• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dokąd na narty biegowe w Trójmieście?

Damian Konwent
9 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
W Trójmieście i okolicach nie brakuje ścieżek leśnych, które doskonale posłużą jako trasy naszych wypraw. W Trójmieście i okolicach nie brakuje ścieżek leśnych, które doskonale posłużą jako trasy naszych wypraw.

Opady śniegu zachęcają amatorów biegów narciarskich do odkurzenia nart i wyruszenie w trasę. Nie brakuje leśnych ścieżek w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz okolic obwodnicy, gdzie jest najwięcej białego puchu. Wskazaliśmy przykładowe szlaki. W opiniach możecie podawać również swoje sugestie.Czy zimą biegasz na nartach?

Biegi narciarskie nie są wymagającym sportem dla amatora. Wystarczą bowiem narty, ciepłe ubranie, chęci i trochę śniegu, którego w pewnych częściach Trójmiasta akurat nie brakuje.

Brakuje natomiast stałych tras biegowych. W latach ubiegłych nie przeszkodziło to natomiast entuzjastom w korzystaniu z tego, co dała natura. Najczęściej wybieranym terenem do uprawiania dyscypliny są lasy, ze szczególnym wskazaniem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na obszarach Nadleśnictwa Gdańsk, rozciągających się od Wyspy Sobieszewskiej aż po Rumię i Redę, jest ok. 1000 leśnych duktów. W większości z nich można poruszać się na nartach.

Dlaczego w jednych dzielnicach Trójmiasta jest cieplej, a w innych zimniej?Zdecydowanie więcej śniegu jest w okolicach Obwodnicy Trójmiasta. To tam można kierować się m.in. z Doliny RadościMapka. Dobrym rozwiązaniem może okazać się rozpoczęcie marszu czy też biegu od wejścia do lasu od strony ul. DerdowskiegoMapka lub AbrahamaMapka czy też Zabytkowej Kuźni WodnejMapka. Następnie można podążać wzdłuż Drogi Węglowej w kierunku OwczarniMapka.

Jednym z najchętniej wybieranych przez narciarzy biegowych rejonów w Gdańsku są m.in. okolice Akademii Wychowania Fizycznego i SportuMapka. Wielu biegaczy zaczyna trasę także przy ul. SpacerowejMapka w Gdańsku.

Zostając przy okolicach obwodnicy, na ciekawe trasy można natrafić wokół Jeziora Otomińskiego. Są także w okolicach Pustego Stawu, kierując się ze Stogów w stronę morza, czy w Dolinie Samborowej.

Bardzo popularnym szlakiem w Sopocie są okolice Pętli Reja i GołębiewaMapka. To właśnie ta trasa jest rekomendowana przez Nadleśnictwo Gdańsk. Wybrać można się również na Łysą GóręMapka. Licznych leśnych terenów nie brakuje także w Gdyni. Niejednokrotnie można było zauważyć biegaczy w okolicach Pustek CisowskichMapka.


Synoptycy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec zimy w Polsce. Jeśli faktycznie do opadów śniegu dojdą mrozy, kolejne trasy pojawią się także bliżej morza. Wówczas wybrać będzie można się również do Parku ReaganaMapka. Wówczas warto pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem będą pasy zieleni między ścieżkami dla pieszych i rowerzystów.

Lata ubiegłe pokazały także, że odpowiednimi terenami do biegów narciarskich były trójmiejskie plaże - od Gdańska po Gdynię. Zaletą jest fakt, że można korzystać z nich nawet po zmroku. Największą przyjemność będziemy czerpali zaraz po wystąpieniu opadów, gdyż w tak uczęszczanych miejscach świeży śnieg może zostać szybko rozdeptany przez przechodniów lub wywiany przez wiatr.

Narty biegowe na plaży

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowy spływ kajakowy górną Radunią

70 - 90 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Spacer po Sopocie z Walkative

spacer

Forum

Najczęściej czytane