku.
W Trójmieście mamy dwa profesjonalne tory do curlingu. Oba znajdują się w Gdańsku. fot. curlingolivia.pl

Od 120 do 150 zł za 90 minut w hali "Olivia" lub 200 zł za 2 godziny na Lodowisku Miejskim - tyle kosztuje wynajęcie profesjonalnego toru do curlingu w Gdańsku. Najlepiej dla grupy 8 osób. W Trójmieście mamy trzy kluby, które prowadzą szkolenia. Curling to sport dla każdego, a o tym czy połkniemy bakcyla na "lodowe szachy" możemy przekonać się podczas zajęć dla początkujących. Co niedzielę od godz 12 do 14 bezpłatnie prowadzi je Gdańsk Curling Club.Czy grałeś kiedyś w curling?

tak i połknąłem bakcyla, gram reguralnie 10%
tak, to świetna zabawa, lubię pograć raz na jakiś czas 5%
tak, ale ta dyscyplina mnie nie porwała 5%
nie, ale zamierzam spróbować 49%
nie, jakoś mnie do tego nie ciągnie 31%
zakończona Łącznie głosów: 93
Curling to sport olimpijski, którego korzenie sięgają średniowiecznej Szkocji. Gra polega umieszczeniu ważącego 20 kg kamienia, zwanego potocznie "czajnikiem" jak najbliżej wyrysowanego na lodzie koła. W tym celu zawodnicy ślizgają się na specjalnych butach. Jeden z nich pokryty jest warstwą teflonu, która zapewnia poślizg, drugi posiada podeszwę o zwiększonej przyczepności do odbijania się.

POCZYTAJ WIĘCEJ O CURLINGU NA TROJMIASTO.PL

Zawodnik wybija się z haka przytwierdzonego do lodu i sunie po tafli wraz z kamieniem. Gdy wypuści go z ręki nie można już ingerować w tor jazdy kamienia inaczej niż szczotkowaniem powierzchni lodu. Wycieranie jej specjalnymi szczotkami tuż przed kamieniem wpływa na rozgrzanie lodu, a zarazem prostowanie linii ślizgu kamienia i wydłużanie jego drogi. To sport bez bariery wiekowej, swojej siły może spróbować w nim każdy. W rozgrywce uczestniczą dwa zespoły liczące po cztery osoby.

W Polsce curling wciąż jest dyscypliną dosyć egzotyczną, choć może go uprawiać praktycznie każdy. Trójmiasto jest jednym z prężniej działających ośrodków w Polsce. Działają u nas trzy kluby: Gdańsk Curling Club Gdańsk, Sopot Curling Club WA KU'TA oraz sekcja GKS Stoczniowca.

WA KU'TA SOPOT MA NAJLEPSZYCH SENIORÓW W POLSCE

Profesjonalne tory do curlingu mamy w Trójmieście dwa. Oba znajdują się w Gdańsku. Sezonowo pograć i trenować można na Lodowisku Miejskim pod "balonem" przy Bramie Oliwskiej zobacz na mapie Gdańska.

Tor na Lodowisku Miejskim można wynająć wraz z instruktorem i sprzętem na 2 godziny w cenie 200 zł. Co niedzielę do 5 marca włącznie, na bezpłatne zajęcia wraz ze szkoleniem zaprasza tam Gdańsk Curling Club. Otwarte treningi odbywają się od godz. 12 do 14. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie czystego obuwia na zmianę, aby nie wnosić piasku na lód.

Ci, którym curling przypadnie do gustu, mogą w każdej chwili dołączyć do grup treningowych Gdańsk Curling Club. Najmłodsi za cztery liczące 90 minut treningi w tygodniu zapłacą 70 zł miesięcznie. Dorośli płacą natomiast po 200 zł miesięcznie i wedle upodobań trenować mogą nawet dwa razy dziennie. Udział w pojedynczych zajęciach to koszt 20 zł za 2 godziny. Klub organizuje także 2,5-godzinne szkolenia dla 20-osobowych grup szkolnych w cenie 200 zł.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać za pośrednictwem profilu Gdańsk Curling Club na Facebooku oraz telefonicznie u prezesa kluby Henryka Skowrońskiego pod numerem tel. 602-230-045.

Przez cały rok można korzystać z toru w hali "Olivia" zobacz na mapie Gdańska. Tor znajduje się na górnym tarasie trybuny małego lodowiska kompleksu hali "Olivia".

Cena za wynajem toru Curling Olivia w zależności od dnia tygodnia wynosi od 120 do 150 zł za 90 minut przy czym w tym czasie mieści się każdorazowo przygotowanie toru trwające 10 minut. Za asystę instruktora dopłacimy dodatkowo 40 zł. Godzinne wprowadzenie teoretyczne dla początkujących to koszt 50 zł. Tyle samo zapłacimy za przygotowanie specjalnie dla nas treningu punktowanego. Zamówienia i zapytania dotyczące rezerwacji można składać na adres info@curlingolivia.pl.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY CENNIK W HALI "OLIVIA"

Prowadzone są także sobotnie szkółki dla początkujących. Od godz. 10:30 do 12 trenują dzieci i młodzież, zaś od 12 do 13:30 dorośli. Cena za udział to 12 zł od osoby. Wszystkich chętnych w wieku od 10-18 lat na treningi grup młodzieżowych zaprasza GKS Stoczniowiec. Szczegółowe informacje na ich temat można uzyskać pod adresem stoczniowiec@curlingolivia.pl. Szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzi także Sopot Curling Club WA KU'TA, który korzysta z toru w hali "Olivia". Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem sopot.curling@gmail.com oraz na Facebooku.

Curling to nie tylko zręczność, ale i taktyka. Dlatego nazywany jest "szachami na lodzie".Turniej curlingowy Baltic Cup Amber Stone 2015 w Gdańsku.

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl