• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie na gokarty? Ceny wzrosły średnio o 20 proc.

mip.
18 marca 2024, godz. 18:00 
Opinie (25)

Tor gokartowy pod Polsat Plus Areną Gdańsk po ostatniej modernizacji jest najdłuższy w Trójmieście


Gokarty to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu z dużą dawką adrenaliny. W Trójmieście nie brakuje torów, na których można pościgać się indywidualne lub ze znajomymi. Do wyboru są obiekty zarówno kryte, jak i na świeżym powietrzu. Najdłuższy z nich ma 830 m. Umożliwiają one jazdę na różnych pojazdach, w tym także takich do driftu. Podpowiadamy, gdzie i za ile można pojeździć na gokartach w Trójmieście. W porównaniu do poprzednich lat ceny wzrosły o średnio ponad 20 proc.Czy ścigałe(a)ś się już gokartami?

E1Gokart GdańskTor kartingowy E1GOKART Gdańsk to kryty obiekt o powierzchni 3500 m kw. przy ul. Rakietowej 11Mapka w Gdańsku.

Znajduje się tu całoroczny tor o długości 680 m. Na wyposażeniu obiektu jest 35 rozmaitych pojazdów, w tym także podwójne, które umożliwiają jazdę z pasażerem, w tym nawet dziecka od 5. roku życia. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Zobacz, jak powinno prowadzić się gokartJeden 8-minutowy przejazd w gokarcie pojedynczym kosztuje tu 75 zł, dwa to koszt 145 zł, a trzy - 215 zł. Z kolei w przypadku gokartu podwójnego to 8 minut szaleństwa kosztować nas będzie 85 zł. Istnieje też możliwość organizacji imprez firmowych, urodzin czy wieczorów kawalerskich. Co ciekawe, E1Gokart Gdańsk organizuje także zmagania Pomorskiej Ligi Kartingowej.

E1Gokart Gdańsk - sprawdź flotę pojazdówDodatkowo nowy zawodnik będzie zobowiązany do dokonania rejestracji, która wiąże się z opłatą 10 zł za bezterminową kartę członkowską oraz do zakupu kominiarki (15 zł). Istnieje także możliwość, by korzystać z własnej kominiarki bądź kasku pełnoszczękowego.KartCenterKartCenter posiada dwa tory. Pierwszy z nich zbudowany jest pod dachem w Galerii MorenaMapka w Gdańsku i w 2023 r. przeszedł gruntowną modernizację. Tor przedłużono o 300 m, do wyboru są aż cztery konfiguracje trasy do wyboru, tor posiada podwyższony profilowany zakręt, a nawierzchnia jeszcze lepszą przyczepność. Otwarty jest od poniedziałku do czwartku w godz. 14-21, piątki - 14-22 oraz weekendy - 9-22.

KartCenter Gdańsk - sprawdź flotę gokartów6-minutowa przejażdżka kosztuje 65 zł. Natomiast przy pięciu takich sesjach cena wynosi 295 zł, a 20 - 999 zł. W ofercie dla grup zorganizowanych - min. 6 osób w tygodniu lub 8 w weekendy - gdzie można poczuć się jak na prawdziwym Grand Prix, w skład którego wchodzą: trening, kwalifikacje oraz finały. Należy zapłacić od 179 do 299 zł od osoby.

Zobacz, jak wygląda tor gokartowy w Galerii MorenaNatomiast drugi tor w SopocieMapka jest umiejscowiony pod gołym niebem. Powoli budzi się on do życia po zimowej przerwie. W pełni będzie można z niego korzystać od początku kwietnia, a do tego czasu ma być udostępniany w weekendy. W 2023 r. obiekt przeszedł modernizację: wylano nowy asfalt, wymieniono flotę gokartów oraz zainstalowano nowy system band gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także zmieniono układ toru.

Jak powinno się prowadzić gokart? - trening techniki jazdy z mistrzem Jak powinno się prowadzić gokart? - trening techniki jazdy z mistrzem

W porównaniu do obiektu w Gdańsku cennik nieco się różni. Dlatego też 8-minutowa sesja kosztuje 89 zł. Z kolei decydując się na karnet (5 lub 20 sesji), trzeba się liczyć z wydatkiem odpowiednio 399 i 1399 zł. Tutaj także widnieje oferta dla grup zorganizowanych - min. 8 osób, a ceny wahają się od 179 do 299 zł za osobę.

KartCenter Sopot - poznaj flotę gokartówZarówno w Gdańsku, jak i Sopocie podczas pierwszej wizyty należy też wliczyć koszt kominiarki (15 zł).PitStopPitStop położony jest obok Polsat Plus Areny GdańskMapka. To najdłuższy tor gokartowy w Trójmieście. Dzięki przebudowie, która miała miejsce pod koniec 2023 r., arena ma długość 830 m i szerokość 9 m. Jednocześnie może ścigać się tam 30 zawodników.

Cennik uzależniony jest od dni. Od poniedziałku do czwartku 12-minutowe sesje kosztują od 73 do 99 zł. Natomiast w piątki i w weekendy jest nieco drożej, bo ceny mieszczą się w przedziale od 83 do 109 zł. Istnieje też możliwość zrealizowania imprez kawalerskich, panieńskich, firmowych, a także urodzinowych.

PitStop Gdańsk - sprawdź flotę gokartówTu także konieczne jest posiadanie kominiarki, którą można zakupić za 13 zł. Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia tygodnia i miesiąca. Warto sprawdzić je na stronie internetowej obiektu.

Na gokarty przed meczem Lechii GdańskCrazy CartFani jazdy bokiem, czyli popularnego driftu, powinni zajrzeć do Crazy Cart, na których można pościgać się w Galerii Alfa CentrumMapka. Tor niedawno zmienił położenie, bo wcześniej mieścił się w Galerii Metropolia.

Tor ten różni się od pozostałych ofert w Trójmieście. Pojazdy są znacznie mniejsze, zasilane bateryjnie i umożliwiają wykonywanie nietypowych manewrów, takich jak jazda bokiem czy nawet tyłem. To propozycja dla tych, którzy szukają dodatkowej adrenaliny i wyzwania.Obiekt otwarty jest w dni robocze od 12 do 21, w soboty od 10 do 21 i w niedziele od 10 do 20. 10-minutowa sesja dla jednej osoby kosztuje tu 30 zł, a 15-minutowa - 45 zł, a pół godziny szaleństw to już 75 zł. Istnieje także możliwość rezerwacji toru dla grupy zorganizowanej, w tym także organizacja urodzin, imprezy kawalerskiej, panieńskiej czy firmowej.

Zobacz pojazdy Crazy Carts

mip.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane