Gimnazjum nr 33 najlepsze w zawodach KL Lechia

6 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Tylko Aleksandrze Winiarczyk i Małgorzacie Wacławik udało się wygrać wszystkie jesienne mityngi w ramach Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych przygotowywanych przez KL Lechia Gdańsk. W rywalizacji drużynowej, do której przystąpiło szesnaście szkół najlepsze okazało się Gimnazjum nr 33

.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!

Gimnazjaliści kończyli jesienną edycję zawodów w deszczu. Aura była do tego stopnia zmienna, że w pewnym momencie na połowie stadionu GOKF padało, a na drugiej nie. Chodziarze przez większą część dystansu zmagali się ze strugami wody, by finiszować przy słonecznych promieniach.

- Wszyscy startujący zasłużyli na wielkie słowa uznania. Warunki pogodowe odbiły się oczywiście na wynikach, ale najważniejsze, że znów młodzież mogła wykazać się w lekkoatletyce. Pamiętajmy bowiem, że ta dyscyplina to doskonała baza przygotowania szybkościowo-siłowego, która przyda się także w innych konkurencjach - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.

Zmiana warunków pogodowych tylko w niewielkim stopniu odcisnęła się na hierarchii najlepszych. W klasyfikacji szkół piąte zawody z rzędu wygrało Gimnazjum nr 33 i oczywiście zwyciężyło także w punktacji generalnej.

Reprezentanci tej szkoły zajęli na przykład aż cztery pierwsze miejsca w biegu na 600 metrów. Zdecydowanie wygrała Wacławik, która jesienią nie miała sobie równych na tym dystansie. Szkolne koleżanki Małgosi biegły ponad osiem sekund wolniej, a kolejne miejsca zajmowały: Agata Matczak, Aleksandra Charuk i Alicja Charuk.

Gimnazjalistki z "33" jako jedyne zdecydowały się na start w chodzie, zajmując oczywiście cztery pierwsze miejsca. Natomiast gimnazjaliści z tej szkoły wygrali dubletem bieg na 1000 metrów.

Poza Wacławik jeszcze tylko Winiarczyk udało się wygrać wszystkie jesienne mityngi. Ola, która trenuje sprinty w GOKF, a rekord życiowy ma poniżej 14 sekund, ponownie nie dała szans rywalkom na 100 metrów.

Jak zwykle na zawodach Klubu Lekkoatletycznego Lechia nie zabrakło również konkurencji, w których walka o zwycięstwo była szalenie emocjonująca.

W biegu na 300 metrów zmierzyli się wreszcie Alek Frankiewicz i Mateusz Olszewski, którzy poprzednio biegali w różnych seriach. Tym razem po pasjonującym finiszu o 0,1 sekundy lepszy był ten drugi.

W skoku w dal chłopców kolejność na podium została uszeregowana w ostatniej kolejce, w której wszyscy najlepsi poprawiali swoje wyniki. Tym samym Oskar Kliński, który prowadził po pierwszej próbie ostatecznie zajął drugie miejsce za Michałem Bartkiewiczem, a gdyby nie poprawił się z 4.96 na 5.05 to lepszy od niego byłby również Oskar Kuciewicz, który skoczył równe pięć metrów.

- Wszystkich chętnych zapraszam na treningi lekkoatletyczne do Lechii, a z najlepszymi szkołami spotkamy się jeszcze w tym roku na okolicznym podsumowaniu, na którym wręczymy puchary - dodaje dyrektor Lechii.

Klub Lekkoatletyczny treningi organizuje przy ul. Traugutta. Gdańscy trenerzy czekają na nowych adeptów w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16.00, a w soboty o 10.00. Bliższe informacje pod numerem telefonu 58 344 - 16 - 93.